Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha a barátaimmal...

Mit tegyek ha a barátaimmal szinte alig lehet közös össznépi programokat csinálni? 22/F

Figyelt kérdés

Kb 10 ember van, akit a barátaimnak mondok. Amennyiben nem én szervezek házibulit vagy találkozót a városban sosem csinálnánk semmit. Most sajnos nem volt lehetőségem semmit szervezni és 3 hónapig max egy-egy emberrel találkoztam közülük.

Amennyiben én szervezek az általában összejön de valami kín keserves módon... mindenki mást csinálna és semmi kompromisszum. Egyik nem akar 10 ezer forintot pár nap együttes programért kiadni, vagy épp inkább alszik 23 évesen péntek este mint hogy részt vegyen egy ilyenen. A harmadik meg szimplán vissza se szól, vagy épp akkor jön el ha jobb programja nincs.


Ez engem nagyon elszomorít, belefásultam hogy semmi sem jön össze, mintha az egészet csak én akarnám csinálni mindenki más keg szarik bele és csak a problémákat sorolja miért nem jönne el. Opciókat nem is kapok hogy mit kellene helyette.


Persze ez is egy mód fogadja el az ember a helyzetet, de nekem ennyi évesen több társasági igényem van, még élnék hisz nem 45 eves vagyok 3 gyerekkel családdal.


Nem mondom minden héten ez persze nekem is lehet sok lenne, de havi 2x simán bevállalnám hogy nem alszom annyit pénteken stb.


Kicsit tanácstalan vagyok, elvágni mindenkitől a fonalat nem akarom persze, de más társaságom meg nincs, és ha velük vagyok (nagy nehezen összejön) akkor mindenki jól érzi magát.


Mit kéne tennem? Szerezzek új barátokat? Hogyan?


Köszönöm a segítségetek, jot tenne a közérzetemnek ha sikerülne ilyen téren valahogy zöld ágra vergődni.



2021. aug. 15. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Ebből egyértelmű, hogy nekik nincs akkora igényük rá. Ha ezt te nem akarod észrevenni, az erőltetéssel igazából csak magadnak generálod a feszkót. Nem csak az a két véglet van, hogy sok buli vagy teljesen elvágni őket. Szervezhetsz programokat ritkábban/olcsóbban/kevesebb emberrel, és eljárhatsz egyedül is ide-oda, haverkodhatsz másokkal is.
2021. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok, van egy baráti köröm, ami 6 főből áll, és már 3 éve nem sikerült úgy találkozni, hogy mind a 6 ember ráérjen, ha valakivel sikerül is találkozni, akkor az 2 havonta van maximum, mert mindenki elvan a kis világában, pedig nem is azt kértem, hogy hetente menjünk el és találkozzunk, de egy 2-3 hetente, esetleg havonta azért jó lenne összefutni, de nem úgy látszik ez nagy kérés, bezzeg a messengeren való irogatás megy, miközben azt látom, hogy vannak baráti társaságok akik közösen nyaralnaky vagy rendszeresen buliznak, találkozgatnak, akár csak munka után egy gyors sörözésre, nálunk meg nehéz egyáltalán 2 havonta is összehozni a találkozót.


A pohár nálam ott telt be, hogy volt egy barátom, aki szakítófélben volt a barátnőjével, írtam neki, hogy mit és hogyan beszéljenek át, meg az észrevételeimet így külső szemmel, és megbeszéltük, hogy akkor egy sör mellett még jobban kivesézzük a témát. Másnap jött az üzenet, hogy azok alapján amit írtam kibékültek, szóval a találkát is lemondaná, mert most nagyon jól elvannak a barátnőjével.... :)


Szóval itt lett tele a tököm, nem fogok 23 évesen itthon ülni, és várni, hogy esetleg véletlenül mikor lehet találkozmi a barátaimmal, megértem, ha valakit lefoglal a párja, meg a munka, de nekem több kell, élmények kellenek amikről lehet mesélni majd az unokáknak, nem a messengeren való irogatás.


Szóval eldöntöttem, hogy új társaságot fogok keresni, azt egyenlőre nem tudom, hogy hogyan, gondoltam arra, hogy valami sportot elkezdek, aztán ott hátha kialakul valami, de ennél tovább egyenlőre nem jutottam, mondjuk az ötlet, hogy lecserélem a haveri körömet is csak 3 napos.

2021. aug. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Ezek nem a barátaid. Simán dobnád őket, és lesajnálod, mert inkább mást csinálnak. Ezek haverkák, akikkel lógsz, mert fosol egyedül.
2021. aug. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben járok :D Sok barátom van , de közös programokat szervezni , minden hétre . Esélytelen . Tanácstalan vagyok . Új barátok kellenek ? Lehet .


24/F

2021. aug. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj el csocsózni (egyedül)
2021. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális, hogy 10 ember nem ér rá egyszerre ugyanazt csinálni, bizonyos szám felett exponenciálisan megnő annak az esélye hogy valaki nem ér rá az adott időpontban.


Ha nem tudsz 10 embernek programot csinálni, csinálj csak 5-nek, akik éppen ráérnek, ennyi az egész.


A következő hétvégén másik 5 fog ráérni, így mindenkive tarthatod a kapcsolatot.

2022. jan. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!