Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyik barátnőm nem akar a...

Az egyik barátnőm nem akar a szüleivel élni, most külföldön keres (nulla tapasztalattal és önbizalommal) munkát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval a problémám, hogy beszéltünk és nagyon ki volt borulva. Nem akart a szüleihez visszaköltözni, és zokogott a telefonba. Mondtam neki, hogy szerintem jobb lenne hazajönnie, mert a nyelvet nem beszéli ott, ahol van (pasi miatt ment ki, de a srác 2 hónap után kirakta, mert talált más párt). Mondta, hogy nem akar a szüleihez költözni, és nem tudja mit csinàljon, inkább megy a híd alá. Mire mondtam, hogy azért azt csak nem, akkor hazajön, itthon úgyis most hiányszak, amiben el akar helyezkedni, addig meg max, úgyis keresünk albérlőt az egyik lakásba szobánként baráti áron (kb. rezsiért kiadjuk neki az egyik szobát). Ezzel meg is nyugodott. Akkor lepődtem meg, mikor mondta, hogy addig akar kint maradni, amíg el nem fogy a pénze, és mikor mondtam neki, hogy azért azzal számoljon, hogy itthon is kell neki pénz, ha nem a szüleihez megy vissza (legalább addig, amíg felveszik valahova), akkor mondta, hogy áh, azt nem akarja, hogy lehet, hogy ha tovább maradt volna, akkor talál munkát.


Tartok tőle, hogy egyszer csak tényleg beállít, hogy elfogyott minden pénze (ami itthon még egy-két évig kitartott volna), és akkor amíg talál munkát nálunk lakna. Biztos felajánlja, hogy utólag fizeti a rezsit, de van egy rakat diákhitele, úgyhogy nem tudom mikor tudná utólag megadni.


Ti mit tennétek és hogyan mondanátok meg? Kicsit tartok tőle, hogy teljesen összezuhan, ha ezt megmondom így is hetente 2-3 órát sír a telefonba.


2021. jún. 17. 13:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
29%

Te jó Isten, te tényleg végighallgatod ezt a nyekergést hetente többször is, órákon át? Hát hallgatná ám a radai rosseb...

Ne félj attól, hogy a Dunába ugrik...egyrészt nem fog, másrészt ott lenne a legjobb helyen.

2021. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
64%
ingyen akart volna lakni, a sírósak mind anyagi támogatásra mennek...
2021. jún. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
63%

Arra megy ki az egész játéka,hogy majd ha sikeresen elkölti a pénzét,akkor majd szépen kisírja magát neked,te megsajnálod,adsz neki lakhelyet és majd ő inygenélősködik rajtad.


Szépen kigondolta ezt...

2021. jún. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!