Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért lenne az én hibám, hogy...

Miért lenne az én hibám, hogy az én szakmámban magasabb a jövedelem?

Figyelt kérdés
Ebédelni voltam több ismerősömmel és feljött mint téma, hogy ki hol, mit dolgozik. Én jelenleg egy nagy multinál dolgozok nagyon nagy vonalakban informatikai szakmai területen főként hardveres oldalon. Nincs okom panaszra magasan a hazai átlag felett keresek. Nem konkrétan de feljött a bérezés is. Az egyik barátom párja felhozta, hogy mennyire igazságtalan minden és mindenki. Mivel ő ápolónő és sokkal kevesebbet keres mint én aki csak billentyűzetet pötyögi. (Jelzem főként hardver fronton dolgozom tehát fizikai eszköz telepítés tervezéssel és telepítéssel foglalkozom.). Aztán még elkezdte az önmaga szenté avatását és a teljes "informatika szakma" taposását persze 3 perccel előtte a zsír új Iphonet nyomkodta. Mikor nem túl finoman megjegyeztem neki, értem én zavarja de nem az én hibám, hogy az én szakmámban magasabbak a bérezések. Utána még volt egy parázs vitánk, hogy neki milyen igazságtalan, kemény, becsülendő MUNKÁJA van és csak hibás valaki, hogy ŐT nem bérezik igazságosan én meg túl vagyok fizetve. Ez röviden lezártam annyival, hogy ha nem csak köpködne akkor látná milyen felelősség van ezen a szakterületen is.

2021. máj. 21. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem a te hibád. És nem is a te fizetéseddel van a baj, hanem az övével. Értem ez alatt, hogy megérdemled a béred, nem kis munka a tiéd sem, de ő is többet érdemelne, valóban. Viszont ez nem a te hibád. Orbán Viktorral kell beszélni. Ő neki panaszkodjon.
2021. máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván nem a te hibád,csak valakit okolni kellett és te voltál ott. De azt jegyezzük meg tényleg keveset kapnak ahhoz képest,hogy mit is kell csinálniuk és elviselniük sok esetben.
2021. máj. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Nem kellett volna belemenni ebbe a vitába.


És pont az ilyen vitákat megelőzendő, NEM KÉNE beszélni baráti (vagy rokoni) körben a fizetésről. Jobb lenne, ha más se mondaná a magáét.

Mindenki tudja, hogy egy informatikus jól keres, egy ápolónő meg nem. Namost akkor mi van? Ez a vitátok előtt is közismert tény volt, biztos, hogy az ápolónő is tudta.

2021. máj. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem a te hibád de az tény,hogy nagyobb felelősség van az ő nyakán mint neked,ha te valamit elb..ol ugrott egy hardver huu de nagy dolog.


Ha ő valamit elb..z lehet egy ember élet...szóval azért ne keverd a kettőt,és igen elég szar a bérezésük ahhoz képest hogy miket kell csinálniuk.

2021. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

"Nem a te hibád de az tény,hogy nagyobb felelősség van az ő nyakán mint neked,ha te valamit elb..ol ugrott egy hardver huu de nagy dolog."


Kérdés milyen hardver. Ha a fékrendszered, a repülőnek az irányító szoftvere, vagy a lézeresszemműtéted során az íriszedet feltérképező szoftver mondja be az unalmast... hát akkor nem ezt fogod mondani.


Tehát fontos, hogy milyen informatikusról is beszélünk. Nyilván van, aki max elront egy weboldalt, de nem az a szakma csúcsa. Ahogy a nővéreknél is biztos vagyok benne, hogy van aki például egész nap ágytálakat cserél - ami abszolút nem lenézendő, de kisebb a felelőssége, mint egy olyannak, aki a műtőben segít.


Egyébként általánoságban egy nem betanított szinten levő IT munkához többet kell tanulni, mint egy sima ápolónak. Ettől függetlenül az ápoló hasznossága megkérdőjelezhetetlen.


Összehasonlításnál pedig egy állami cégnél levő IT emberke fizetését kellene összehasonlítani a sajátjával. Vagy pedig egy magán egészségügyi központban dolgozó nővér fizetését egy versenyszférás IT-s fizetéssel.


Az pedig nem kérdés, hogy mindkettő szakma megérdemelné a normális fizetést és megbecsülést.

2021. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Óriási szakadékok vannak a bérek között és ez feszültséget okoz emberek között. Ez nagyon helytelen! Kínjukban egymást marják.

De egyébként nagy felelösség van rajta is és nagyon keveset fizetnek érte.

2021. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem a te hibád, de tény, hogy igazságtalan a rendszer. Inkább örülj, hogy ennek a jobbik oldalát tapasztalod. Sajnos én a rosszabbik felén vagyok...Nem okolom azokat akik jó fizetést kapnak, viszont az bosszantó, hogy sokszor lenéznek, vagy beszólnak a munkámra, csak mert kevés a fizetésem, és ezt páran hajlamosak összemosni azzal, hogy akkor a munkát értéktelennek gondolják...
2021. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 moozygoo ***** válasza:
76%

Mindenekelőtt leszögezném hogy én is IT vagyok, és nagyon szeretem.


Nem derül ki mit dolgozol, ezért általánosítani fogok, ne sértődjön meg senki ezt az információ hiánya miatt teszem.

Igaza van abban, sokkal fontosabb és becsülendőbb a munkája.

Itt valaki írta a repülőgép és fékrendszerek programozását, neki igaza van, viszont nagy általánosságban a szakma leginkább üzleti dolgokat fed le.

Mi felelősségünk leginkább üzleti, ha én hibázok pénz lesz a kár, viszont ha egy ápoló valamit félreszúr vagy rossz gyógyszert ad, hát nem lennék ott.

Tegnap például hallottam a rádióban hogy egy ápoló hátába egy 10 centis kést állított egy beteg, velem ilyen max ebédszünetben fordulhatna elő a sarki gyrososnál.


Igaza van abban hogy többet érdemelne, neked is azon hogy te nem tehetsz róla, IT több pénzt letud akasztani kereslet-kínálat miatt, ezen kár összekapni.

2021. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Én azt gondolom, hogy az ilyen vitákat elég könnyen rövidre lehet zárni még mielőtt belekezdenétek. Csupán intelligencia kérdése. Sok esetben, ahogy pl. a ti példátokban is, nem az egyénen múlik, hogy mennyit keres. Ápolóként marha fontos feladatkört lát el és nem annyi pénzt érdemel amennyit, ez tény. Ellenben nagymértékű intelligencia hiányra vall, ha ebből azonnal párhuzamot vonunk, hogy bezzeg te nem érdemled meg a fizetésed... Az pedig a másik oldalról is nagyfokú intelligencia hiányra vall, ha erre az a reakció, hogy "márpedig de". Ezeket a "kinek a lova nagyobb" értelmetlen vitákat el kell engedni. Miért nem lehet azzal lezárni már az elején, hogy nézd... Tudom, hogy fontos munkát végzel és ezért sokkal többet érdemelnél te is a teljes szakmával egyetemben, ugyanakkor kérlek ne becsüld alá az én szakmámat sem. Pont. Nem kell ezt tovább fokozni. Ezzel elismered az igazát, megnyugszik a lelke, de saját magadat is megvéded.
2021. máj. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 moozygoo ***** válasza:
68%

9# Nekem ez a bevált szövegem erre:

"Úriember nem dicsekszik nővel, fizetéssel, trabanttal" :D

2021. máj. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!