Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért gyűlölik a cigányokat?

_csabi_ kérdése:

Miért gyűlölik a cigányokat?

Figyelt kérdés

Én cigány létemre kérdezem ezt, nem értem hogy miért veszik egy kalap alá az összes romát. Minek kell az egész romaságot basztatni az miatt mert mondjuk a romák kb.80%-a nem teljes mértékbem felel meg a magyar társadalomnak?

Én soha nem loptam( nem is fogok)

Gimnáziumba járok, jogi főiskolára szeretnék menni, teszek azért hogy nekem jelentősségem, pénzem legyen, és ne a segélypapírokból vásároljak kenyeret meg ásványvizet.

( hülye példa de jó😂)

Sok roma embernek el megy az esze... vagy ,,nagy maffiák”, alkoholisták, nincstelen trógerek, tudatlan senkik.

Ha én cigány vagyok, akkor rosszat tettem? En akartam ezt a származást? Akartam hogy Kleós bőrű legyek? Ami szerintem nagyon szép bőrszín.

Büszke vagyok arra hogy roma vagyok, de sok ember a magyarokat megtéveszti.

Higyjetek, roma és roma közt is ban külömbség.


Az én gyermekeimet nem engedem elfajulni, ahogy engem sem engedtek a szüleim, mert becsületesen dolgoznak, nevelnek, megadnak bármit.

Kérem a kedves magyar barátaimat! ( tiszta Orbán Viktorxd )

Hogy segítsenek beilleszkedni, és ne kutya módjára csesztessenek minket, ,,először ismerj aztán ítélj”:)


Nem szeretem megkülönböztetni magamat, mert én is magyar vagyok, ez a hazám, itt születtem, itt tanultam, itt okosodtam, magyarul írok, beszélek, magyar himnuszt ugyan úgy értem, érzem.


(Íráshibákért elnézést)

Köszönöm előre is az őszinte válaszokat! Vigyázzatok magatokra!🙂



2021. júl. 3. 22:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Sokan lopnak csalnak, meg más a kultúra, általában a legroszabbakat veszik példának a "magyarok"
2021. júl. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos te vagy a kivétel, ami erősíti a szabályt közöttetek. Amiket te elmondassz, annak alapnak kellene lennie mindenkinél, de nálatok csak kivétel. Ezért.
2021. júl. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a legtöbb cigány nem dolgozik, csak a telepen vergődik stb. Felénk van/volt egy cigánytelep. Tele volt szeméttel állandóan. Pont ott állt meg a busz. Sosem vettek jegyet, az egész utat végig hangoskodták, egymást ütötték rúgták, a szemetet kidobálták a busz ablakán, káromkodtak. Konkrétan féltünk mikor szálltak fel. Szerencsére elkezdték letarolni a telepet.

Régebben volt olyan is, hogy nyelvvizsgáról mentem haza nagy táskákkal (szótárak miatt) leültem elöl a buszon. Középen állt egy cigányfiú, odakiabált nekem, hogy hátul áll egy néni és én miért nem adom át neki a helyem. Nem is láttam oda hátra... Ott alázott, majd felálltam, hogy hagyjon már. Leszálltam a buszról és elkezdtem sírni. Az ilyenek szerinted be akarnak illeszkedni a társadalomba?


Jó olvasni amiket írtál. Nyilván téged nem fognak kirekeszteni (Remélem!) Értelmesnek tűnsz és vannak céljaid. Nem az ilyen emberekkel van a gond,amilyen te vagy. De ezt te is tudod szerintem...

N

2021. júl. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

2es nálunk is magyaroknál nem mindenkinek van érettségije.

Kedves kérdező, szerintem azért mivel többségében tényleg több negativ tapasztalata lehet az embernek az adott népcsoportal, arányaiban ítélve és ezért ítél. Sajnos elkapkodva. De ahogy megfigyeltem ritka az idehaza is aki kimondottan minden cigányt el ítél kapásból.

2021. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a cigányság nagy százaléka (90% körül) rossz alak és sajnos miattuk a szűk valóban értelmes cigány el van nyomva. Szinte az összes magyarnak van rossz tapasztalata a cigányokkal (engem csak cigány lopott, csak cigány fenyegetett, csak cigány szólogatott be, de persze minden nemzetből van, aki csinálja ezeket), így amikor kilencszer pórul járt már miattuk, tizedjére akaratlanul is távolságtartóbb lesz. Sajnálatos, de így van.
2021. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

#3

Magamat szégyenlem ezek emberek miatt!

Annyira sajnálom, ha tudnék tenni valamit megtenném, de sajnos nem.

Hihetetlen, de utálom néha a származásom, egyszer néztünk egy hírt és cigányok verekedtek persze...( ez mar egy szokas:)

Anyukám: ,,látod? Ezek miatt vagyunk kiközösítve, lenézve. Tegyél azért hogy te soha ne legyél. Legyél becsületes, kitartó!”


Őszintén elnézést kérek!

Szégyen amit csinálnak...

2021. júl. 3. 22:58
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
A kínaiak sokkal jobban különböznek a magyaroktól, mint a cigányok, még sincs velük baja az embereknek. Félünk a romáktól, mert erőszakosak. Ez az ok. És nem lehet tudni, melyiktek támad az emberre. Honnan tudjam, hogy nem te fogsz elgáncsolni leszálláskor a buszon? Nem látszik, ki a kevés rendes. Sok a rossz tapasztalat. Félünk tőletek.
2021. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező erről nem te tehetsz. Normális családból jöttél. Nem veled van a gond ismét leírom. :) És a normális embereknek szívesen vagyok a munkatársa, barátja származástól függetlenül.

Nyilván a sok negatív történés miatt előítéletes az emberek többsége. Tényleg szégyen amit csinálnak, de ezért nem neked kéne elnézést kérned, hanem nekik. Viszont ez sosem fog megtörténni.

Te csak éld az életed ahogy eddig tetted és hidd el hasznos tagja vagy/leszel a társadalomnak! ;)

3-as válaszoló voltam

2021. júl. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

#5

Annyira sajnálom!

Nem értem, ezek szerint ez miatt, én erre azt mondom, ha egy cigány értelmesen szól valamit akkor megéri vele az a beszélgetés, ha hülye mint a khm... akkor tiplizni kell.


Esküszöm, mától én nem fogom magamra venni a cigányozást. :D

Segítettetek sokat, utálom a származásom!:)

Remélem nem lesz tobb baj a cigányokkal. Szégyenlem magamat...😕

2021. júl. 3. 23:04
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Minden náció,közösség vagy kultúra tagjai között vannak aljanépek. A cigányoknál ez sokkal nagyobb arány mint az átlag. Sajnos ez így alakult, bár még mindig lehetne tenni ellene, csak valahogy egyik hatalmon levő "rezsimnek" nem volt érdekében eddig Magyarországon.
2021. júl. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!