Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szerezhetek gyógyszert...

Hogyan szerezhetek gyógyszert ha még nem írhatják ki, de szükségem lenne rá?

Figyelt kérdés

Xanax-ról lenne szó, 0,5mg.

Ebben a kritikus időben kicsit többet szedtem be

Hamarabb fog elfogyni a kiírt mennyiség és nem lehet kiiratni még. Hogy lehetne szerezni még?

Akik hasonló problémákkal küzdenek ők hogyan oldják meg a gyógyszer beszerzést?

2020 van és tudom van ez a felhő és sok helyen a járvány miatt online oldják meg.

Online nem akarok gyógyszert venni mert nem tudom mit küldenének el nekem. Receptet vennék.

De valaki tud megoldást?

Köszönöm a válaszokat.



2020. ápr. 21. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos is tud írni. Frontint pl.


...de elmondhatod a pszichiáterednek is.

2020. ápr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

...de egyébként meg próbáld meg megspórolni a kimaradó adagot.


Felezgess.


Nem jó ez így, már rászokóban vagy keményen.

2020. ápr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

20 éve szedem a Xanaxot, és tartom a mennyiséget. Csak most a járványhelyzet miatt és amiatt hogy most leszokóban vagyok a cigarettáról többet szedtem be.

A másik, a pszichiáterem, kiírási igazolást adott a háziorvosomnak és ő írta ki nekem a gyógyszert. Csak nem tudja hamarabb kiírni.

A Frontin nem jó, mert ugye ugyanaz a hatóanyag, de más a segédanyag, és nekem em jó. Xanax kell.

2020. ápr. 21. 19:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig másképp nem jutsz hozzá csak ha a háziorvosod kiírja, e-receptre, mert most csak így lehet, de ha még nem teheti nem fogja.
2020. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőben alprazolam van, papíron nem annyira más a két hordozó. A plasma koncentrációt mindkettő rövid idő alatt eléri 15-30 perc alatt. Lehet generikum, de ennyivel nem kéne szarabbnak lennie.


Személyes tapasztalat, hogy én vakteszten sem tudnám megkülönböztetni a kettőt 0.5 mg-on.

2020. ápr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazából persze lehet némi eltérés egy generikum és az eredeti között... de azért a Frontin sokaknál működik, tehát az is kifejti az alprazolam hatást ezt tuti.


Másfelől csalóka mert sokszor maga a doboz vagy a pirula látványa is modulálja a hatást. A Frontin érzetre a "könnyített" változat, a Xanax meg az eredeti tiszta heroin érzetet adja "stílusra". Eleve pszichológiailag az is más, ha KÉT 0.25-öst veszel be, mint egy 0.5öst.


Szóval helyettesítőnek egy ideig működnie kéne. Próbáld ki vakteszten.

2020. ápr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor nagyon rá voltam kattanva kórházakból ügyeleti időben szereztem be a plussz mennyiséget. Bemész a pszichiátriai ügyeletre, ráhivatkozol arra, hogy a járvány miatt az orvosod nem elérhető, és nincs gyógyszered.

Elvileg receptet nem írhatnak, de nekem mindig adtak ki gyógyszert az osztályról. Így nyoma sem volt sehol a rendzzerben, hogy mennyit is szedtem valójában.

Amúgy könnyebb dolgod van, ha viszel magaddal olyan ambulánslapot, amelyen szerepel, hogy ezt a gyógyszert rendszeresen felírják neked.

2020. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!