Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Véget érhet egy 20 éves...

Véget érhet egy 20 éves barátság, ha csak én lógok ki a sorból? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

36 éves vagyok és a barátaimmal a gimi óta jóban - rosszban együtt vagyunk. Ők mindannyian már gyerekes édesanyák. Én vagyok az egyetlen a baráti társaságban, akinek nincs gyereke. Eddig nem volt gond ezzel, tudtak időt szakítani egy kávéra vagy csajos iszogatásra, gyakran találkoztunk még így is , vagy a közös csoportban csacsogtuk ki az aktuális dolgokat. De az utóbbi időben alig találkozunk. Ha mégis összejön, akkor a gyerekek is jönnek, és semmit sem tudunk beszélgetni a 7 kis lurkótól. Félreértés ne essék, én nagyon szeretem őket, a gyerekekkel nincs baj.

Én megértem a barátnőimet is, ott a család, a gyerekek, de én meg úgy érzem itt maradtam egyedül. Nem értem, a férjük miért nem tud mondjuk havonta egyszer 2 órát vigyázni a gyerekekre.

Ha meg véletlenül nem jönnek a gyerekek, akkor pelenkák, ovis beszoktatás, orrszívó.... Stb a téma. Én meg ott ülök, mint egy rakás szerencsétlenség, némán hallgatva őket, és rettenetesen kellemetlenül érzem magam.

Kérlek titeket, ne írjátok, hogy szüljek egy szakajtónyi gyereket, majd akkor helyreáll a világ rendje, mert a férjemnek és nekem nem lehet gyerekünk. Nagyon szerettünk volna, de nem lehet.

Volt már valaki hasonló cipőben? Megmaradhat a barátság, vagy egy idő után én már nem leszek a csapat tagja? Próbáljak esetleg új barátokat keresni? Nagyon rossz érzés, hogy hirtelen kívülálló lettem a társaságban.



2021. júl. 9. 10:10
 1/5 anonim válasza:
100%

A barátság megmaradhat, de valamennyire tényleg kívülálló leszel. Nekik bejött egy új téma amiből kimaradtál.

Nem szép dolog ezért hanyagolni, kirekeszreni téged, de szerintem ők ezt nem is direkt csinálják.

Én magamból kiindulva mondom, hogy a gyerek nagyon megváltoztatja az anyák és sok esetben az apák gondolkodását is, de ugyanez igaz más élethelyzetekre is.

Mikor a demens nagymamámat ápoltam, sokkal több közös témánk lett a szintén demens rokonát ápoló szomszédommal, akivel addig csak köszöntünk egymásnak. A barátnőimnek lövése sem volt róla, hogy min megyek keresztül, hiába mondtam el, mert sokkal másabb meghallgatni, mint élőben megtapasztalni.

Beszélj velük erről, talán ha tudatosan próbálnak tenni valamit, akkor javulni fog a helyzet.

2021. júl. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Te nő vagy, és férjed van, akkor tudtok örökbefogadni. Melegek azok, akiknek nem lehet.
2021. júl. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
Nem voltam és nem is akarok lenni hadonlò cipőben.A család az gáz, a gyerekek meg még gázabbak! Éljél ne foglalkozz semmivel, senkivel!
2021. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2

Teljesen igazad van. Úgy értettem, hogy természetes módon nem lehet gyerekünk.

2021. júl. 9. 11:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 23 es 45 kozott szultek baratnoim. Utobbit leszamitva, aki megszallottan volt anya, a tobbiek soha nem az anyasagrol beszeltek. A gyerekek ha jelen is voltak, es nem lettek elhanyagolva, de a tema mindig a minden egyeb volt. Meg fel is szabaditotta oket, hogy masra is gondolhatnak vegre.

Szoval nem feltetlenul kene igy lennie. En sosem akartam gyereket, es nem is tudok mit kezdeni veluk, es egyet leszamitva nem volt gondom. Mellesleg a gyerekek pont azert kedveltek, mert nem buzeraltam oket.

2021. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!