Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is csalódott már ennyire...

Más is csalódott már ennyire a legjobb barátjában?

Figyelt kérdés

Nincs sok barátom, igyekszem megválogatni őket, de ennek ellenére is jól ráfázom. 1 éve ismertük meg egymást az illetővel, az első pár hónapban úgy éreztem, hogy akár legjobb barátnők is lehetnénk, megosztottunk egymással rengeteg személyes ő pont egy szakításon volt túl, nekem pedig kórházba került a nővérem, így hát sokat sírtunk egymás "vállán". Azért tettem idézőjelbe, mert bár egy városban lakunk, nagyon ritkán akart személyesen találkozni. Amikor megkérdeztem, hogy miért van ez, akkor azt mondta, hogy jobban szeret messengeren írni, és csak 3-4 hónaponta futottunk össze. Ez nagyon rosszul esett, mert volt, hogy direkt áthívtam magamhoz borozni is, amikor a párom épp melózott, de azt mindig visszautasította.


Mindenesetre, az utóbbi pár hétben egyre több fura dolgot vettem észre. Többnyire csak akkor írt, amikor szüksége volt valamire, néha 2-3 hétig nem olvasta el az üzeneteimet, majd úgy írt, mintha semmi sem történt volna. Valószínűleg le akar rázni, de nagyon tudatosan teszi. Hosszabb kihagyások után újra kedves, érdeklődő, majd hetekig nem nyitja meg az üzeneteimet. Számomra ez olyan, mint egy lassú halál, képtelen megmondani, hogy már nem akar velem barátkozni, ezért játszadozik. Most ott tartok, hogy legszívesebben letiltanám, amikor meglátom, hogy szánalomból odadob nekem egy "hogy vagy?" kérdést, de nem teszem. Ignorálni akarom, nem beszélni vele többet, de mégis úgy érzem, hogy beszélnem kellene vele az egészről, leírni, hogy mennyire megbántott, csak emiatt nagyon megalázó szituációba kerülnék. Valószínűleg nincs annyi vér a pucájában, hogy pontot tegyen a kapcsolat végére...

szerintetek hagyjam a francba és többet én se nyissam meg az üzeneteit, vagy rendezzük mint két felnőtt ember?


2021. aug. 17. 20:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Nekem még a legjobb barátom is egy érdek ember lett,nem foglalkozok velük,teljesen megvagyok nélkülük,nem vagyok rájuk szorúlva.
2021. aug. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Az ilyen nem érdemel meg téged. Hagyd. Velem is voltak ilyenek. Akkor keress, ha valami kell neki. Egyértelmű hogy kihasznál.
2021. aug. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Minden embernek más találkozási/beszélgetési gyakoriság és mód megfelelő. Lehet, hogy úgy érzi, ráakaszkodsz, ami neki már sok, te meg nem veszed észre magad.
2021. aug. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
64%

Addig kellettél neki, míg a szerelmi csalódásán túl volt. Utána már teherré váltál, nem akar több energiát rád szánni. Ő nem egy barátként tekint rád, hanem egy személyként, aki egy nehéz időszakán segítette át.

Ez megalázó neked? Szerintem nem. Összeköt titeket két rossz esemény, egy időszak, amin együtt átmentetek. Most már neki más értékek fontosak, esetleg új barátja lett.

Ennyi. Ha ennyit akar beszélni veled, akkor ennyit akar.

2021. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

3: én is utálom, amikor valaki rám akaszkodik, de egy barátságot ápolni kell. Ha pedig vége van, akkor pontot kell tenni a végére. Ne félj, nem zaklattam őt, mert ameddig nem keresett, addig én sem őt. De ez az undorító viselkedés az ő szégyene.


4: kicsit több volt ennél a barátságunk, hidd el. Nemcsak rossz dolgok történtek, de azok jobban összekovácsoltak minket. És itt nem arról van szó, hogy ennyit akar beszélni velem, hanem hogy hogy képes valaki így viselkedni egy másik emberrel?

2021. aug. 17. 21:01
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
Ha annyira jó barátod lenne szakítana rá időt hogy tartsa veled a kapcsolatot, nem csak akkor ha épp szüksége van rád mert ez csak érdek barátság és kihasználás
2021. aug. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ha annyira jó barátom lenne, akkor méltatna egy búcsúra.
2021. aug. 17. 21:05
 8/20 A kérdező kommentje:
De az a legundorítóbb, hogy még ennek ellenére is megpróbálja fenntartani a kapcsolatot, hátha haszonhoz tudna jutni.
2021. aug. 17. 21:05
 9/20 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, az igazi barátság jellemzője, hogy akár több év szünet után is ott tudjátok folytatni, ahol abbahagytátok. Ezt nyugdíjhoz közeli kollégám mondta egyszer, ő pedig biztosan tudja az életkorából adódóan. :-)

Nekem vannak olyan időszakok, amikor egyáltalán nem vágyom más emberek társaságára, senkire.

2021. aug. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
9: nem tudom, hogy te vagy a kollégád hogy van vele, de én az igazi barátaimat nem hagynám soha cserben. Megesik, hogy 1-2 barátommal nincs időnk tegyük fel már 2 hete beülni egy kávéra, de amint találkozunk, ugyanott tudjuk folytatni. Ha valaki évekig szünetelne és NEM KERESNE, nem is válaszolna az üzeneteimre, az nem barát.
2021. aug. 17. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!