Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet egy város életében...

Hogy lehet egy város életében részt venni, barátokat szerezni? (nem politika)

Figyelt kérdés

Egy pest megyei városban élek 10.000-20.000 lakossal. Egyetlen barátom sincs, de nem is nagyon mentem emberek közé, szóval lehetőséget sem adtam ennek. A neten próbáltam barátkozni, találtam pár embert akivel jól jöttem, de elég messze él mindegyik.


Pár dolog:


Van városi újságunk, ingyenes. Olvasom is, amikor jön, de sok hasznos nincs benne, néha 1-2 programlehetőség, a többi politika.


Van a városnak honlapja, de az inaktív.


Szokott lenni szemétszedés, stb. de ezt mindig utólag írják meg és nem tudom, hogy hol toboroznak önkénteseket. Közösségi médiában sem láttam toborzást, pedig én is szívesen segítenék, ismernék meg új embereket.


A politika NEM érdekel. Egyik párt sem. Egyikhez sem szeretnék kötődni semmilyen formában, szóval ez nálam kiesik. Mit javasoltok?



2021. aug. 18. 22:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Szervezz Te programokat!
2021. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Túlagyalod a dolgot - vagy csak mentségnek használod, hogy indokold a halogatást. Ha nem teszel semmit, abból nem is lesz semmi.


Ha jelentkezel, valószínűleg akkor se fognak azonnal behívni. Akár hónapokig is eltarthat, mire találsz állást. Ha meg fel akarnak venni, akkor nem azon fog múlni, hogy már a kezedben van-e a papír, vagy még nincs. Az iskola biztosan ír neked egy igazolást, hogy levizsgáztál, de még nincs kiállítva a bizonyítványod. De simán lehet, hogy kérni se fogja senki. Ne halogass, hanem cselekedj!

2021. aug. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

#22 Mielőtt lett volna végzettségem, már jelentkeztem ide. 1 hónapon belül már írtak is. Addig viszont gyakorlok egy másik szakmára és erre is hiszem, hogy ollyan sokat kell várni már. Addig programokat keresek, meg önkénteskednék, ha eddig nem csak olyat találtam volna, ahol tudni kell úszni. A bolti jelentkezésen azért elgondolkodom. :)


21# Egyedül? Nem vagyok én olyan bátor. :( Nézegettem a közösségi házunkat, ott van több rendezvényszervező is. Nekik ez a szakmájuk.

2021. aug. 22. 22:25
 24/26 anonim ***** válasza:

Fújhatod, hogy nekik ez a szakmájuk, ha nem csinálnak olyan programokat, amilyenre te szeretnél járni. Nem alaptalan gondolat, hogy ha nincs semmi neked való, akkor csinálj magadnak - akár az ő segítségükkel - hátha más is örülne neki...


Úszni sem nehezebb ám megtanulni, mint szakmát szerezni - azt is csak el kell kezdeni és csinálni. Lehetőleg jó tanárral...

2021. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Félek a víztől. Ezt is csak azért merem leírni, mert ez egy anoním oldal.


Csinálnak olyan programokat, mert láttam az újságban, csak arra nem volt ötletem, hogy jelentkezni, azt hogy és hol. De a közösségi ház oldalán találtam emaileket, ahol érdeklődhetek. :)

2021. aug. 22. 23:05
 26/26 anonim ***** válasza:
A víziszonyt le lehet küzdeni - főleg azzal, ha megtanulsz úszni. Ne add fel, foglalkozz vele, neked is jobb lesz, ha sikerül leküzdeni!
2021. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!