Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Valóban szemét menyasszony...

Valóban szemét menyasszony lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptemberben lesz az esküvőnk a párommal.

Tegnap este átjöttek a párom haverjai a barátnőikkel egy kis nyári sütögetésre. Nagyon jó hangulatban telt az este, egészen addig amig a párom egyik haverja félre nem hívott minket és azzal állt elő, hogy szeretne minket megkérni ne legyen csokor dobás az esküvőn, hanem az ő barátnőjének vigyem oda, mert ő ott és akkor akarja megkérni a kezét. A párom igazából csak rám nézett és várta, hogy mit mondok rá és én egyből kategorikusan kijelentettem, hogy szó sem lehet róla.

A haver megsértődött, rám különösen, levegőnek nézett utána, és a hátam mögött a páromat próbálta megfűzni lekiismeretfurdalást keltő szöveggel. Miután elmentek a vendégek én elmondtam a páromnak, hogy nem szeretném, mert ez a mi napunk, nagyon sokáig gyűjtöttük rá a pénzt, hogy olyan legyen amilyet szeretnénk (semmi cicoma, de azért elég drága az esküvő, és szülőktől anyagi támogatás nem volt). Igazából ő is igazat adott nekem, hogy ez a nap rólunk szól. De a haver ma is atjött és erőszakoskodott, mire a párom konfliktuskerülő révén majdnem rabolintott, de én hallani sem akarok róla. A haverja pedig nekem állt, hogy milyen egy hisztis pcsa vagyok, és hogy lehetek ennyire önző és a páromnak is mondta, hogy még nem késő lemondania a lagzit ne nyomoritsa az életet velem. Ezek után a párom mondta neki hogy elég volt és menjen el. Azóta áll a bál nálunk, én nem engedek belőle a párom meg két tűz között.


Szerintetek is engednem kellene ezt a lánykérést a saját esküvőnkön?

Direkt írtam végig havert es nem barátot, mert van hogy hetekig nem beszélnek, és csak akkor találkoznak, ha a havernak van kedve, a párom is állandóan le van pattintva.ha mennek valahová a párom fizet mindig, sosem hívja vissza úgymond. Bár ebbe én nem szólok bele úgy csináljak ahogy akarják es eddig nem volt problémám ezzel a személlyel de ezek után nem szívesen látom az esküvőn sem.


Kérlek mondjátok el a véleményetek, akkor is ha szerintetek a havernak van igaza. Köszönöm, ha válaszoltok!


2021. jún. 12. 19:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Két véglet van: van aki szerint jó ötlet, meg van aki szerint nem. Szerintem nem jó ötlet, én sem engedném. Ez az én napom, nem az övék.
2021. jún. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
78%
Esküvőre készülünk mi is. Haverert vagy baratért ezt biztosan nem tenném meg. Ha a testvérem kérne meg rá akkor rábólintanék de O meg nem olyan bunkó, hogy az esküvőn napját vegye el tőlem.
2021. jún. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Huhh szerintem is bunkóság maga az ötlet is. Ezer másik nap van erre, miért a ti napotokon akarja? Az meg a másik, hogy ha ilyeneket mondana rólam, meghívót se kapna. Néha nem értem mit gondolnak az emberek.
2021. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedtem volna a saját esküvőmön és ha a férjemnek ilyen ötlete lett volna lánykérés előtt akkor minden barátnőm lebeszélte volna erről. Szerintem eleve nem illik ilyet, hogy egy esküvőn kérjük meg valakinek a kezét.


Egyrészt a friss házaspár miatt, mert ez az ő napjuk, másrészt a leendő mennyasszony miatt. Nekem nem volt soha a vágyam semmi extra lánykérés, nem is lett az, de azért azt értékeltem, hogy nem X esküvője, Y szülinapja vagy Z diplomaosztója alkalmával kérték meg a kezem, hanem egy picit gondolkozott a férjem és megpróbált megfelelő körülményeket teremteni hozzá.


Egy szó mint száz, szerintem 100% neked van igazad és eleve beszéljétek le ilyen ötletekről.

2021. jún. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
99%

Én neked adok igazat. Esküvőn megkérni valaki kezét illetlenség és nem lenne képem hozzá.


30F

2021. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek is engednem kellene ezt a lánykérést a saját esküvőnkön?"

A te életed, te tervezted ezt, úgy csinálod ahogy szeretnél. Nem ártasz azzal a másiknak, ha nem viszed oda a csokrot nekik, nem teszel szívességet. Ő nem érti meg, neked ez mit jelent, milyen fontos. Te irányodból nézve, ő nekik adhatnál egy óriási lehetőséget, de érthető módon, saját magadat rakod ebben a szituációban előre. Ő ez az, amit nem ért meg.


"A haverja pedig nekem állt, hogy milyen egy hisztis pcsa vagyok, és hogy lehetek ennyire önző és a páromnak is mondta, hogy még nem késő lemondania a lagzit ne nyomoritsa az életet velem"

Nem az van, amit ő akart, és ezért támad téged elég durván. Ez megerősíti a döntésed helyességét. Egy erőszakos gyereknek nem szabad megadnia amit követel, mert rosszul nevelnéd vele. Ha én lennék a párod, egyértelműen komoly következményei lennének a tetteinek, és biztosan nem lenne ott az esküvőn ilyenek után. Hisz, vágytál valamire, tettél érte, de egy random kérést egy embernek nem teljesítesz, és te egy önző hisztis picsa leszel, aki megnyomorítja az életét a másiknak. Meg, erőszakoskodik, nyomja a barátodat, aki beadná magát. Elég csúnya dolgok ezek.

2021. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedném, és aki emiatt megsértődik rám, az nyugodtan távol maradhat az esküvőmről.

Máshol feltűnősködjön.


DE, hogyha a párom ilyen marhaságot tenne - más esküvőjén kérne meg -, szerintem nemet mondanék neki.

2021. jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
94%

Az viszont más kérdés, hogy egy "havert", akinek csak akkor vagyok jó, mikor neki kell valami, holtbiztosan nem is hívnék meg.


Bár ez én vagyok, a barátaim a barátaim, közel állunk egymáshoz, másokkal pedig maximum "ismerősi" a viszony, semmi személyes.

2021. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Nonszensz egy ötlet, neked van igazad.
2021. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gáz. Mégse hívnám az esküvőre.. Kinek képzeli ez magát. Jobban jártok egy ilyen haver nélkül....
2021. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!