Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincs sok barátom, viszont...

Nincs sok barátom, viszont nekem nagyon szükségem lenne rájuk, csak ők tudnának örömet okozni. Hogyan szerezhetnék?

Figyelt kérdés
Van összesen 2, hogy tudnék ismerkedni? Nem, internetről szó sincs. Nem vagyok sportos ember, szóval az is kilőve. Akárhányszor van alkalmam több embert megismerni, szorongani kezdek, félek, hogy valami ciki dolog történik, illetve szeretnék sokat beszélni pl. egy társaságban, de ha nincsen téma, én nem tudok felhozni semmit, nem jut eszembe semmi.. Nem tudom ezek az emberek hogy csinálják, hogy már a vérükben benne vagy a folytonos beszélgetés és ezáltal jól szórakoznak. Szomorú vagyok mindennap emiatt, kérlek segítsetek, hogyan tudnék teljesen nyitott lenni, illetve eltűntetni a szorongásomat?

2021. máj. 22. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudod értékelni a barátságokat. Már ott vannak neked ketten, de ahelyett hogy elmélyítenéd velük a kapcsolatotokat, újabbakat keresel - akikkel az eddigiek tanulsága szerint valószínűleg szintén csak félútig jutnál.


Ez lehet a baj szerintem... (De majd te mindjárt rácáfolsz, egy ki tudja hogy mennyire hiteles válasszal, csak hogy utána jobb színben tűnj majd fel :D [Gyakorin ez így szokás...])

2021. máj. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem tudsz beszélgetni, mert szorongsz idegenek előtt, akkor az önbizalmad kéne előbb növelni, mert így sose fog sikerülni.


Önbizalom fejlesztő könyvek, önismeret, pszichológus, ha módodban áll.

2021. máj. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pl nekem vannak más városokból barátaim, ahol élek ott 1 barátom van. Értékelem őket, mindennap beszélünk. De nem találkozunk. És ez itt a bajom. Nem is tartanak rám igényt, hogy találkozzunk. Mindenkinek meg van a maga élete. Én hiába igényelném a közös élményeket. Ők elvannak otthon.

Szerintem neked ez a 2 ilyen lehet. Ők se akarnak találkozni?

Az élmények hiányoznak? Mert nekem azok is. A közös nevetések. Az, hogy valaki megértene és nem kioktatna.

Akivel együtt lehet röhögni egy jót a hibáinkon. :) Akivel tényleg önmagam lehetek. Na az ilyen barátság hiányzik.

Az önismeretedre tényleg lehetne mit gyúrni. A szorongás csak akkor tűnik el ha próbálkozol új ismeretségeket szerezni. Rakd össze fejben magadat, milyen vagy, mik érdekelnek.

Nekem pl olyan barátnőm van akivel a csend is nagyszerű. Nem kell egyfolytában beszélni. Olyan barátokat szerezz akiknek nem kell megfelelni, akik nem érdekemberek.

Ilyen kevés van.

Közös célok, közös érdeklődési kör,közös hobbik akár...biztos fogsz találni csak ne legyél görcsös. A megfelelő emberekkel amúgy se kell majd görcsölnöd.:)

2021. máj. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonlóan vagyok ezzel. Vannak barátaim, de ők olyan barátok, akiket nem érdekli, hogy mi van velem, szinte nem is találkozunk személyesen, nagyon ritkán szoktunk beszélgetni, 99%-ban csak a neten kommunikálunk és az is arról szól, hogy leírják mit vettek, mit kaptak, mit mondott az XY stb., tehát csak ilyen tök felszínes dolgokról beszélünk. Próbálkoztam velük más témákat is megpendíteni, kismilliószor hívtam őket mindenfelé, programokra vagy akár csak hozzám, hogy jöjjenek át, beszélgetni, enni, inni, filmet nézni. Semmi. Nem érdeklem őket. Úgyhogy számomra ez a barátság egyáltalán nem kielégítő, mert én vágynék arra, hogy beszélgessünk és találkozzunk, közös programokat szervezzünk. Viszont rajtuk kívül nincsenek más barátaim és fogalmam nincsen, hogy hogyan szerezhetnék másokat. A hétköznapok során nem igen találkozom emberekkel, szóval még nagyon lehetőség sincs arra, hogy valakivel csak úgy szóba elegyedjek, beszélgessünk, barátkozzunk.
2021. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezek nem valódi barátok, csak hitegetitek magatokat ezzel :( Miért nem néztek szembe a valósággal?
2021. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
5# Én a 4-es válaszoló vagyok. Én a hozzászólásomban említett barátaimat óvodás korom óta ismerem, azóta vagyunk barátok. Azóta tartjuk a kapcsolatot, még ha az utóbbi időben csak ilyen formában is. Nyilván nem örülök neki, hogy ez van, sőt. Viszont nem tudok vele mit csinálni. Huszonévesen már nem egyszerű új barátságokat kötni, pláne az én helyzetemben, mikor nem is igazán találkozom új emberekkel. Gyakorlatilag vagy beletörődöm és elfogadom, hogy akkor nekem ők a barátaim és ilyen barátság jutott vagy pedig azt mondom, hogy nekem erre nincsen szükségem, fejezzük be, elég volt és egyedül maradok. Szerintem senki nem hitegeti magát ezzel kapcsolatban, de ez is barátság valakinek. Sőt, sokaknak még ilyen sincsen. Szerintem piszkosul nehéz valós, tartalmas, őszinte barátságokat kötni és csoda, hogy egyáltalán ilyen barátaim vannak.
2021. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ne értsétek félre, két igazbarát többet ér, mint 50 haver. Én a társaságra értem, a közösség, ahol sok ember van. Tudjátok, van különbség ha több ember társaságában vagytok, vagy mikor egyetlen emberrel.
2021. máj. 22. 22:16
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekem ilyen nagyobb társaság általában úgy alakult ki, hogy mind ugyanazt csináljuk, sokszor találkozunk mind, együtt és egyikünk feldobja, mikor már jóban vagyunk, hogy csináljunk már együtt valami mást is. Ilyen például, ha osztály-/évfolyamtársakból, sporttársakból, közös játék tarsakból, munkatársakból, ugyanoda jár a gyerekünk oviba emberekkel leszel egy társaság és így mentek el közösen. Esetleg, hogyha már van egy társasága az egyik barátodnak/ismerősödnek és magával hív, mikor együtt vagytok (pl a párod/sima barátod bemutatni) és ha megkedvelteted magad, akkor lehet teljesen befogadnak.
2021. máj. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!