Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van ez? és mit lehet tenni?

Miért van ez? és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Annyira nem szeretem, új közösségbe kerültem, és voltak már ismerőseim, barátaim, de az a helyzet áll fenn, amitől mostanában elég sokszor ki tudnék futni a világból:

Tegyük fel, van Pista, aki jó barátom, és neki is vannak közeli barátai, akikkel ha jóba vagyok és ha velük logók akkor semmi nincs, tök szuper barátok vagyunk, vagy csapat

Na de, van Pista aki nagyon utálja tegyük fel Marit, maga a viselkedése miatt, vagy mert ő kicsit másabb nála. És és megismerem Marit anélkül hogy Pista tudna róla. Nekem Mari a jó oldalát mutatja, nem azt amiről Pista tud. És becsapódok. Vagyis nem, mert a másik oldala az csak Pista személyisége fele nyílik meg. És amikor ő megtudja hogy Marival beszélgetek vagy bármi, akkor egyfajta féltékenység üti fel az orrát, és ő kiábrándul, hogy hogy bírom azt az embert. De ez a féltékenység csak baráti féltékenység, mert semmi szerelmi dolog nem fog kialakulni és ez biztos, csak féltve vagyok (btw lány vagyok)

Na de ha Marival vagyok, neki akkor semmi baja nincs ha Pistával vagyok, mert ő tényleg egy nagyon rendes ember(!!!!!!)

De van olyan féle barátom mint Pista, csak kölcsönösen utálják egymást amikor én mindkettőjüket bírom. És ez nem is egy Mari féleséges emberrel csinálja Pista

Az a probléma hogy emiatt nem tudok senkivel sem lenni, mert a barátaim utálják egymást, tehát ez a tartalma, a barátaim utálják egymást, és féltékenyek miattam (ami amúgy aranyos)

De Pistát nem akarom elveszíteni, mert tényleg ilyen rendes embert még…

És nem, nem tudom megmondani hogy légyszi légy elnéző, és ne csinálj ilyen toxikus viselkedést, amit meg is értek, mert mondom tényleg félt



2021. júl. 30. 00:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem csodálom, hogy nem reagáltak még erre a kérdésre, észbontóan nehezen értelmezhető, rosszul strukturált, és túlírt... Tehát a főprobléma, hogy megkedvelted Marit, akit Pista nem szeret, és rosszallóan tekint a kialakuló barátságotokra?


Nem olyan nehéz a helyzet, el kell dönteni, hogy ki a fontosabb. Esetleg megpróbálhatod megbékíteni a két ellenkező felet, bár ehhez a tanácshoz ismerni kellene a Mari és Pista között fennálló alapkonfliktus természetét.


Az mit jelent egyébként, hogy: "De van olyan féle barátom mint Pista, csak kölcsönösen utálják egymást amikor én mindkettőjüket bírom. És ez nem is egy Mari féleséges emberrel csinálja Pista" - Pista nem csak Marit marná el mellőled, hanem másokat is? Akkor mégsem olyan rendes ember ez a Pista... (?)

2021. aug. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
61%

szerintem senkit se kell békíteni. semmi közük hozzá, hogy kivel barátkozol.

Nem mondom, ha az egyik mondjuk kicsalt volna a másiktól több millát, vagy vele csalta volna meg az exe az illetőt, vagy valami hasonló komoly dolog lenne, akkor megértem, ha megorrol rád az egyikük.

De ha semmi ilyesmi nincs, csak valami ostoba ellenszenv, akkor legalább az egyikük TOXIKUS személyiség, aki fölötted kontrollt akar gyakorolni.(Pistára gyanakszom) Most neked a jobbik oldalát mutatja, mert a bántalmazók mindig így hálózzák be az áldozatukat, de lépésről-lépésre ki fog csinálni, és egyszer csak észre se fogod venni, hogy miért érzed magad ennyire rosszul, miért van bűntudatod olyan miatt, amit el se követtél, miért kell folyton minden szavadra vigyáznod a másik jelenlétében, nehogy megbántsd, stb stb stb.

2021. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!