Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem érzem hasznosnak a...

Miért nem érzem hasznosnak a barátaimmal töltendő időt?

Figyelt kérdés
Régebb nagyon társasági ember voltam, sok helyre csak azért mentem el, hogy ismerkedjek és emberekkel legyek, mindig vártam a hétvégét, hogy kimehessek a barátaimmal. 2018 folyamán viszont ez nagyon megváltozott. Minnél több időt kezdtem fordítani a lelki és szellemi fejlődésemre, és elkezdtem mérlegelni hogy egy adott tevékenység hasznos e vagy sem. S valahogy a barátaimmal való együttlét valahogy lekerült a listáról. (Viszont internetezni sokat szoktam, ami mai napig idegesít). Szóval eléggé introvertált lettem. Ezt a barátaim is észrevették, hiszen sokszor mondtam le találkozókat, mentem haza hamarabb, ilyenek. Nem akarom elveszteni őket, de egyszerűen már nem mozgat a "hülyüljünk együtt" dolog. És nyilván nem csak hülyülni szoktunk. Van amikor meghallgatom a problémáikat, aktuális sztorikat, pletykákat, de nekem ezekre már nincs akkora igényem. "Kinőttem" volna a barátaimból? Nem akarom elengedi őket, mert sok éves munka árán lett ilyen jó a barátság. Viszont ma már ha el kell döntenem, hogy a hétvégét egyedül vagy másokkal töltöm-e, akkor sokszor az előbbit választom.

2019. jan. 4. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Én is így vagyok. Szerintem "kinőttük" őket. Keress minőségibb, ritkább barátokat, őket meg tedd talomba. Velük meglátod jobban fogod érezni magad, akiknek hobbijuk, elmélyültségük megegyezik, vagy jobb. Sajnos kegyetlen, de ez az igazság. Ilyen ESFP barátságot nem lehet hova fejleszteni, mert ők veled ellentétben sajnos nem igazán fejlődnek.
2019. jan. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet félre kéne őket tenni, de nincsenek más, közelebbi barátaim. Kialakítani meg új barátságokat, olyan mintha velük beszélgetnék felszínes dolgokról. Ezt úgy értem, hogy végülis ahhoz, hogy ismerősből valaki először baráttá avanzsálódjon, a feleknek ismerkedni kell, évek telhetnek el, míg egy szoros barátság kialakul. Nem nyavajgásból mondom ezt, csak... nekem nem jön olyan könnyen, hogy valakit csak úgy befogadjak az életembe, és a dolgaimról meséljek.
2019. jan. 15. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 Nincs olyan, hogy “félre teszed õket”, mint valami tárgyat. Ha elidegenedsz tõlük, azt lehet õk is észreveszik és lehet zavarni fogja õket, és így nem tudod “elõvenni” õket, amikor mondjuk szükséged lenne rájuk.

Azt nem tudni a leírásból, hogy a zárkózottságot miatt fordulsz el tõlük, vagy azért mert jobb barátokra lenne igényed. Aki bezárkózik, az nem fog másokkal sem jobban kijönni, egyszerūen csak egyedül marad. Ezt nem lehet ráfogni a barátaidra, hogy “miattuk”, mert õk nem lettek volna elég jók neked.

2019. febr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A félretevést nem ideiglenesként írtam :)))
2019. febr. 25. 20:35
 5/6 anonim válasza:

Ha megfordult a fejedben, hogy "félre teszed" őket, akkor nem igazi barátaid, így akár idegennel is köthetsz felszínes barátságot, ugyan ott leszel.

Csak azt ne hagyd figyelmen kívül, hogy ők most vannak ott melletted, ha félre teszed őket fogadd el hogy menni is fognak.

Szerintem, ha ők valóban a barátaid akkor ülj le velük és beszéljetek ezekről a dolgaidról. Ha valóban barátok vagytok akkor tudtok olyan programokat szervezni ami kicsit más mint a mostani (kicsit rád igazítva), de azért a többiek is élvezik.

Én ezt már végig jártam, bár nálam nem fordult meg hogy "félre teszem őket", egyből nekik mondtam el a problémám...

2019. febr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Na azért attól még, hogy ők hülyülnek, talán komolytalanabbak, de ugyanúgy lehetnek minőségiek! Rosszabb, ha valaki befásult, mintha kevésbé viselkedik felnőttesen..Az éremnek két oldala van, őket valószínű te idegesíted.
2019. júl. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!