Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen barátok az ilyenek?

Milyen barátok az ilyenek?

Figyelt kérdés
Ott hagytak a szrban. Múlt héten történt, mentünk bulizni, lenéztünk előtte piáért az egyik dohányboltba. Ki volt írva viszont hogy rögtön jövök, ezért vártunk. Egy idő után jött egy full beállt csávó, üvöltött nála a zene, rángatózott, gondolom ritmusra próbált táncolni, de nem nagyon ment neki, elég ijesztő volt már akkor is. Mikor meglátta hogy ideiglenesen nincs nyitva a bolt egy elég erőset beleütött az ajtóba, majd elkezdett ordítozni, majd megindult felénk. Időt kért és a haverom telefonját, taxit akart hívni elvileg. Nem adtuk neki oda, majd elkezdettt fenyegetőzni, hogy leüt minket így meg úgy. Akkor elég ideges lettem, tudtam hogy ütni fog és ezért bevertem neki egyet, majd elindult felém. Haverok akkor mind elfutottak, otthagytak egyedül vele. Megütöttem még párszor de nem nagyon érzett fájdalmat, ütni se tudott mert full kész volt. Egyik ütésnél azonban elesett egy kis időre, akkor elfutottam én is. Viszont ez elég szarul esett hogy otthagytak vele egyedül,amilyen állapotban volt simán megtudtuk volna többen is állítani, főleg ha egyedül is sikerült. Nem szóltam nekik semmit, megkerestem őket majd mentünk bulizni, elmeséltem nekik, nagyon lazán kezelték, persze be voltak élesbe mind szrva. Azóta viszont nem is kerestek. Foglalkoznátok ezek után velük?

2021. szept. 14. 19:22
 1/10 Pintér László ***** válasza:
85%
Gyáva szarok.... Ha nem is verekedni, de legalább annyira ott maradtak volna, hogy mi van, ha leüt Téged, vagy elővesz egy kést és leszúr. Felőlük meg is dögölhettél volna... Vagy mondjuk lefogták volna vagy valami, esetleg rendőrt hívni, bármi. Lógnék Velük ezután is, de tudnám, hogy milyen Emberek és úgy is számolnék Rájuk. Az ilyenek valszeg ha bajba kerülsz, hátat fordítanak. Addig jó, amíg csak buliztok, több nincs ebben a kapcsolatban.
2021. szept. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Egyrészt a verekedés te kezdeményezted. Ha rendőrségi ügy lett volna belőle, és a társai maradnak, úgy elkövetik a csoportos garázdaság bűntettét, te meg a tesi sértés. Kinek hiányzik manapság ez?


Egyszerűen, mikor az ajtót kezdte el verni, odébb mentek és rendőrt hívtok. Ha meg követ és arcoskodik, méginkább.

2021. szept. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. Remélem nő vagy, nem férfi. Ha utóbbi akkor ultra gáz vagy haver.
2021. szept. 14. 19:34
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Nő vagyok. Inkább az az ultra gáz, hogy előbb ütsz, aztán kesergel. Haver.
2021. szept. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pintér László ***** válasza:
80%
Kit érdekel, hogy ki ütött előbb? És akkor mi van, ha Ő ütött előbb? Nem az a lényeg, hanem hogy a Barátok azok segítenek jóban-rosszban. Ha megüti a bokáját, akkor osztozzanak azon. Pfff... Manapság Mindenki nyúlbéla és csak a saját irháját igyekszik menteni. Semmi férfiasság meg betyárbecsület. Nyilván ha az egyik haver nemi erőszakot követ el, vagy valami tényleges bűntényt, akkor nem kell követni, de egy nem beszámítható, fenyegető és támadó magatartást mutató idegent máűr nehogy ne lehessen megverni. Neeemm... inkább fület-farkat behúzva menekülni, nehogy a csini pofin essen egy karc.
2021. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer mentünk a párommal, és egy alkesz csakúgy megfogta a mellem.

A párom olyat vert neki, hogy az ő kezét is varták.

És a párom kapott 1 év felfüggesztett.


Nem mondom, van amikor kell az önvédelem. De ha egy mód van rá, sokkal jobb azt elkerülni.


Bár most belegondolva szerintem akkor is szaladtak volna azok a barátok, ha téged visz földre a manus.


#2 Vagyok

2021. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pintér László ***** válasza:
100%
Nem azon kesereg, hogy ütött, hanem azon, hogy a bajban cserbenhagyták. Itt a barátok milyensége volt a kérdés. Akik így elfutnak, azok akkor is elfutottak volna, ha mondjuk békésen arrébb mennek, vagy elfutnak mind, de mondjuk a Kérdezőt utoléri a csávó, kigáncsolja és a földön kezdi rugdosni. A barátok meg hátra sem néznek. Max 2 sarokról remegve lesik ahogy verik és tárcsáznak egy rendőrt, aki jó esetben 10 perc alatt kiér. 10 perc alatt meg nagyon szépen meg lehet rugdosni Valakit.
2021. szept. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 Rájöttem. Lassú a felfogásom. Ez van. 😊
2021. szept. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pintér László ***** válasza:
100%
Jól tette a Párod. Sokszor áldozatokat kell hozni és van olyan, hogy a jogos, becsületbeli ügy is jár rosszal, de hát ez van. A Párod kiállt Érted, megvédett, még ha ez egy fájó kézbe meg egy éves felfüggesztésbe is került. Sőt! Ha úgy van, még a börtönt is, vagy azt is megéri a Szerettünk védelme, ha Minket vernek meg. Ez van. Ha a Páromat inzultálná egy részeg fasz, nem azon gondolkoznék, hogy "Úristen! Úristen! Ha megütöm kaphatok 1 év felfüggesztettet, meg még talán pénzbírságot is. Jesszumpepi!" Eleve nem gondolkoznék, hanem cselekednék (( nyilván amennyire a helyzet megkívánja. Amíg csak szóban pofátlan a csávó, addig igyekeznék jobb belátásra bírni, de tetlegességnél már szerintem nincs kérdés. Normál esetben Te sem mész oda egy pasihoz a farkát fogdosni a barátnője jelenlétében, ha meg mégis, hát csak nem lepődsz meg azon, ha megtépnek. "Aki k*rvának áll, ne lepődjön meg ha megb*sszák!" ))
2021. szept. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem barátok, talán haverok. Ugyan azt tudom mondani, ha nagyon akarsz velük bulizni akkor hajrá, de ne nagyon számíts többre, ahogy te se tegyék sokkal többet.


"Egyrészt a verekedés te kezdeményezted. Ha rendőrségi ügy lett volna belőle, és a társai maradnak, úgy elkövetik a csoportos garázdaság bűntettét, te meg a tesi sértés. Kinek hiányzik manapság ez?"


Oké, de szerintem senki fejében nem ez megy le mikor valakijével hasonló történik (legalább is nekem eszembe nem jutna ilyeneken gondolkozni akármilyen hirtelen helyzetben ahelyett, hogy segíteni próbálnék).


"Egyszerűen, mikor az ajtót kezdte el verni, odébb mentek és rendőrt hívtok. Ha meg követ és arcoskodik, méginkább."


Ebben van igazság, de az igaz barátok mindenben támogatják egymást, nem? Együtt mennek a rendőrségre, vagy nem tudom mi a menete ennek, de együtt viszik végig. Visszacsinálni nem tudják, de onnan még mellé állhatnak. Vagy ha nem is maradnak a közvetlen közelben nem hagyják teljesen magára. Legvégső esetben rákérdeznek mi volt, jól van-e mikor visszamegy hozzájuk.

Nem pont arról van szó, hogy nem álltak le ők is verekedni, hanem hogy rengeteg lehetőség volt, amivel bizonyíthatták volna hogy egy kicsit és erdekli őket a kérdező és a hogyléte, de egyikkel sem éltek, ami a barátokra nem jellemző.

2021. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!