Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek ilyen helyzetben?...

Mit tennétek ilyen helyzetben? (hosszabb kifejtés)

Figyelt kérdés

Nagy valószínűséggel nárcisztikus lányról van szó. Több cikk elolvasása után jutottam erre a megállapításra, mert szakasztott egyezés volt az ott írtakkal.


Szóval az a helyzet, hogy pár havonta rám ír, formalitás miatt megkérdezi mi a helyzet velem, de sosem reagál arra, amit írok. Én ugye visszakérdezek, de már volt, hogy annyira sok volt, hogy ez el is maradt a részemről. Ő meg hosszasan nekiáll panaszkodni, vagy hencegni, de olyan nyomasztó, leszívó stílusban. Minden egyes beszélgetésünk róla szól, és egyre inkább azt veszem észre, hogy nem is akarok vele beszélni, és nem is szeretnék vele semmit sem megosztani.*

Ha pedig mégis felém terelődne a téma, rögtön órákkal, vagy épp napokkal később olvassa el az üzenetem, de nemhogy választ, még reakciót sem kapok rá. Vagy ugyanezt játssza el, amikor végzett a panaszkodással.

Mindig ugyanez megy.


Bűntudatom van, de már nem is válaszolok neki rögtön. Megvannak a magam gondjai, nincs kedvem, sem erőm, még az ő hőbörgésével is foglalkozni.

Nem válaszolok neki azonnal (újabban nem is használom annyit a Messenger-t), és ha max. 1-2 napon belül nem írok, nekiáll üzenetekkel bombázni, mostanság elég gunyorosan is. Már rögeszmésen ír újból, amint látja, hogy fent vagyok...


Nekem ez pedig nagyon, nagyon sok már. Régebben szóltam neki emiatt, de vagy 1) le sem reagálta, vagy 2) rögtön megkaptam, hogy én csak bántani tudom őt..


* ezt főként azért, mert visszaélt már régen a bizalmammal és elkürtölt + hozzáköltött valamit ahhoz, amit neki bizalmasan elmondtam. A szülei mindenről ijesztő pontossággal tudnak, amit mondtam/írtam a lányuknak..


Volt esetleg valaki hasonló helyzetben? Ti mit tettetek/ mit tennétek? Igazságtalan vagyok vele szemben?


A válaszokat előre köszönöm!

(mindketten egyetemista lányok vagyunk)


2021. júl. 11. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
ne válaszolj neki soha többet. tiltsd le. ne félj tőle, mert az csak adja alá a lovat. :D amúgy én amilyen szubmisszív vagyok imádnék egy ilyen lányt.
2021. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 PetheD ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben. Volt egyetemi szaktársammal (lány) sokat beszélgettem, de nagyrészt az ő problémáiról, félelmeiről. Amikor magamról beszéltem, ha adott is valami rövid választ, ott folytatta, ahol abbahagyta. Aztán egyszer nekem volt egy hosszabb időszakom, amikor nem éreztem magam jól. Ha elmondta a "mondókáját", meghallgatott, de gyakran úgy éreztem, mélységeiben nem érti, miről van szó. Rájöttem, ha hagyom panaszkodni, utána meghallgat. Aztán egy félreértés miatt megszakadt a barátságunk (ha egyáltalán barátság volt), és utólag sérelmezte, hogy "lelki szemetesládának használtam". Amikor felhívtam a figyelmét, hogy amit hosszú ideig ő csinált, azzal mi a helyzet, nem is kommentálva megszakította a kapcsolatot. Korábban egyébként többször hivatkozott az igazi, sőt örök barátságra. Hát, nem lett az...
2021. júl. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 PetheD ***** válasza:
Még azt tenném hozzá, közös baráttól (szintén lánytól) akart elidegeníteni, minden rossznak elmondta, hogy letiltotta. Aztán végül ő tiltott le engem. Nem értem, örök barátságra hivatkozik, de megszakítja a kapcsolatot, nem tartja korrektnek, ha letiltják, és végül ő tilt le engem. Amúgy sajnálom szegényt. 32/F
2021. júl. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat és tapasztalatokat!

Igazából pont ez az, hogy közben sajnálom őt, de úgy érzem, hogy ez így még sincsen rendben, és inkább magamat helyezném most előtérbe :c

2021. júl. 11. 20:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, nekem is volt az életemben egy ilyen személy, aki elég fontos volt számomra, és fájdalmas volt érezni, hogy igazából az én létezésem nem is érdekli, és minden együtt töltött idő csak róla szólt. Ha pedig én bármit mondtam, azt gyorsan lezárta egyszavas válaszokkal, és nem kérdezett rá jobban semmire. Idővel ez teljesen leszívja az ember energiáját és kedvét, ha ennyire egyoldalú két fél között egy kapcsolat.

Milyen gondokkal küzdesz jelenleg? Én meghallgatlak szívesen így névtelenül is. :)

A legjobb egyébként, amit tehetsz, hogy nem pazarlod rá az idődet, mert nem érdemli meg.

2021. júl. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 a te válaszod is nagyon szépen köszönöm! Pontosan ez megy nálam is :c

Köszönöm szépen, hogy felajánlottad, hogy meghallgatsz, nagyon jól esett, tényleg! :) Sajnos eléggé tömény panaszkodás lenne, és nem szeretnék a terhedre lenni 😅 de tényleg köszönöm! :)

2021. júl. 12. 21:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Röviden? Menekülj!!!

Nem viccelek,volt ilyenben részem ,volt egy ugyanilyen barátnőm aki mindig ezt csinálta.Kipanaszkodta magát vagy elmesélte mi történt vele 620.000.mondatban majd annyit odabiggyesztett a végére hogy: Na csak ennyit akartam én megyek tévézni. És ha én esetleg elmondtam egy valamit is kb ennyi volt a válasza már ha volt : "xddd".Én is ugyanezt éreztem mint te ,hogy már nem akarom hallgatni,sem megosztani magamrol semmit mert úgy sem érdekli.Egy szóval nagyon energiavámpír volt a csaj és a hozzáhasonlóak is azok.Szerintem törlés tiltás.Hidd el utána felszabadulsz és nem magadat gyötröd,tapasztalatból mondom.Nem éri meg ilyen toxikus embereket megtartani.22/L

2021. júl. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös válaszoló vagyok! Nem lennél a terhemre, dehogy, szeretek segíteni, ha tudok, és elég kíváncsi természetem van. :) A leírásod alapján pedig még nagyon szimpatikusnak is tűnsz. :)
2021. júl. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kicsit megkésve ugyan, de nagyon szépen köszönöm az új válaszokat is!

#7 velem is megtörténtek ezek, sajnos többször is, úgyhogy nagyon átérzem.

#8 Köszönöm szépen:) Írtam Neked az előbb!:)


Sajnálom, hogy nektek is ilyeneken kellett átmennetek, de örülök neki, hogy ki tudtatok ebből törni. Mindenki válaszát nagyon szépen köszönöm, sokat segítettetek! :)

Azóta tiltottam, úgyhogy nem ért el, és nem is beszéltünk. Számát le is töröltem.

2021. júl. 25. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!