Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan beszélgessek régi...

Hogyan beszélgessek régi barátnőmmel, ha rám tolja a világnézetét, én viszont nem beszélhetek a saját hitemről, vallásomról? N/29

Figyelt kérdés

A gimis volt legjobb barátnőm ugyanabba a városba költözött, ahol én lakom. 10 éve nem láttam, párszor beszéltünk csak, akkor tök normális volt. Most már május óta beszélgetünk, találkozgatunk, de nehéz vele.

Én keresztény vagyok, mindig is az voltam. Őt is annak nevelték, egy gyülibe is jártunk, de ő utána összejött egy budhista pasival, fél évig voltak együtt, akkor teljesen elhagyta a hitét és áttért másra. Eddig ez engem nem zavart. Egy ideig tisztelettel tudtunk beszélgetni, mindketten tudtuk, a másikunk miben hisz. Mostanában viszont teljesen átfordult, elkezdett karmikus dolgokról, beteljesülésről, reinkarnációról beszélni. Amíg csak magáról beszél ilyen kontextusban, addig nem zavar. Viszont miután közölte, hogy a pszichológus férjem marhaságokban hisz meg az egész tudomány marhaság és ő nem is oltat meg gyógyszereket se szed, a 3 éves kislányom pedig azért epilepsziás, mert előző életében ártott valakinek, aztán nekiállt kielemezni a nevünket, rászóltam, hogy tudja jól, hogy ebben nem hiszek, fejezze be. Erre ő azt mondta, ő se szól rám, ha olyan kifejezéseket használok, mint "hála Istennek" vagy "Isten úgy akarta".

Hogy van ez? Ő tolhatja rám, én meg még a kifejezéseimet is válogassam meg? Nem akarom megszakítani vele a kapcsolatot, de ez így sok.



2021. júl. 29. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a legfájdalmasabb, hogy a barátnőnek köze sincs a buddhizmushoz. Valami szinkretista turmixbaromságot hangoztat.
2021. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennel a pontnal en csaladtaggal is limitalnam az ismeretsegunk fokat. Ot pedig kizarnam az eletembol. Amig nem hozza szoba, nevezzuk ugy, hogy o dolga. De ezt hallgatni? En itt veget vetnek egy az egyben a baratsagnak.
2021. júl. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen buddhista ez? Na mindegy, jegeld vele a kapcsolatot.
2021. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót akarsz magadnak, lépj ki az életéből!
2021. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt gondold át te mi mindent tólsz rá!

Azt is látni kell, hogy amit csinál, az nem a budddhizmusból fakad. Ő bármely világnézezet így élne meg a világ felé. Ráadásul még újdonság is neki, ezért lelkesesbb.

Ha majd mélyebb megértése lesz, nem fog másokat kritizálni, kioktatni.

Szerintem bátran vitatkozz vele. Így mélyedhettek el mindketten saját világnézetetek alapozottságában, alapozásában!

;)

2021. júl. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!