Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem merek találkozni a...

Miért nem merek találkozni a barátaimmal?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy nem merem áthívni a házamba vagy elhívni bárhova a barátaimat mert félek.

Félek sőt nem rettegek a kínos csendektől. Vagy ha a házamba hívom valamelyikőlyüket akkor attól félek hogy kifogy a téma és megint csak ülünk és bámulunk. Vagy a ház nem tetszik neki mert nem igazán szép a házam pedig próbálokk odafigyelni mindenre. Ha elhívom őket akár egy kávézóba akkor pedig szintén attól félek hogy esetleg untatom őket. De a végén általában mosolyogva távozok de ez így nem mehet tovább hogy mindig gyomorgörccsel indulok a találkozókra.

Mit javasoltok hogy változtassak magamon?

Vagy ez az egész csak fejben dől el?

Voltam pszichológusnál is efféle szorongási okokból de ez a rossz érzés nem akar elmúlni. Most is ha a barátaimra gondolok hogy áthívom őket görcsberándul a gyomrom.

Arra is gondoltam már hogy milyen barátságok ezek ha ilyen az eleje de rájöttem hogy szeretem őket és ők is engem.

Bármilyen segítséget, tanácsot örömmel elfogadok.🙂



2021. júl. 15. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

1. Ne izgulj, tök felesleges.

2. Minél több ember, annál több téma.

3. Mi egy lovaldánál buliztunk, régen, ahol még a házban is macskaürülék volt. Nem hinném, hogy a te házadat bárki is megszólná. De, ha igen akkor meg mi van? Összedől a világ? Kit érdekel ki- mit mond? Főleg, ha a hátad mögött.

2021. júl. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Hát a szociális szorongást egy megfelelő szakemberrel kéne megpróbálni csillapítani, aki képes ráébreszteni arra, hogy nem csak a te dolgod a jó hangulat fenntartása. Én annyit tudok így gyk-n keresztül ajánlani, hogy ne próbáld elfolytani a személyiséged, mert az okozza a szorongást. Amúgy meg erős embernek tűnhet az, aki képes felvállalni a gyengeségét. Tudod jól magadról, hogy dolgoznod kell magadon, mélyen vagy, de ne add fel, és próbáld meg az erősségeddé változtatni a gyengeséged, vállald fel magad. Persze nem kell minden emberhez odafutni, hogy hé, szociális szorongásom van, de amúgy elég vígjáték feelingje lehet :D Fogadd el magad, próbáld meg viccként felfogni, de nem kell túlnyomni, mert akkor önbizalomhiányosnak tűnhetsz. Nem baj, ha egyszer viccesen degradálod magad, mert legalább poénként lesz felhozva, nem pedig problémaként. Tudom talán nagyon furcsának látszik, amit írok, de egy szakember is ilyesmi irányba fog elindulni.


Csendről meg annyit, hogy nem kell tőle tartani. Önbizalom kell, csendben is lehet tartani egy szemkontaktust, de ne hidd azt, hogy mindig kell valamit csinálni, valószínűleg pont ez válthatja ki a szorongást. Tudni kell csendben maradni. Lehetsz te az a rejtélyes fazon, aki nem beszél sokat, tehát megakarnak majd ismerni, csak ahogy mondtam kell egy magabiztosság, és egy kis karizma, ami tanulható.

2021. júl. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%

Szia!


Ez a fejben dől el. Nem kell izgulnod, mert te tökéletes vagy. Sose tedd fel azt a kérdést magadban, hogy "mi lenne ha?". Nem lesz semmi hidd el. Ha untatnád őket sosem beszélnétek. A leírtak alapján te egy nagyon jò és nagylelkű ember vagy. Sose próbálj megefelni másnak, te nagyon ügyes és okos ember vagy. Te egy egyedi ember vagy. Ilyenek miatt ne izgilj, mert ezt te csak bebeszélted magadnak. Hivd el hozzád a barátaidat, hidd el tetszeni fog a házad nekik. Minden rendben lesz. Kínos csend pedig sosem lesz, nézzetek egy sorozatot közösen, játszatok játékokat pl Xboxon vagy bárhòl vagy szimplán beszélgessetek egy közös témáról vagy kérdezd meg szereti-e a munkahelyét. Ne feledd el, sose akarj megfelelni másnak. Mond meg magadnak, hogy tökéletes vagy és kész. Éld úgy az életed, hogy majd 90 év múlva mondd azt, hogt erre még bedobnék egy zsetont!

2021. júl. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem szeretnék vitát generálni 3-as, de ez a "tökéletes vagyok" hozzáállás nem sokaknak jön be. Ez egy egoista hozzáállás, ami magában sem jó dolog, főként akkor, amikor szorongás is társul hozzá, mert ettől csak érzelmi hullámvasutak fognak kialakulni. Pont az a lényege ennek az egész tanulásnak, és magának az útnak, hogy elfogadd, és felismerd a saját hibáidat, nem pedig az, hogy az "így vagyok tökéletes" hozzáállással (maszkkal) megpróbálod elnyomni azokat az érzelmeket, amik kihozzák a szorongást. Minél jobb a "maszk"(ami nem te vagy), annál rosszabb lesz a lelkednek.
2021. júl. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Kedves #4.


Régen mindig stresszeltem, hogy jajj beteg leszek. Rettegtem a betegségtől. Megmondtam magamnak, na ennek vége lesz és kész. A "tökéletes vagyok" az kisegíti a bajból, majd utána formálja az életét magától. Én sem szeretnék vitát. Szerintem ez a megoldás, de lehet másnak nem. (Pszihót is tanúltunk iskolában)

2021. júl. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Ez a megmondom magamnak, hogy (például) mától nem leszek mentális beteg, mondjuk skizofrén, vagy depressziós, is lám csettintésre elmúlt... Ez nem tudom, kicsit szkeptikusan állok ehhez. Nem tudom, ha betegségeket képzelsz be magadnak, akkor hipochonder vagy, az pedig nem múlik el úgy, hogy te azt mondod, hogy mától nem leszek hipochonder. Nekem is volt időszakom, amikor azt hittem, hogy ilyen, meg olyan betegségem van, de attól még nem leszel hipochonder. Ez a probléma pszichoterápiával és viselkedésterápiával kezelhető, sok időt vesz igénybe, és a beteg visszaeshet. Egy mentális zavart nem oldasz meg csettintésre, és rengeteg munkát igényel, hogy jobbra forduljon a helyzet. Örülök, hogy te ilyen könnyen kimásztál belőle, de ezek szerint te teljesen máshol álltál a spektrumon.
2021. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindezek ellenére értem, hogy honnan jössz, és valóban jó hozzáállás, és jó dolog, amit írtál, de sajnos ez édeskevés lesz.
2021. júl. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gondolj arra hogy biztosan nem találkoznának veled ha nem lenne nekik is jó ez! Mármint magamból kiindulva én nem találkozgatnék olyan emberekkel akik nem érdekelnek, és főleg nem tartanám őket barátoknak.

Tehát ezt igencsak le lehet egyszerűsíteni, ha ezek az emberek érdeklődnek, vevők rád akkor ez jó és kész, fogadd el hogy szerethető vagy és szeretnek is a barátaid.

2021. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!