Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tinderen csak párkapcsolatot...

Tinderen csak párkapcsolatot keres(het)nek az emberek?

Figyelt kérdés
Még nem regisztráltam, nem tudom pontosan hogyan működik. Szívesen keresnék olyan barátokat, akik hasonló érdeklődési körrel rendelkeznek, mint én. (A jelenlegi baráti társaságomban pl nem biztos, hogy sokan eljönnének velem bicózni hosszabb távokra, egyedül meg néha unalmas egy kicsit.) Először a tinder jutott eszembe, mint erre alkalmas lehetőség, ugyanis nem találtam erre megfelelő facebook csoportot pl. Esetleg ha ez a tinderes opció nem működne, volna valakinek valamilyen más ötlete/tapasztalata?

2021. aug. 8. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha lány vagy, akkor ne remenykedj Tinderen ilyesmiben, mert minden férfi csak meg akar dugni...

Ha férfi vagy, akkor lehet esélyed barátokat szerezni Tinderen - ha valamelyik lány egyáltalán méltóztatik visszaírni...

2021. aug. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Biztos vannak olyanok akik nem kifejezetten csak kapcsolatot keresnek.. én se azért voltam fennt anno hogy találjak magamnak valakit csak hogy szamomra szimpatikus emberekkel beszélgessek aztán ennyi,lesz ami lesz..de a srácok általában kapcsolatot vagy szexpartnert keresnek rajta ahogy észrevettem
2021. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! 23 éves lány vagyok, és ezek szerint akkor semmi esélyem. Esetleg volna valami másik lehetőség?
2021. aug. 8. 11:57
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha olyan képet töltök fel, amin mondjuk háttal vagyok, ki lehet szűrni azokat, akik csak szexpartnert kerenek?
2021. aug. 8. 12:00
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Igen! Ez jó ötlet! Így, aki csak szexpartnert keres, az tuti nem fog rád írni!
2021. aug. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak egy éjszakára keresnek a tinderen, de elég sok van belőle mindkét nem részéről.

Érdemes az elején legtisztázni, és óvatosnak lenni mindenkivel.

F30

2021. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig fb-on vannak jó csoportok erre, én is ott keresgélek.
2021. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Van a Facebook Társkeresője! Ha van Facebook applikációd, akkor ingyenesen tudod használni!

Én is próbáltam férfiként, de nagy ritkán 1 - 2 csaj viss/írt vissza, mivel nem vagyok egy szépség...😂

Lányként érdemes kipróbálnod!

2021. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Tindert eleve sokan inkább szex partner keresőnek tekintik, mint emberi értékek alapján ismerkedést elősegítő oldalnak - felhasználók és a közvélemény egyaránt.

Ez nem is teljesen alaptalan, elvégre alapvetően arra épül, hogy képek, vagyis külső alapján rögtön igen/nem döntesz a másikról és gyorsan lapozol is a következő emberre. Ez nem épp az elmélyült, értékközpontú ismerkedés záloga.


Ugyanakkor minden arra jó, amire és ahogyan sikerül használni. Ha te értékes emberekkel, komoly kapcsolat céljából akarsz ismerkedni, akkor akár ott is lehet ebben sikered. Én is kerestem ott komoly kapcsolatot és találtam ott is. Onnan és más társkereső oldalakról is lett több tartós barátságom ellenkező neműekkel, miután sikerült tovább lépnünk azon, hogy kapcsolatot nem akarunk, de emberileg érdekeljük egymást.


Ezzel kapcsolatban az a nehézség, hogy a legtöbb ember nem nyitott semmi másra, mint amit keres. Talán a pasikra ez méginkább jellemző és még ha azt mondják is, hogy "oké, legyünk csak barátok", azt is csak azért csinálják, hogy aztán később változtassanak ezen (egyébként nőben is előfordul, nem csak férfiban. talán ritkább, de még ez sem biztos, hogy kijelenthető). Jobb esetben naivan reménykednek, ami barát zónához és egyenlőtlen kapcsolathoz, frusztrációkhoz vezethet, rosszabb esetben nyomulni és visszaélni fognak. De ugyanez előfordulhat élőben ismerkedve is, nem csak neten - sőt akár azonos neműekkel is.


Ami a Tinder legnagyobb veszélye, hogy mindenki csak szexet akar tőled és egy idő után lehet, hogy nem csak megunod őket, hanem általában minden pasiból eleged lesz miattuk, illetve akár cinikussá is válsz. Ismerek olyan csajt, aki rendszeresen posztolja a Tinderes üzenetváltásait és látszik rajta, hogy szándékosan szivatja őket. Persze ez is lehet egy fajta szelekció. Ha neki ilyen a stílusa, akkor olyat keres, aki tud ezzel mit kezdeni. Aki meg nem, azzal minek bajlódni, hogy később derüljön ki ugyanez? De azért sajnálni szoktam a srácokat azért, amit tőle kapnak.

Az összes (nem csak netes) ismerkedési lehetőségnek komoly hátránya, hogy a normális pasik vannak kisebbségben, illetve kevésbé feltűnőek, mert háttérbe szorulnak a látványosabb, menőbb, lazább, stílusosabb, akármilyenebb pasik között. Így aztán a nagy kínálatban nehezebben lehet őket megtalálni, illetve a többiek erős hatásai, meg az azok miatt kialakított önvédelmi reflexek (pl. élből osztod 3-al bármit mondanak, mert úgyis vetít minden kamugép, hogy levegyen a lábadról) miatt még kevésbé foglalkozol velük - ha viszont mindenki mást is ugyanolyan komolyan vennél, akkor meg bedőlnél a többi csajozógépnek is. Szóval szükség van az önvédelmi reflexekre is, de azért érdemes esélyt adni a kevésbé menő srácoknak is - akik persze pont tapasztalatlanságuk és egyéb hiányosságaik miatt szintén képesek lehetnek elszúrni, vagy csalódást okozni, de nem csak a netes ismerkedésnél...


A háttal készült kép nem hiszem, hogy bárkinek meg tudja változtatni a szándékait - legfeljebb majd hátulról közelítenek hozzád a szövegükkel is. Ha a leírásban, vagy akár a kép feliratában is egyértelművé teszed, hogy te mit vársz, az talán segít valamennyire kiszűrni az egyéb szándékokat. De azért csodákat ne várj tőle. Aki csak szexet akar, az amiatt fog bepróbálkozni. Remélhetőleg a többségnél azért már a chatben kiderül, hogy nem érdekli más és nem sok időd vesztegeti. A többit ki tudja...


Tinderen kívül van egy csomó féle program szervező csoport és fizetős közösség is, rakás féle Facebook csoport és egyéb klubok. Végtelen számú online és offline közösség is szerveződik különféle tevékenységek köré (pl. sportklubok, nyelvtanfolyamok, ének kórusok, zenekarok, egyházak, kézműves klubok, stb), ahol lehet és szoktak is baráti társaságok, közösségek kialakulni. De akár még egy ilyen oldalon is lehet ismerkedni, barátkozni, közösséget építeni is.

De ahogy már írtam, lehet, hogy te csak sport miatt mész edzőterembe és énekkar miatt a templomba, attól még mások simán tekinthetik akár szexuális vadászterepnek ezeket a helyeket is. Arra nem nagyon tudsz hatni, hogy mások hogyan viszonyulnak dolgokhoz, csak a saját cselekedeteidet tudod befolyásolni. Elvégre ugyanazok az emberek járnak el a különféle programokra, szórakozó helyekre, mindenhova, akik a Tinderen is próbálkoznak. És még csak az sem biztos, hogy amit/ahogyan a Tinderen csinálnak az csak a Tinderen marad...


Sok sikert, ne add fel!

2021. aug. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!