Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mire jò az ismerős törlése ès...

Mire jò az ismerős törlése ès tiltása?

Figyelt kérdés
Ti milyen helyzetekbe töröltök egy volt barátot facebokon és tiltsátok mesengeren?Egy olyan barát tette ezt velem akit támogattam,biztattam,mindig számithatott rám.Tiltás előtt volt egy vitánk,előtte sose.Éreztem rajta hogy megváltozott felém,àlitôlag nem adtam neki teret,amivel nem értettem egyet.Ezt szòvá is tettem.
2021. szept. 17. 08:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő azt érzi, akkor jogosan érzi. Biztos zaklattad. Ok nélkül senki se tesz ilyet.
2021. szept. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"támogattam,biztattam,"


Valószínűleg inkább kontrolláltad, pláne ha azt mondja, nem adtál neki teret. És még ezt is szóvá tetted.

Az irányításmániát meg gyakorlatilag egy élőlény sem tűri rövidebb távon se.

2021. szept. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Éreztem rajta hogy megváltozott felém,àlitôlag nem adtam neki teret,amivel nem értettem egyet.Ezt szòvá is tettem."

Szóval először finoman, utána egyértelműen jelezte, hogy nem szeretne már túl szoros kapcsolatot, te pedig ennek ellenére továbbra is nyomultál. Nem ismerjük a körülményeket, neked is van egy verziód és nyilván neki is, ebben itt senki nem fog tudni igazságot tenni, de a kérdésedre a válasz: azért tiltott le, mert azt akarja, hogy ne keresd többet, ezt pedig máshogy nem tudta elérni.

2021. szept. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
1 es,lehet igazad van.De annyit talán megérdemeltem volna,hogy valami uton modon közölje velem hogy nincs már szüksége rám.Szivből segītettem neki mindig.Ott voltam mindig ha szüksége volt rám.Tudom ez nem indok,és nem lehet erőltetni semmit.De felnőtt emberek vagyunk,megértettem volna .De inkább tiltott
2021. szept. 17. 09:08
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Te írod, hogy elmondta, úgy érzi, nem adsz neki teret. Ez szerintem elég világos közlés volt, én legalábbis biztos, hogy értenék belőle.
2021. szept. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Vuk-91 ***** válasza:
98%

A törlés és tiltás opció az ellen gyógyír, amikor zaklatnak, kéretlenül, szüntelenül, gátlástalanul, az emberi mérgek kiszűrésére használandó, akkor is, ha az a méreg jó szándékkal jön. Bár nem feltétlenül erre használják.


Ha például valaki megállás nélkül csak arról tud beszélni, hogy "ki kéne írtani a cigányokat meg a n***ereket meg a b***kat" (mondjuk én legszívesebben egyből törölném ha valaki ilyet mond), akkor nincs mese, azt az embert távol kell tartani magadtól a cybertérben is. Akkor tiltás.


Sok olyan pasi van, aki nem képes elfogadni, hogy szakítottak vele, mert nem látja be, mekkora tuskó volt vagy hogy nem adott teret kedvesének, ezért megállás nélkül képes zaklatni a volt barátnőjét, amíg "nem áll minden vissza a rendes kerékvágásba", hiába mondják neki, hogy a nő márpedig véglegesen meghozta a döntést. Az ilyen pasi csak látszatban jó pasi, aki bebeszélte magának, hogy ő nem mérgező, de közben elsiklik előtte, hogy a lányt pórázon tartotta, ami valljuk be, nem egy olyan kapcsolat, amit bármilyen nőnek el kellene viselnie. A túlzott kötődés, a fölösleges "elköteleződés", és a férfiban kialakult mesebeli szerelemkép egy olyan két lábon járó elmegyógy-szökevényt eredményez, aki... nos... jobb letiltani.


Szerintem megvan a határa annak, hogy meddig okés valakit támogatni. A pozitivitás is lehet toxikus. Másrészt, olyannak sem érdemes támogatást nyújtani, aki valójában egy hálátlan féreg. Angolul ezt "ingrate"-nek szokták mondani.

2021. szept. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mind a ketten távolságtartòak vagyunk valamilyen szinten.Én a távolságtartást úgy értelmeztem nála hogy nem akar állandőan találkozni.Ezzel semmi gond nem is volt mert én sem vagyok az a fajta.Efy olyan barátra volt van szükségem akire számithatok vagy meghallgat.Ennek is van egy határa.Régi barátaimnak az volt gondjuk vrlem hogy tavolsagtarto voltam.Ezért picit változtattam rajta.De ha én úgy érzem hogy valaki sok,nem tiltom egyből.Ő volt az aki állandòan küldte magáròl a képeket videókat mintha elszámolással tartozna nekem mikor mit csinál.Én voltam az aki többször mondta neki nem kell állandòan regényeket irnia.Mégis én vagyok a sok.Nah mindegy.Facen is letiltott egy hét után feloldotta.Ezt sem értem
2021. szept. 17. 09:45
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Visszahallottam, hogy egy nagyon kedves(nek gondolt) ismerősöm, valótlanságokat állít rólam, és szándékosan rossz színben tüntet fel. Miután ezt megtudtam, nem kerestem többet. Mikor írt, jeleztem neki, hogy tudok mindent, és tűnjön el az életemből. Aztán tiltás, torles.
2021. szept. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
2 es nem irányítottam soha.Mikor munkanèlküli volt küldtem àt neki olyan munkalehetőségeket amibe szívesen dolgozott volna.Munka mellett még nyelvi tanfolyamra járt és suliba is járt.Ezekbe támogattam hogy ne hagyja őket abba,még ha munka mellett sok is volt.Nagyon okos lány,sokra viheti még.Tanácsokat adtam neki amit mondtam neki nem kell megfogadni mert ő érzi mit és mennyit bír el.Kapcsolatot többnyire mesengeren tartottuk.Egy helyen dolgoztunk 2 évig,őt elmüldtèk,onnantòl lettünk igazán jòba.utolso èvbe max 3-4 X taliztunk.Akkor milyen teret nem adtam meg neki?Nekem családom van,nem is fért volna bele
2021. szept. 17. 11:54
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is el kell fogadnod, hogy valamiért fárasztottad, untattad, nem akar már veled kapcsolatot. Teljesen mindegy, igaza van-e vagy nincs, ha továbbra is futsz utána, meg magyarázatot követelsz, kizárólag magadat hozod megalázó helyzetbe. Az ilyet el kell engedni, és tanulni az esetből.

Sajnos mindannyiunkkal előfordult már, hogy ejtettek, ez szomorú, elgyászoljuk a kapcsolatot, és igyekszünk méltósággal továbblépni.

2021. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!