Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet egy város életében...

Hogy lehet egy város életében részt venni, barátokat szerezni? (nem politika)

Figyelt kérdés

Egy pest megyei városban élek 10.000-20.000 lakossal. Egyetlen barátom sincs, de nem is nagyon mentem emberek közé, szóval lehetőséget sem adtam ennek. A neten próbáltam barátkozni, találtam pár embert akivel jól jöttem, de elég messze él mindegyik.


Pár dolog:


Van városi újságunk, ingyenes. Olvasom is, amikor jön, de sok hasznos nincs benne, néha 1-2 programlehetőség, a többi politika.


Van a városnak honlapja, de az inaktív.


Szokott lenni szemétszedés, stb. de ezt mindig utólag írják meg és nem tudom, hogy hol toboroznak önkénteseket. Közösségi médiában sem láttam toborzást, pedig én is szívesen segítenék, ismernék meg új embereket.


A politika NEM érdekel. Egyik párt sem. Egyikhez sem szeretnék kötődni semmilyen formában, szóval ez nálam kiesik. Mit javasoltok?



2021. aug. 18. 22:45
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*jöttem helyett kijöttem :)
2021. aug. 18. 22:46
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Nem írtad hány éves vagy, és milyen a családi állapotod, szóval lehet, hogy irreleváns a válaszom. Én a játszótéren és az óvodában szedtem össze a jelenlegi városbéli ismerőseim javát.

Keress rá a facebookon, van-e a városnak csoportja. Nálunk több is akad, ilyen XY falván hallottam- címűekre gondolj. Nálunk ezek pörögnek, hozzá lehet szólni az aktuális hírekhez, pletykákhoz, időben megtudod a szemétszedés időpontját, szóval bekerülhetsz a vérkeringésbe. Nem a város, nem az önkormányzat hozta ezeket létre, hanem mezei lakosok, ilyet keress! Nyilván ebben is lesz politika, ha más nem annyi, hogy hülye a polgi! de max ezekhez nem szólsz hozzá.

2021. aug. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
21 és egyedülálló, de utóbbin nem is szeretnék változtatni. nincs fb-m, inkább a fórumokat szeretem. Amikor googleztam, akkor nem találtam erre a városra "hallottam" csoportot, mint a Pesten hallottam. Adás-vételi csoportokat adott csak ki, de az meg nem érdekel. Azért köszi a válaszod, ment a zöld. :)
2021. aug. 18. 23:07
 4/26 anonim ***** válasza:
60%
Tudom, hogy nincs Facebookod, de ott megpróbálhatnád a Sikerre hangolva csoportot. 🙄
2021. aug. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Nézem youtuben, meg fent vagyok a Tanulom magam discordján ami hasonló téma. (önfejlesztés)


A netes barátságokból én kiábrándultam és nem szeretném folytatni. Ennek oka, hogy mindenki messze van. Ezen sajnos az ilyen internetes csoportok nem segítenek. :/

2021. aug. 19. 00:00
 6/26 anonim ***** válasza:
95%
Kivéve,ha egy ilyen csoportban megismersz valakit, aki közel lakik hozzád. :)
2021. aug. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
100+ szerveren v gyok fent és ezek magyarok. Ez 2 éve van. Senkit sem ismertem meg, csak akik messze élnek. Emiatt erről lemondtam, és kifejezetten csak a városomban élő emberekkel szeretnék baártkozni. (esetleg a környező városokból, de nem olyanokkal, akik több órára élnek tőlem)
2021. aug. 19. 00:40
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

Csak az a baj, hogy az összes közül a Facebook a legnépszerűbb... Én pl. csak itt és Facebookon vagyok fent.

Szóval legnagyobb esélyed még mindig ott lenne.

Vagy egyszerűen ülj be valahová és elegyedj szóba valakivel.

2021. aug. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Helyi fb csoportokba érdemes belépni és figyelni az aktuális híreket. Ha valaki felvet egy problémát, te is bedobhatsz egy megoldást, akár meg is szervezheted, embereket is toborozhatsz. Az állatvédők általában nagyon összetartó csapat, én macskás mentőcsapatokat szoktam figyelni, iszonyat sok önkéntesük és kapcsolatuk van. Menj el menhelyre önkéntesnek, vállaj sétáltatást, akár másokkal egyszerre is mehetsz.
2021. aug. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nézdtem fb csoportokat googlen keresztül, de csak adásvételi volt, csak emiatt meg nem szeretnék regisztrálni. (meg megmondom őszintén én ódzkodom attól az adathalászattól, ami ott megy. Régen volt FB-m de sose szerettem és töröltem. Persze nem mondom, hogy akkor nektek se legyen)


Engem inkább offline megoldások érdekelnének. Meg idősek is szoktak lenni ezeken, szóval valahogy biztos terjednek még ezek a hírek, nem hiszem, hogy ők annyit neteznének.


Az állatvédelmi tipp jó, de ebben a városban nincs. A szomszéd városban van menhely, már ezelőtt is gondoltam odamenni, de vagyok olyan "szerencsés", hogy nem megközelíthető tömegközlekedéssel.


(Amúgy nem tudom ki pontozta le itt az embereket, de én az első kivételével senkit nem értékelte se fel, se le)

2021. aug. 19. 16:45
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!