Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet egy város életében...

Hogy lehet egy város életében részt venni, barátokat szerezni? (nem politika)

Figyelt kérdés

Egy pest megyei városban élek 10.000-20.000 lakossal. Egyetlen barátom sincs, de nem is nagyon mentem emberek közé, szóval lehetőséget sem adtam ennek. A neten próbáltam barátkozni, találtam pár embert akivel jól jöttem, de elég messze él mindegyik.


Pár dolog:


Van városi újságunk, ingyenes. Olvasom is, amikor jön, de sok hasznos nincs benne, néha 1-2 programlehetőség, a többi politika.


Van a városnak honlapja, de az inaktív.


Szokott lenni szemétszedés, stb. de ezt mindig utólag írják meg és nem tudom, hogy hol toboroznak önkénteseket. Közösségi médiában sem láttam toborzást, pedig én is szívesen segítenék, ismernék meg új embereket.


A politika NEM érdekel. Egyik párt sem. Egyikhez sem szeretnék kötődni semmilyen formában, szóval ez nálam kiesik. Mit javasoltok?



2021. aug. 18. 22:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

"Egyetlen barátom sincs, de nem is nagyon mentem emberek közé, szóval lehetőséget sem adtam ennek."


Talán emberek közé kéne menned...


"Szokott lenni szemétszedés, stb. de ezt mindig utólag írják meg és nem tudom, hogy hol toboroznak önkénteseket. Közösségi médiában sem láttam toborzást, pedig én is szívesen segítenék, ismernék meg új embereket."


Amikor írnak róla, hogy megint volt ilyen, akkor nézd meg, hogy ki szervezte és kérdezd meg, hogyan tudnál legközelebb időben értesülni.

Vagy esetleg érdeklődj körbe még jóval azelőtt, hogy egy újabbról lemaradnál. Önkormányzatnál és egyéb helyi cégek, szervezetek, netán a postás. Valaki csak tudja, hogy ki szervezi és mikor lesz újra ilyen, vagy bármi hasonló, ami téged érdekelhet.


"Mit javasoltok?"


Járj nyitott szemmel, érdeklődj a környéken lakóknál, hogy milyen program, társaság és közösségi lehetőségek vannak arrafelé.


Mivel a modern netes megoldásokat teljesen elutasítod, maradnak a múlt századi offline megoldások: községház, faluház, könyvtár, templom, színház, iskola és hasonló helyi intézmények. Esetleg sportegyesületek, kondi termek, tánc-, nyelviskolák, szórakozóhelyek, kocsma, stb.

Te ismered a települést, nekünk még a nevét se árultad el, honnan tudnánk, hogy ott mi van és mi nincs? Járd körbe a települést, hogy hol mi üzemel, hol milyen programokat szerveznek, kik hova járnak. Beszélgess az emberekkel. Vagy megoldásokat találsz, vagy hozzád hasonló embereket, akiknek igénye volna rá, hogy legyen valami és talán együtt tudnátok is csinálni valamit.

Vagy az alaposabb kutatásod igazolni fogja a felületesen könnyelműnek tűnő lesajnálást, hogy akkora településen nincsen semmi. Ez esetben jön a következő kérdés: elfogadod/játok és sajnálkoztok rajta, vagy a bennetek élő igényre alapozva elkezdtek csinálni valamit, hogy legyen.


Keress munkát, lehetőleg olyasmit, ahol hasonló korúak dolgoznak, akikkel meg tudsz ismerkedni és általuk talán további közösségekbe is bekerülhetsz.


"A netes barátságokból én kiábrándultam és nem szeretném folytatni. Ennek oka, hogy mindenki messze van."


Azzal is érdemes számolni, hogy az emberek jó részével nem biztos, hogy jól kijössz. Ha csak annyi közös vonásod van emberekkel, hogy egy helyen laktok, attól még nagyon könnyen lehet, hogy egyáltalán nem fogtok egymással jól kijönni és akkor meg ezért fogod magad rosszul érezni.

Szóval szerintem még mindig jobban jársz a neten keresztül folytatott értelmes, tartalmas eszmecserékkel, virtuális barátságokkal, mint a veled egy helyen élő, de személyiségben össze nem illő idióta emberekkel.


De azért a neten is kereshetsz úgy, hogy x településen keresel embereket. Ha ez sem megy, akkor mi lenne, ha kilépnél a netről és odamennél emberekhez offline?


A kisebb településeknek sajnos meg van az a hátránya, hogy kicsik, ezért nem annyira éri meg, nincs kinek megcsinálni a nagyobb településekre jellemző pezsgő kulturális és egyéb programokat. Az is előfordulhat, hogy kevés a korod beli a településen, ezért pont ennek a korosztálynak való program/aktivitás nincs. Persze amíg minden lehetőséget fel nem tártál, addig ezt nem lehet biztosan állítani, legfeljebb sejteni. Biztosan tudni akkor fogod, ha mindennek alaposan utána jártál, már mindenkivel beszéltél, akivel csak lehet és senki nem tudott semmit mondani.

Sajnos a kis településeken az is előfordulhat, hogy helyben semmi olyat nem találsz, ami számodra megfelelő lehet. Ilyenkor sajnos nem nagyon van más lehetőség, mint elmenni más településekre akár csak 1-1 program miatt, akár hosszabb időre, hogy több programon is részt vehess, míg távol vagy - vagy akár végleg, hogy gyakrabban járhass programokra, mint otthonról teheted.


"idősek is szoktak lenni ezeken, szóval valahogy biztos terjednek még ezek a hírek, nem hiszem, hogy ők annyit neteznének."


Viccelsz? 70-80 éves nagyszülők is simán Facebookoznak ma már - és nekem eléggé úgy tűnik, hogy közülük sokan nyitottabban élnek, mint ami rólad átjött ebből a pár mondatból...


Lehet, hogy a városi weboldal is azért passzív, mert egyszerűbb Facebookon kommunikálni az emberekkel. Elég sok helyen tapasztaltam már ilyet. Egyre több cégnek már weboldala sincs - vagy ha van, akkor is ritkábban frissül, mint a FB, mert azt könnyebb kezelni, karbantartani, frissíteni.


"nincs fb-m, inkább a fórumokat szeretem."


Te hiába szereted a fórumokat, ha azok már kimentek a divatból és alig használja őket valaki, mert mindenki Facebook csoportokat használ helyette...


"nem találtam erre a városra "hallottam" csoportot"


És ha nem "hallottam"-nak hívják, akkor már nem is jó?


"Nézdtem fb csoportokat googlen keresztül"


És miből gondolod, hogy a Google jobban keres a Fb csoportok között, mint a FB? Komolyan gondolod, hogy ami regisztráció nélkül nem látszik, az nem is létezhet?


"csak emiatt meg nem szeretnék regisztrálni."


Ha nem hát nem. Neked nem fontos annyira, hogy megtedd, amit kell, akkor nekünk miért legyen?


"Régen volt FB-m de sose szerettem és töröltem"


És milyen sikeres és elégedett vagy nélküle, igaz?


"ódzkodom attól az adathalászattól, ami ott megy"


Mégis milyen "adathalászattól" tartasz? Nincsenek is kapcsolataid, programjaid és egyéb adataid, amiket el lehetne és érdemes is lenne lopni. Egyébként amit nagyon nem akarsz, azt nem kell megadni, szóval én sok évnyi aktív FB használat után sem tudom értelmezni, hogy mitől tartasz.

De nyilván rajtad kívül mindenki más felelőtlen bolond, aki használja (nem csak magán, de üzleti célokra is), te bezzeg mindenkinél többet tudsz.


Bocs, de nekem nagyon nem szimpatikus amilyennek az itt leírtakból lejössz. Olyannak tűnsz, aki minden problémára mástól vár megoldást, de semmit nem fogad el, amit tanácsolnak, mert azt hiszi, hogy ő mindent sokkal jobban tud másoknál.

Ezek alapján én biztosan nem szeretnék veled barátkozni még ha egy helyen laknánk sem.


Nekem nagyon úgy tűnik, hogy te mindent elutasítasz, amit javasolnak neked és még működhetne is. Ráadásul egy csomó mindent (pl. FB) nem is tapasztalatok, hanem előítéletek alapján írsz le. Biztos vagyok benne, hogy bárki bármit mond neked, mindenre lesz valami kifogásod, hogy miért nem felel meg, ahelyett, hogy kipróbálnád és megpróbálnád megoldani a gondjaidat.


Minden esetre sok sikert! Keresd meg a számodra legjobb megoldásokat és érezd jól magad bárhol és bárkivel, akivel sikerül!

2021. aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Ahj utolsó, neked vannak hasznos tanácsaid, de mire fel ez a személyeskedés? Én pont, hogy igyekeztem, nem ez a lesajnáló figura lenni, aki szerint mindenki sült bolond, akinek van facebookja. Nekem nem tetszett, ezért töröltem. Fáj ez neked? Nem. Komolyan, néha mint valami szekta, úgy véditek azt a helyet, ha valaki nincs fent. :D (Persze tisztelet a kivételne, nyilván nem 5-6 milliáard ember ilyen.) Ha olyan zárkózott aszociális ember lennék, mint amilyennek diagnosztizáltál, akkor ki sem próbáltam volna soha az FB-t, hanem azt mondanám, hogy xar. Én viszont nem minősítettem, sőt ki is próbáltam, de nekem nem tetszett, remélem ezért nem fogod a fejemet venni.


Honnan veszed, hogy nem lehet engem elérni és minden online felületet elutasítok? Majd utána felületesnek nevezel.


Persze, ez, aholmost írok is teljesen offline. :D Nem amúgy, van Viberem azoknak, akiket ismerek, van Discordom, ahol az interneten ismerkedem, és ennyi elég is. A hivali dolgokhoz emailt használok, remélem nem várjátok el, hogy ott is facebookom legyen. :D


Ha elutasítok minden modern dolgot, akkor elég érdekesen néztem meg a város honlapját is.


Légyszi, ha legközelebb jó tanácsot adtok, akkor vagy jószándekkal tegyétek, vagy inkább ne, mert ez a kioktató stílus fölösleges.


"községház, faluház, könyvtár, templom, színház, iskola és hasonló helyi intézmények. Esetleg sportegyesületek, kondi termek, tánc-, nyelviskolák, szórakozóhelyek, kocsma, stb." Ebből a második mondat legalább hasznos, köszi. Az első is hasznos lenne, csak fiatal vagyok, az ottani célközönség pedig 50+.


"Vagy az alaposabb kutatásod igazolni fogja a felületesen könnyelműnek tűnő lesajnálást, hogy akkora településen nincsen semmi." Miből gondolod, hogy az én kutatásom alapja, hogy itt nincs semmi? Pont, hogy láttam az újságban programokat, amikre én is szívesen jelentkeznék, ergó a kutatásom, ha nem is alapja, de következménye, hogy itt igenis van VALAMI, sőt, rohadt jó dolgok vannak. :)


Azzal is érdemes számolni, hogy az emberek jó részével nem biztos, hogy jól kijössz. Ha csak annyi közös vonásod van emberekkel, hogy egy helyen laktok, attól még nagyon könnyen lehet, hogy egyáltalán nem fogtok egymással jól kijönni és akkor meg ezért fogod magad rosszul érezni.


"Szóval szerintem még mindig jobban jársz a neten keresztül folytatott értelmes, tartalmas eszmecserékkel, virtuális barátságokkal, mint a veled egy helyen élő, de személyiségben össze nem illő idióta emberekkel."


Ez jogos, de ha találkozni szeretnék velük, akkor előny, ha helyiek. Ha nem is helyiek, de legalább a megye azonos. Itt élnek minimum 20.000-ren, abból kell ember, akivel jól kijövök és azonos korú, már csak a nagy számok miatt is. Általában jól kijövök az emberekkel, ilyen jellegű problémám nincs, ettől nem félek. Eddig bárhova be tudtam illeszkedni, még az idősek közé is. :)


"Vagy esetleg érdeklődj körbe még jóval azelőtt, hogy egy újabbról lemaradnál. Önkormányzatnál és egyéb helyi cégek, szervezetek, netán a postás. "


Köszi, ezt nem tettem meg.


ÖNJAVÍTÁS: Lehet, hogy kicsi településnek írtam le a miénket, ezért elnézést, félrevezető lehetett. Pest megyei vagyok, nyilván ahhoz képest kicsi, de belegondoltam, hogy a nagyszüleim hol élnek, ahhoz képest óriási. :D Inkább közepes méretűnek nevezném, még egyszer elnézést, ezt elhibáztam.


"Keress olyan munkát.." Már előre látom, hogy lesz pár ember, aki emiatt is lehurrog majd, mint hogy nincs FB-m, meg, hogy "kifogás", de ez nem így megy. Van egy megadott végzettségem, abban keresek munkát. Persze értem én mire gondolsz, lhetek bolti eladó, vagy recepciós és megismerhetem az egész várost, de az eredeti végzettségemért tanultam, ez az én eredményem, amire büszke vagyok és ebben szeretnék dolgozni, a keresetről nem is beszélve.



Szóval köszi mindenkinek a jó tanácsokat, abban igazatok volt, hogy nem néztem meg elég szórólapot, és nem kerestem hivatali személyeket, ezt meg is fogom tenni. Kioktatást, minősítgetést viszont nem kérek egy olyan dolog miatt, ami nektek tetszik, nekem nem bejövős, és senkinek nem okozok ezzel fájdalmat. Köszi! :) Béke.

2021. aug. 22. 18:56
 13/26 A kérdező kommentje:
Ami még fontos lehet, hogy vannak itt parkok, játszóterek, ahol szoktak programok lenni. Van színpad, és koncertek is, valamint rock fesztivált szoktak rendezni. Vannak "hagyományos napok", majális, és közösségi, önkéntes programok, mint a szemétszedés. Sportcsarnok van, több is, konditerem, sportolási lehetőség is sok van. Egyetem sajnos nincs, a többi iskolából pedig kinőttem sajnos. :D Hirtelen ennyi jutott eszembe, hogy mi van, az evidens dolgokon kívül, mint a posta, önkormányzat. :)
2021. aug. 22. 19:05
 14/26 A kérdező kommentje:
+ a közösségi ház, az is van. :) Ritkán járok oda, pedig itt van tőlem, kb fél kilóméterre. :)
2021. aug. 22. 19:10
 15/26 A kérdező kommentje:
Jó, ez au utolsó kommentem most ide, de rákerestem és a közösségi házunknak is van egy külön honlapja, ami nem a városi honlap és ez aktív. :D Nem értem, hogy nem jutott ez korábban az eszembe. Ezek szerint megérte kiírni a kérdést.
2021. aug. 22. 19:18
 16/26 anonim ***** válasza:

Szuper, akkor ki is derült, hogy rengeteg dolog van a környéken, már azt is tudod, mit hol kell megkérdezned! Sok sikert hozzá!


Nem az a gond, hogy nem vagy fent FB-n, vagy hogy ki milyen márkájú telefont, számítógépet vagy autót használ. Magának a ténynek a világon semmi jelentősége nincs. A FB csak egy eszköz, ugyanúgy mint a telefon, kés vagy a kalapács. Arra kell használni, amire alkalmas. Telefonnal is lehet kenyeret kenni, késsel is lehet szöget beverni, csak körülményesebb, mint a célszerszámmal.

Szerintem a FB mellőzésével bekorlátozod magad, mert a fórumok és a weboldalak funkcióinak zöme átköltözött a Facebook-ra. Emiatt egy csomó infóhoz és emberi kapcsolattartáshoz is sokkal nehezebb hozzáférni FB nélkül, mint vele. Ha valakinek nem hiányzik az életéből semmi, akkor nem próbálom meg rábeszélni a Facebookra. Viszont akinek van egy megoldásra szoruló problémája, amiknek egy részét képes lenne a Facebook megoldani, az szerintem butaságot csinál. Persze a jogot nem vitatom el tőled. Azt kezdesz az életeddel és a lehetőségeiddel, amit akarsz!


Lehet, hogy a többi iskolából kiöregedtél, de ott is lehetnek felnőtt programok, különféle tanfolyamok, rendezvények. Legalábbis mifelénk elég sok mindenre ki szokták bérelni az iskolák termeit is.

A közösségi házzal, kultúrházzal, templommal is hasonló. a helyzet. Azt írtad, ott 50+ a korosztály. Lehet, hogy így van, de azért ezt is érdemes lehet felülvizsgálnod, hogy vajon tényleg így van-e, vagy ez csak feltételezés, híresztelés, vagy régi emlék. Nem kérdőjelezlek meg, csak nekem más a tapasztalatom, neked meg érdeked meggyőződni a dolgokról ahelyett, hogy sejtések miatt elbukj lehetőségeket.

De mint írtam, neked kell ismerned a saját településed, vagy megismerni, hogy megtudd hol milyen lehetőségeket találsz. Mi legfeljebb vaktában tudunk ötletelni. De azért, ha ennyire alapvető dolgokban is a mi tanácsainkra szorulsz, akkor annyira azért mégsem ismered a környezeted.


Tök jó, hogy van egy végzettséged. Sok sikert hozzá, hogy minél előbb sikerüljön állást találnod benne! De mióta van meg a végzettséged, mennyi ideje nem találsz munkát ezzel a végzettséggel? Meddig fogsz várni rá, mielőtt megpróbálnál valami más munkából megélni? Egyáltalán mennyire versenyképes az a szakma, vagy olyan, amiben kisebb vagy nagyobb csoda kell, hogy állást találj? (Nem várok rá választ, semmi közöm hozzá, de azért te gondolkodj el rajta!)

Szerintem sok szempontból is jobban járhatsz vele, ha elkezdesz bármilyen más munkát csinálni akár a szakmádon kívül is, amíg nincs végzettségednek megfelelő lehetőség. Aztán, ha találsz más, jobb lehetőséget, akkor váltasz és csinálod azt. Annál, hogy nincs munkád, sokkal jobb lehetőség valahol máshol dolgozni és pénzt keresni. Közben megismerkedhetsz új emberekkel, kapcsolatokat tudsz kialakítani, akár barátságok is kialakulhatnak, amiket tovább vihetsz magaddal a későbbi életedbe.


Ebben ugyanúgy önkorlátozónak érzem az álláspontod, mint a Facebookkal kapcsolatban. (Mielőtt megsértődsz, engem nem zavar, csak szerintem magadnak ártasz a rugalmatlansággal.) Nekem ebből az jön le, hogy mereven ragaszkodsz ahhoz az egy szakmához. Viszont könnyen lehet, hogy egy jelentkezésnél sokkal jobban mutatna az életrajzodban, hogy a szakmádon kívül volt más tapasztalatod is, dolgoztál ilyen munkakörben is, olyan helyen is. Máris van némi munka tapasztalatod, láttál már munkahelyet belülről és nem totál pályakezdő vagy, még ha nem is a saját szakmádban dolgoztál. Arról nem is beszélve, hogy egy csomó szakmádon kívüli munkában szerzett tapasztalat jelenthet plussz készségeket a szakmáddal kapcsolatban. Mert ha voltál recepciós, bolti eladó, akkor van valamennyi tapasztalatod emberi kapcsolatok, ügyfelek, panaszok kezelésében, ami jó pont a legtöbb munkahelyen. De ha csak fizikai munkára álltál be valahova, az is lehet jó jelzése, hogy neked nem büdös a munka, hajlandó vagy erőfeszítést tenni és nem csak várod a lehetőséget a saját szakmádban.

Az is lehet, hogy pont egy másik munkahelyen szerzett kapcsolatok segítenek majd hozzá a következő, már a saját szakmádba vágó munkahelyhez. Mert a munkatársaidnak vannak barátai, ismerősei, sok féle cégnél. Ha tudják, mi a szakmád, amiben dolgozni szeretnél, lehet hogy pont általuk tudsz meg egy olyan lehetőséget, amit még meg se hirdettek, de te máris jobb esélyekkel pályázhatsz rá. Garancia persze semmire nincs. Csak az biztos, hogy amit meg se próbálsz, az biztosan nem fog eredményre vezetni. Szerintem keresni kell a lehetőségeket és megragadni, amit lehet. Nem biztos, hogy egyenesen a célod felé vezet, de ha közelebb visz a célodhoz, akkor még mindig jobb, mintha helyben járnál vagy tétlenkednél. Irányt váltani mindig könnyebb, mint elindulni.


Persze nem kell rám hallgatnod semmiben. Azt kezdesz az életeddel, amit akarsz. A te életed, a te döntésed, hogy mi lesz vele. Csak rajtad múlik. Sok sikert!

2021. aug. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Hát azért nem vagyok egy mogorva alak, inkább azt mondom, hogy több mindent kipróbálok, de csak amellett maradok, ami tetszik. Ezért is választottam a Discordot, azon belül is szervereket érdekéődési kör alapján. :) Szóval amitt nem tartom magam rugalmatlannak, hogy mindenfélét kipróbálok. :)


"A közösségi házzal, kultúrházzal, templommal is hasonló. a helyzet. Azt írtad, ott 50+ a korosztály. Lehet, hogy így van, de azért ezt is érdemes lehet felülvizsgálnod, hogy vajon tényleg így van-e, vagy ez csak feltételezés, híresztelés, vagy régi emlék. Nem kérdőjelezlek meg, csak nekem más a tapasztalatom, neked meg érdeked meggyőződni a dolgokról ahelyett, hogy sejtések miatt elbukj lehetőségeket."


Ezt csak a feltételezéseimre alapoztam, de végülis utánanézhetek, az nem kerül semmibe. Az első kettővel ezt is fogom tenni, a vallások viszont nem az én világom, így azt inkább elkerülöm. :)


"De mint írtam, neked kell ismerned a saját településed, vagy megismerni, hogy megtudd hol milyen lehetőségeket találsz. Mi legfeljebb vaktában tudunk ötletelni. De azért, ha ennyire alapvető dolgokban is a mi tanácsainkra szorulsz, akkor annyira azért mégsem ismered a környezeted."


Addig is utánanéztem. Ez egy Duna melletti város, így nagy hagyománya van az evezésnek, ahol feltétel az úszás, szóval innen kihullottam. A programjaink fele evezés, ez eléggé elkeserített. Viszont van színház és ingyenes kis fesztivál, ami érdekes, csak ez ugye nem rendszeres program sajnos. Persze még kutakodok, ez csak fél óra eredménye.



"Tök jó, hogy van egy végzettséged. Sok sikert hozzá, hogy minél előbb sikerüljön állást találnod benne! De mióta van meg a végzettséged, mennyi ideje nem találsz munkát ezzel a végzettséggel? Meddig fogsz várni rá, mielőtt megpróbálnál valami más munkából megélni? Egyáltalán mennyire versenyképes az a szakma, vagy olyan, amiben kisebb vagy nagyobb csoda kell, hogy állást találj? (Nem várok rá választ, semmi közöm hozzá, de azért te gondolkodj el rajta!)


Szerintem sok szempontból is jobban járhatsz vele, ha elkezdesz bármilyen más munkát csinálni akár a szakmádon kívül is, amíg nincs végzettségednek megfelelő lehetőség. Aztán, ha találsz más, jobb lehetőséget, akkor váltasz és csinálod azt. Annál, hogy nincs munkád, sokkal jobb lehetőség valahol máshol dolgozni és pénzt keresni. Közben megismerkedhetsz új emberekkel, kapcsolatokat tudsz kialakítani, akár barátságok is kialakulhatnak, amiket tovább vihetsz magaddal a későbbi életedbe."


Szeretnéd második munkát, azt jelenleg gyakorlom. Az elsőből nemrég vizsgáztam le, csak még nincs kész a végzettség, szóval arra várok. Addig kész vagyok az önéletrajzzal és a motivációs levéllel. A végzettség szerintem 1 hónapon belül kész, azért nem jelentkeztem sehova, inkább itthon gyakoroltam valami mást. Persze én örülnék a legjobvban, ha már írná az iskola az emailt, hogy mehetek a végzettségért, csak enm olyan hosszú idő az a pár dokumentum elkészítése. Csak nem akarnék azért munkát találni, hogy 2-3 hét múlva felmondjak, mert akkor nem szorgalmasnak, hanem megbízhatatlannak jönnék le és ettől félek. Munkát azért nem találtam, mert még sehova nem küldtem el az önéletrajzom. Röhejes lenne, ha behívnának, a végzettség meg épp' készülőben. :D (Nem baj, a vizsga már megvan) :D


Tudod mit sajnálok? Hogy nincs itt menhely. :( Oda olyan szívesen mennék, és lehetne rendszeres.


Mindegy, jövő hétvégére és szeptemberre találtam magamnak programot, de ezek ilyen évi egyszeri programlehetőségek, nem rendszeresek. Azt még keresnem kell.


Köszi a jokívánságokat. :)

2021. aug. 22. 20:38
 18/26 A kérdező kommentje:
(Megnéztem a wikipédián, 40.000 lakosú város, nem 20. Nem gondoltam volna)
2021. aug. 22. 21:04
 19/26 anonim ***** válasza:

"feltétel az úszás, szóval innen kihullottam"


Vagy akár megtanulhatsz úszni is...


"még nincs kész a végzettség, szóval arra várok"


Ne várj a papírra! Küldd el a jelentkezésed, mert a bürokrácia egyáltalán nem biztos, hogy gyorsan fog menni. Könnyen lehet, hogy mire behívnak bárhova, addigra megjön a papírod. Az meg egyáltalán nem gáz, hogy még nem állították ki a papírodat. Szükség esetén le tudnak informálni a sulinál, akár meg is tudod sürgetni a papírt, ha kell. A várakozás viszont csak hátráltat téged és nem szolgál semmilyen értelmes célt. A papírok bemutatása a legutolsó lépés szokott lenni, amikor már megállapodtatok, hogy felvesznek. Ráadásul egyre több szakmában nem a papírod érdekli a munkaadót, hanem hogy mit tudsz ténylegesen, vagy mennyire tudnak ők kiképezni.


"nem akarnék azért munkát találni, hogy 2-3 hét múlva felmondjak, mert akkor nem szorgalmasnak, hanem megbízhatatlannak jönnék le és ettől félek"


Ahol munkaerő hiány van és nem találnak embert, ott az is segítség lehet, ha arra a 2-3 hétre beugrasz. Nekik annyival több idejük van embert találni helyetted. Egy csomó helyen eleve nagy a cserélődés és amúgy se maradnak meg néhány hónapnál tovább az emberek, szóval max álmodni tudnak hosszú távról, de reálisan reménykedni nem sok okuk van benne. Sőt vannak olyan cégek is, ahol simán kirúgják a próbaidő végén az embereket. Ahol meg eleve csak a nyári szezonban gondolkodnak, annak pont vége is lesz 2-3 hét múlva és utána már lehet, hogy nem is kell nekik tovább ember. (Most a járvány miatt meg amúgy is igencsak bizonytalan, hogy mi lesz 2-3 hét múlva.)


Persze, ha korrekt akarsz lenni, akkor megmondod, hogy te csak átmenetileg akarod csinálni, amíg a szakmádban találsz munkát. Ez megnehezítheti, hogy elhelyezkedj rövid távra, illetve más jellegű munkákat is találhatsz így, de így korrekt. Viszont ne halogasd a keresést, mert fene tudja, mennyire fog gyorsan és könnyen menni. Kezdd el minél hamarabb, csináld minél aktívabban, ne halogass! És az életrajzos jelentkezés egyáltalán nem biztos, hoyg elég hatékony. Nem árt, ha ajánlanak ismerősök is...

2021. aug. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Nincsenek ismerőseim, akikhez szívesen mennék. (Multicégek)


Amíg nincs papírom, addig ezekhez nem merek jelentkezni, mert félek, hogy lejáratom magam. Előbb megsürgetni és aztán jelentkezni nem lehet? :D A sulit kérdezgettem már, de nem ők állítják ezt ki sajnos, ezért ezügyben nem tudom, hogy mit tudnék tenni.


Tudok a közelben egy boltot, ahova eladót keresnek, ott a buszmegálló, meg a suli, oda sokan járnak bevásárolni. Esetleg oda jelentkezhetnék, de csak őszintén, megmondanám, hogy csak addig, amíg a papírok meg nem jönnek. (különben jönne a dolog, amitől félek, hogy megbízhatatlannak tartanának. Nem hiányozna, hogy ez, mint hír legyen rólam, akár 5 embernek is. Ha őszintén megmondanám, hogy 2-3 hétre tudnék jönni, úgy rendben lenne) :)


Engem ami a zavar, az a bizonytalanság, hogy mikor mehetek a végzettségemért. Legalább mondanák azt, hogy 1 hónap, vagy 2 hónap, de ez hát ez a várakozás tényleg nagyon rossz.

2021. aug. 22. 21:43
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!