Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy barátom nagyon mélyre...

Egy barátom nagyon mélyre ment egy ideje, mit tudnék ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom elég gyakran használ különféle drogokat, bár leginkább füvezik kezd nagyobb szereket is kipróbálni (speed, extasy). Van egy kisebb lakás ahol ezt a tevékenységet folytatják, szerdánként van a gyűlés ahol osztják a szert. Már próbáltam beszélni vele hogy álljon le mert ez nem normális de nem hallgat rám, se a barátaira. Nem tudom mi lenne a megfelelő megoldás. Próbálkozhatnék az anyjánál hátha tudna vele beszélni, vagy gondolkodtam a telefontanún is, de úgy hogy ők ne bukjanak le csak a még lentebb lévő fő emberkék, ettől úgyis nagyon megijedne.

2021. júl. 1. 00:10
A kérdező szavazást indított:
Telefontanú
Szülők bevonása
Újabb elbeszélgetés
Testvér bevonása
17 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
nem kell tudnia errol senki masnak, csak nagyobb bajt csinalnal… foglalkozz a sajat eleteddel. a legtobb fiatal kiprobalja ezeket
2021. júl. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát foglalkoznék én ha nem tenné magát tönkre a legjobb barátom, így azért nem olyan egyszerű átugrani felette. Már haza se tud menni annyira szét megy mindennap, jövője rá mehet mivel csak 15 éves
2021. júl. 1. 00:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem. Nekem is volt egy ilyen ismerősöm (ma már csak ismerős, régen barát volt), aki mindig kimagyarázta nekem, hogy miért nem lesz függő. Úgy tudom, hogy ma már a pszichiátrián van, persze ez csak pletyka, de pszichésen egészen biztosan nincs jól. Én is kipróbáltam bulikban a füvet, és még azt is el tudnám fogadni, ha valaki egyszer kipróbálná az extasy-t vagy az LSD-t, de könnyen a megszokás rabjává lehet válni. Az a baj, hogy a gyengébb önérzetű, labilis emberek mindig megmagyarázzák saját maguknak és a környezetüknek is, hogy miért nekik van igazuk. Utána vagy az elvonón vagy a pszichiátrián kötnek ki. Ha valósnak érzed a veszélyt, ha úgy látod, hogy az ismerősöd személyisége megváltozott, többé nem megbízható (vagyis hazudik), akkor fontold meg az ötletet, hogy beszélsz a szüleivel. Ezen kívül nem sok mindent tudsz tenni, vannak emberek akiken nem lehet segíteni.
2021. júl. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég problémás szerintem belenyúlni mások életébe, de megértem a jó szándékot. A drogos "karrier" megszakításához mindenképp érdemes szakembert megkérdezned előbb. Van egy csomó drogsegélyes vonal, ott ha elmondod őszintén a sztorit, akkor hasznos tanácsot kaphatsz.
2021. júl. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Külsősként nem nagyon fogsz tudni rá hatni, csak megharagszik rád, ha a szüleit bevonod, vagy feldobod. Nyílvánvalóan tetszik neki ez az elet, a társaság, mert először jó, utána tapasztalja majd csak meg a hátulütőit. De érthető az aggódásod meg a jó szándék. Szerintem hagyd, hogy a saját hibájából tanuljon.
2021. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!