Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet tenni, ha a vőlegény...

Mit lehet tenni, ha a vőlegénynek lesz legénybúcsú, de a menyasszonynak nem lesz leánybúcsú, mert nincsenek barátnői?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy egy pár év múlva aktuális lesz majd ez a kérdés.


A páromnak van vagy 10 nagyon jó gyerekkori barátja, akikkel szeretne majd legénybúcsút. Ő egyébként sokkal barátkozósabb mint én.


Nekem pedig mindig csak az aktuális helyemen (suliban, képzésen, munkahelyen) volt pár lányismerősöm, de mindig elszakadtunk egymástól mert nem volt igazi barátság.

2 gyerekkori barátnőmmel nem tartjuk már a kapcsolatot.

4 gimis "igazi" barátnőmmel érettségi óta nem tartjuk a kapcsolatot, bár szerettük egymást, de egyáltalán nem hiszem, hogy bármit szerveznének majd, mert arra nem lenne keret, hogy őket meghívjam, meg Facebookon az eljegyzésünkre abszolút nem reagáltak még egy hülye lájkkal sem, plusz kb 2 éve egyszer beszéltünk egymással. Legalábbis velem...

A munkahelyen van kb 4 közvetlen kolléganőm, de nem egy korosztály vagyunk, meg közülük csak eggyel vagyok jobb viszonyba, de vele is biztos csak addig, amíg egy helyen vagyunk.

... Aztán ennyi.:(


Igazából szeretnék leánybúcsút, de nem zavarna ha nem lenne, viszont így tök ciki lesz, hogy a páromnak lesz buli, nekem meg nem.


Vélemény? Volt valaki így?


Köszönöm

20L


2017. aug. 20. 22:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ui. mindkét oldalról a normális búcsúra gondolunk, ahol van buli, jókedv, pia, vicces feladatok, beszélgetés, stb, nem f..sz alakú torta, sztriptíztáncos meg ilyenek.
2017. aug. 20. 22:26
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én unokatestvérem leánybúcsúján nagyrészt tesók, unokatesók és közelebbi, távolabbi rokonok voltak, szerintem nagyon jó volt a hangulat, mégis egy összeszokott társaság, bár nekünk elég nagy a családunk? Nálad ez nem jöhet szóba?
2017. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Se a legény- se a leánybúcsú nem kötelező! Régen csak legénybúcsú volt de az se volt kötelező, nekem se volt.

Akinek vannak barátai és tartanak búcsút, annak lesz, a másiknak meg nem. Nem ezen múlik a boldogság.

2017. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettő is volt, mert két totál más társaságba jártam. Az egyikről tudtam, itt én írtam össze azt a 4 embert, akit szívesen láttam, a másik meglepi volt. Amiről tudtam, csendes volt, játékos, gyümis sörös, szolíd. Iszonyú sokat röhögtünk, voltak vicces feladatok, egy marha jó este volt, ami nem volt extra, de én pont így szerettem volna.


A meglepi alkalmon csak feszengtem és ha eszembe jutott volna valami normális kifogás, 10 perc után leléptem volna. Ha nem lett volna a barátnős, csak ez a feszengős, erőltetett borzalom, akkor szerintem sokkal jobb lett volna, ha semmi nincs. Úgy sem, hogy a férjemet elrángatták egy csomó helyre, utcazenélt, lájkokat gyűjtött, meg puszikat lányoktól. :D

2017. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Sok lány unokatesóm van, akikkel még talán el is tudnám képzelni a dolgot, de ők már 30+, és soha életünkben nem beszélgettünk egymással, csak a családi alkalmakon, hovy mi újság, hol dolgozol...


Tudom, hogy nem ezen múlik a boldogság szerencsére, csak ez most mégis előjött belőlem. Mert amblokk zavar, hogy kb nincsenek barátaim. :( Aztán a párom előtt is elég fura lesz, hogy ő szervez majd valamit, én meg majd csak leszek, aztán kész.

2017. aug. 20. 22:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Egyrészt még nincs semmihez késő, bőven újraépítheted a barátságaid vagy újakat kezdhetsz. Másrészt megértelek, nekem 1 nagyon közeli barátnőm van, soha nem volt nagyobb lány baráti társaságom, mindig is magamnak valóbb voltam. Mondjuk ő mindennél többet ér nekem, szóval nincs hiányérzetem barátság terén.

Igaz nekem esküvőm ugyan aligha lesz, de soha nem szerettem az ilyen "vicces feladatokat" és a vad bulizásból is kinőttem már. Szerintem nem maradsz ki nagyon semmiből, elvégre megtaláltad azt az embert, akivel le szeretnéd élni az életed. Barátaid is bőven lehetnek még, a lánybúcsú is csak egy buli és egy buli nem számít ennyit. Bulizni házason is lehet, kalandozni meg nyilván nem akarsz már, hisz házasodsz.

Szóval nincs ebben semmi ciki, ez van, ez a helyzet.

2017. aug. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést. A páromnak van vagy 10 gyerekkori barátja meg a munkahelyén is pár jó haverja, én meg max a húgomat, az unokatesómat, meg egy barátnőmet hívnám meg (mert kb egy barátnőm van, hiába akarnám szépíteni). De nekem nem is hiányzik egy leánybúcsú - ha nincs kivel partizni, akkor minek vágyjak egy partira? Mitől lenne ciki, hogy a párod bulizik egyet a barátaival, te pedig nem? Bennem el fel sem merül.

Viszont ami még eszembe jut, szintén saját magamból kiindulva: az esküvőn majd ott lesz a barátod 10 gyerekkori barátja a párjával együtt, plusz még a család, a te részedről viszont csak a család? Ezen gondolkoztál már, hogy hogy lesz? (én mondtam a páromnak, hogy egy hétköznap délelőtt házasodjunk, ahol a szülők, testvérek meg a tanúk lesznek, aztán csókolom)

2017. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utolsó: csak családtagok lennének az esküvőn. Mindkét oldalról.
2017. aug. 20. 22:57
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van, mindig az aktuális helyemen vannak idénybarátaim, akikkel öröknek tűnik a dolog, de elszakadunk. :(

A kérdésedre reflektálva: ha még nem aktuális a dolog, akkor ráérsz ezen gondolkodni még, hátha addig összeakadsz olyanokkal, akikkel érdemes lenne tartani. Mert gondolom olyanokkal úgyse akarnád, akik nem állnak hozzád közel.

Családdal, unokatestvérekkel (ha olyan korúak) simán lehet, ha neked az okés.

Ami még eszembe jutott, hogy azt írtad, tök ciki lesz, ha neked nem lesz, a párodnak meg igen - de kinek ciki? Neked? A párodnak, vagy a családodnak?

2017. aug. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát, bár szeret a párom, és teljesen elfogad, meg minden a legnagyobb rendben, de mint írtam, ő majd szervez valamit, én meg majd otthon ülök... Meg az ismerőseink előtt is gáz lesz, hogy kérdezik majd, hogy lesz leánybúcsú? Vagy éppen a haverjai is kérdezik majd, hogy és a barátnődnek lesz valami?

Most nem az, hogy megszólnak érte... Csak magába úgyis mindenki azt fogja gondolni, hogy na a kis antiszociális...

2017. aug. 20. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!