Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy internetes haverom/bar...

Van egy internetes haverom/barátom, akivel lassan már több mint 1 éve napi szinten beszélek még kicsit személyesebb dolgokról is. Az utóbbi időben (talán a nyár felétől) valamiért sokkal jobban szeretnék vele beszélni. Mit tegyek ez ellen? 17/F

Figyelt kérdés
Úgy szeretném hogy legyen, mint a tavalyi tanévben/tavalyi nyáron. Ott is szerettem volna vele beszélni, de simán elfogadtam amikor nem jött, sőt, volt, hogy én utasítottam el nem is egyszer amit most nem tudnék megtenni, viszont nem tudom hogyan tudnám ezt elérni újra mint régen. Ő nem mutat irántam ilyenfajta érdeklődést (csak heteroszexualitáson belül gondoltam, ő is fiú :D), talán ez az ami ennyire elszomorít és szeretném azt elérni, hogy annyira érdekeljen mint régen. Volt, hogy 6 napig minden nap elutasított a Skypeval kapcsolatban, akkor kb. depressziós voltam. Mit tudnék tenni?

2015. szept. 2. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Fogd vissza magad! Ne tapadj így rá senkire, mert a haverodnak egy idő után tele lesz veled a hócipője. Az embereknek (neki is) vannak saját dolgai, vannak elintéznivalói, ha egyidős veled, akkor lehet, már a továbbtanulás foglalkoztatja, fősulik oldalait nézi, előre hozott érettségit is letehet most ősszel, diákmunkát is nézhet magának, van családja, vannak elérhető haverjai, barátai, talán barátnője is.


Minden új barátságnál, haverságnál, párkapcsolatnál az van, hogy az elején nagyon egymásra cuppannak a felek, aztán a kezdeti túlzott lelkesedés után létrejön egy olyan egészséges kapcsolat, ahol azért hagyják, hadd éljen a másik és tiszteletben tartják, ha valakinek fontosabb dolgai vannak. Ezt el kell fogadni...

2015. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én ezzel tisztában vagyok teljes mértékben, vissza is fogom magam, nem szoktam zaklatni mindig mert nem akarom azt elérni, hogy emiatt szakadjon meg a dolog, szóval amikor tudom, hogy mással beszél vagy ilyesmi, akkor általában nem írok rá csak válaszolok ha ír esetleg. És ez nem új ez a legnagyobb gond, hogy ez így hirtelen jött tőlem. Igazából általában úgy viselkedek vele, mint idáig mindig akármennyire is hiányzik vagy nem tudom mit érzek ilyenkor :D.

Egyébként tudok mindent róla igazából, ő is rólam, és az aggaszt szerintem leginkább, hogy van, amikor tudom semmi dolga nincs, mégsem szeretne velem beszélni. Ez alapból nem baj, de valahogy nem tudom feldolgozni. Ezért sem szeretnék iránta komolyabban kötődni, de nem tudom hogyan tudnám ezt csökkenteni, mert az a 6 nap is borzasztó volt amit nélküle éltem át, bár ebbe az is belejátszott, hogy tudtam, ha akart volna tudott volna jönni. Fú de nyálas. A lényeg, hogy valahogy le akarom győzni ezt a valamiért elég erős kötődést iránta, de nem tudom hogyan.

2015. szept. 2. 16:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján olyan mint amit én éreztem egy fiú iránt lányként. 2 dologra tudok itt gondolni: 1. többet érzel iránti mint barátság. 2. annyira magányos vagy, hogy kapaszkodsz abba aki végre megért téged.


Akármelyik igaz, én azt csináltam hogy tudatosan leakadtam az illetőről, javaslom neked is főleg ha ennyire rosszul esik hogy nem ír rád. Két hétig be se kapcsoltam a gépet nehogy írjak neki. Mikor láttam ő se írt akkor egyértelművé vált én hol helyezkedek el az ő fontossági sorrendjén. Úgy hogy utána nem írtam rá többet, most már az se érdekelne ha felvenné újra velem a kapcsolatot. És egyébként én is napi szinten beszéltem vele majdnem egy évig.

2015. szept. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából beszélünk továbbra is mikrofonon keresztül, és általában az ír a másikra aki később lép fel, szóval az alapvető érdeklődés meg van azért, de ő szokott skypeolni mostanában az igazából ismert haverjaival is, így velem kevesebbet tud, amin szintén nem kéne fennakadnom mert nyilván nem csak velem töltheti az idejét, de ez is zavar valamiért.


Belegondolva igazából a legjobb barátomnak gondolhatom, akármennyire is műnek tűnhet a közöttünk levő távolság miatt. Magányos nem vagyok, szoktam eljárkálni másokkal is, és szeretem is a társaságban levő hangulatot amiben vagyok. Nem akarom vele megszüntetni a kapcsolatot egyáltalán, én csak azt szeretném, ha nem rontaná el az a napom, például ha nemet mond, vagy esetleg nincs kedve velem beszélni.

2015. szept. 2. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen netes barátnőm. Mi már másfél éve írogatunk egymásnak szinte minden nap. Nekem is hiányzik ha nem ír. Sőt rosszul is esett, de neki is megvan a saját élete, barátai stb. Tudomásul vettem és próbálom visszatartani magam, hogy ne akaszkodjak rá.( Pedig ő írja mindig, hogy soha nem zavarom stb., de akkor is..) Ezért van olyan, hogy direkt nem írok, pedig legszívesebben írnék, de ő rám ír egy pár nap múlva. Úgyhogy előbb-utóbb mindig írunk egymásnak. Olyan nekem mint egy barátnő. Úgy megért mint a legjobb barátnőm, pedig nem is találkoztunk és idősebb nálam.

22/L

2015. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!