Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért "teszem ezt" a legjobb...

Miért "teszem ezt" a legjobb barátaimmal?

Figyelt kérdés

Hálás lehetek nagyon, hogy több barátom is van, akikkel kölcsönösen mindenben számíthatunk egymásra. Viszont van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy ha érzem, hogy túlságosan csak nekem van kiszolgáltatva valaki, tehát ha pl. Sok hét óta látom, hogy nincs neki senki más az életében, vagy akire számíthatna, akkor "elmegy tőle a kedvem". Tehát csúnyán fogalmazva olyan, mintha nem származna belőle előnyöm, és tudat alatt nem érzem szükségét sem, hogy a barátom legyen. Azaz tökre felszines leszek ilyenkor. Nem tudok rá felnézni, mint egyéniség, akinek van más társasága is.


Ez ellen tudok valamit tenni? Mert ez beteges és nem direkt csinálom, nem akarok ilyen lenni.


2021. máj. 21. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ennek a logikáját. Ha nincs más barátja, akkor elmegy tőle a kedved, mert nincs hasznod belőle. Ez hogy függ össze? Abból hogy nincs több barátja miért következik, hogy neked kevesebbet segít? Ezt magyarázd el, mert nem értem.
2021. máj. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem, de nekem az exem volt ilyen. Szóval üdv a másik oldalról. Introvertáltként a sulikból szabadulva maradt még évekig 1 barátnőm, aki később igen csúnyán véget vetett a barátságunknak egy pasi miatt. Engem nagyon megviselt, az emberi kapcsolatokról alkotott hitem is alapjaiban rengette meg. Nem is akartam már utána még egyszer így vakon bízni az emberekben, nem is barátkoztam. Ettől még el tudtam magam foglalni egyedül is, de az exemet ez mégis iszonyúan zavarta, de ahelyett hogy megpróbálta volna megérteni az okokat vagy az érzéseim, csak cseszegetni tudott, ja meg kiábrándulni. Talán ha elfogadóbb lennél és kevésbé korlátolt akkor el tudnád fogadni hogy vannak más értékrend szerint élők. Vagy épp olyanok akiknek nem hozott be az élet tengernyi kapcsolatot az életébe és az az 1-2 is csúfosan sült el. Nem mindenki tehet róla.
2021. máj. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a kiírás alapján elég szar barát lehetsz. Inkább egy önző felszínes ember.
2021. máj. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy csak olyankor lennél felszínes, mikor ez történik. Valószínűleg árt az egódnak, hogy nem menőgyerek barátaid vannak. Másra nem tudok gondolni.
2021. jún. 5. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!