Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is rühelli a domináns...

Más is rühelli a domináns embereket?

Figyelt kérdés

Nem is tudom miért, egyszerűen rossz közérzet kerülget engem a közelükben. Árad belőlük egyfajta most rólam szól minden te húzd meg magad kisugárzás. Meg érezhető, hogy most megint kezdődik a hierarchia játszma.


Nekem az ilyen emberek nem mennek mert szabadságszerető személy vagyok, nem szeretek alárendelve lenne de mást sem szeretek alárendelni.


2021. aug. 3. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Ezek nem is domináns emberek, hanem elnyomóak inkább.
2021. aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Őket senki se szereti;)
2021. aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Általában aki ilyen az sok esetben szociopata is, szóval nagyon jól manipulál, kihasznál embereket, akiket meg is tart maga alatt. Egyébként hányinger...
2021. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Igen, és általában elég hamar össze is akasztom velük a bajszomat. Nagyjából kiiktattam amúgy az összes ilyen embert az életemből.
2021. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4


De mit csinálsz ha mind ilyen felettesekbe, főnökökbe botolsz. Egyik például még fizikai bántalmazással is fenyegetett, mert náluk a dominancia mindenáron a jelszó. A megfélemlítéstől sem riadnak vissza. Ha a kedves szó működik akkor kedvesek lesznek, ha a kiabálás működik akkor azt használják, ha a megfélemlítés akkor azt. Szóval nem érdekli őket az eszköz.

Egy nyilván szélsőséges eset mert nem mindenki megy el a végletekig, de a domináns emberekben van egyfajta rejtett agresszió, simán kinézed belőlük, hogy ezek sokáig képesek elmenni a dominanciájuk érdekében.

2021. aug. 3. 12:32
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés. Én szerencsére nem munkahelyi viszonylatban kerületem velük kapcsolatba, hanem magánéletben. Ott egyszerűbb volt őket kiiktatni. Munkahelyen attól függne mennyire szeretném a helyet, mennyire lenne lehetőségem másik állást találni... ha lenne akkor elgondolkodnék a váltáson is.
2021. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Elmész, ha pedig tettlegességig, fenyegetésig fajul a dolog, élsz a jogaiddal. Én ezt tenném. Bár, tudom, hogy pont ezért a sok némaságért tart itt a világ, de ha nem akarod megütni a bokád valahol, akkor tényleg csak annyi a megoldás, hogy szó nélkül elmész máshova. Egyébként igazad van, aki uralkodni akar az elmegy a végletekig, de még veszélyesebb, ha tisztában van a joggal, és akkor úgy fog veled kitolni, hogy az még véletlenül se ütközhessen semmilyen jogszabályba. Aki ilyen, annak az agya is elég furmányos ahhoz, hogy eltárolja azokat a módozatokat, hogy hogyan tolhat ki a legundorítóbb módokon azokkal, akik nem hajlandóak "behódolni".
2021. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az energiavámpírokat gyűlölöm, akik megpróbálnak elnyomni, és mindent csakis ők akarnak csinálni, megmondani, stb, ha te valami ötletet mondasz, a válasz annyi: aha, csak az a jó amit ő mond stb.. több ilyen ember van a környezetemben (család, munkahely), borzasztó..
2021. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen. Azonnal lépek onnan, ahol ilyen ember van.
2021. aug. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

7


Ez az. Én azt tapasztalom itt külföldön (lehet a magyar helyzet még rosszabb), hogy nem sok esélye van győzni egy alkalmazottnak egy munkaadóval szembe egymaga. Esetleg közösen fellépve lehetne tenni valamit de egyedül szinte semmi esélyed. A törvények jobban védik a cégeket mint az alkalmazottakat. A szakszervezetek is csak egy vicc és tagsági díj begyűjtéséért vannak csupán. Ugyanakkor egy munkaadó ezerszer jobb ügyvédeket tud megfizetni mint egy munkavállaló. Csak a cégünkkel kapcsolatban tapasztalom, hogy szinte semmilyen volt alkalmazott követelését nem kellett kifizetnünk (pld munkabaleset) mert a cégünk mindet megnyerte.

2021. aug. 3. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!