Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Részegen mit kezdjek a legjobb...

Részegen mit kezdjek a legjobb barátnőmmel?

Figyelt kérdés

Mindketten 19 évesek vagyunk. Régebben nem volt ilyen, de mostanában ha iszik nagyon iszik, és nagyon részeg lesz. És ilyenkor mindig valami hülyeséget csinál. Valamikor csak nevetünk rajta (pl amikor kiütötte magát egy házibulin), de valamikor meg sírás lesz a vége (pl amikor 1 éjszaka alatt 2 csávóval is kavart elég durván). És ilyenkor én akármennyire próbálok rá vigyázni részegen, meg mondani neki hogy ezt nem kéne, egyszerűen nem hagyja, le sem szarja kb. Másnap meg persze én vagyok a rossz barátnő, hogy miért nem tudok rá vigyázni, és hogyha velem van (ha együtt bulizunk) akkor általában (mostanában elég gyakran) rossz lesz a vége. És utána befordul, és meg sem akarja beszélni hogy mi történt, csak sír.

Tudni kell róla, hogy ő abszolút nem ilyen típus, ő inkább visszahúzódó (mentális problémái is vannak, röviden hogy néha indokolatlanul szomorú, meg meg akar halni), és nem pasizik, régebben nem is rugott be ennyire, vagy ha igen akkor sem csinált ilyen hülyeségeket.

És egyszerűen már nem tudom, hogy mit tehetnék, hogy ha együtt bulizunk akkor az jó legyen. Ha pl megbeszéljük, hogy nem iszunk sokat az sem jön össze.

Szerintetek mit kéne csinálnom ilyenkor a barátnőmmel?



2021. júl. 4. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Hát lehet nem lesz szép, amit mondok, de... hagyd a fenébe.


Ha szép szó, ígéret nem segít, akkor még is mit kéne tenned? Te nem vagy sem a gyámja, sem a testőre, sem a gondozója, hogy állandóan utána kelljen kajtatnod, csak mert sokat ivott.


Normális ember ha belátja, hogy nem bírj a piát és megbánja, amit piásan csinál, akkor megáll 1-2 pohárnál, és nem egy másik embernek kell őt pesztrálnia. Sőt nem is hagyja, hogy segíts neki vagy valami.


Bulizni lehet alkohol nélkül is, hogy jól érezzétek magatokat EGYÜTT, mert ez így neked nagyon nem buli.


De elsősorban magának kéne megfognia a gyeplőt és felelősséget vállalnia. Vagy nem inni annyit, vagy legalább hallgatni rád.


Marha kedves tőle, hogy ezek után még téged hibáztat.


Mentális problémája pedig milyen néven lett diagnosztizálva? Az kicsit talán árnyalná a dolgot. Mert nem mindegy, hogy skizofrén, vagy borderline-os, vagy depressziós.

2021. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Depresszió féle, meg szorongás. (Nem tudom a pontos nevüket.)

Egyébként nem ő tart rossz barátnőnek, hanem én magamat, meg szerintem már a családja is..

2021. júl. 4. 15:15
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

A mentális problémái gondot okozhatnak, az hogy néha iszik, az nem.

Nem pasizik és egyszer két pasival is kikezdett, szerintem ez nem hátrány, legalább kicsit bátrabb lett (amúgy is csak részeg volt). Mondjuk okosabban is csinálhatta volna, de szerintem jök jófej lehet. Kicsit azért többet bulizhatna. Te meg kicsit felelősségteljesebb lehetnél és örülhetnél ha a mentális beteg depis barátnőd egyszer jólérzi magát. Így legalább ki tudja élni magát, ha minden tiltva van akkor majd egyszer valami nagy hülyeséget csinál, mert az aztán sokkal jobb lenne..

2021. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

"Egyébként nem ő tart rossz barátnőnek, hanem én magamat, meg szerintem már a családja is.."


Olyan miatt érzel felelősséget, ami miatt nem kéne. Cserébe a barátnőd azt is leszrja, ha ketten pakolják, míg ő részegre issza magát ész nélkül. Ezek a barátnőd saját döntései, szabad akarata van, ő megy bele ilyen kalandokba és hülyeségekbe, nem pedig te. Vagy lenne olyan szuperképességed, ami másokat irányít? Más döntéseit megváltoztatja? Azt csinálja amit te akarsz? Szólj ha van, mert akkor nem gépeljük itt a felesleges sorokat.


Irreális amilyen dolgokat állítasz magad elé, mondván attól vagy "jó barátnő", szóval egy szakember lehet neked is segítene beszélni ezekről és rájönni miért van benned ez ennyire.


Önbizalomhiányod szinte biztos hogy van, vagy nem tűrnéd, hogy még utána téged szapuljon és hibáztasson, ami mellesleg tovább pofozza az amúgy sem erős önbecsülésed.

2021. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
Én is rossz barátnőnek tartalak, mert nem hagyod hogy barátnőd jólérezze magát. Szerintem miattad szorong mert mindentől megtiltod. te is inkább mennél bulizni
2021. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Bocsánat, nem valószínű hogy temiattad szorong, nem akartalak megbántani. De hidd el hogy sokkal jobbat tesz a depressziójának meg a szorongásának ha kibulizza magát
2021. júl. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
#6 Ez a nem hagyod bulizni akkor állná meg a helyét, ha utána nem bömbölne a cselekedetein (amik tudja hogy hülyeségek voltak) és nem a barátnőjét szidná, hogy miért nem állította le/akadályozta meg. Szóval bűntudatot kelt (hárít, manipulál) a saját ostobasága miatt, ami nyilván nem esik jól annak, aki nem akar rossz barátnő lenni.
2021. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én szívesen bulizok vele meg minden, de ha leissza magát és mindent hagyok, annak általában nem lesz jó vége, és nem szeretném, hogy minden bulira rosszként emlékezzen meg szomorkodjon utána vagy ilyenek..
2021. júl. 4. 15:50
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Engedd hagy csinálja amit akar, az Ő élete, és nem a tiéd. Te eredj jobbra ő balra.
2021. júl. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amugy nem irtak neki fel gyogyszert? Nekem az ifjusagom pokol, foldi siralomvolgy volt, fizetos pszichologusoknal, lehuzos kineziologusoknal is jartam foloslegesen. 31 evesen szulettem meg, mikor hajlando lettem antidepresszanst szedni. Azota otven fele on-off gyogyszeren elek, nagyon jo iranyt vett az eletem. Es a majfunkciom is jo.
2021. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!