Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kéne csinálnom? (FONTOS)

Mit kéne csinálnom? (FONTOS)

Figyelt kérdés

Nyáron felköltöztünk Zala megyéből Győrbe bár én minél tovább otthon akartam maradni barátok miatt stb.

Most kezdtem az érettségit (2 éves) és nagyon nehéz itt Győrben... Nincs itt még senkim ami tudom, hogy változhat de eddig elég rossz így minden. Hiányoznak a barátaim és a barátom is. Gondolkoztam, hogy visszamegyek és akkor a régi sulimba fogok járni Zala megyében nappali tagozatra. Szüleim elváltak így apámmal kéne élnem amit anyám nem igazán akar mivel 17 évem alatt sem volt nagyon az életem része stb. meg anyám szerint itt is jó lesz nekem... Suliban sem nagyon barátkoztam még bár esti suli így még csak két hete kezdődött úgyhogy tény, hogy nem adtam túl sok időt eddig ennek az egésznek. Félek, hogy nem nagyon fogok ismerkedni mivel inkább introvertált vagyok és senkit nem ismerek tényleg, nem tudom mi hol van, konkrétan tényleg úgy csöppentem bele ebbe az egészbe és így nekem nagyon nehéz. Hétfőtől-szerdáig van sulim ezért sokszor haza is mentem mikor tudtam de olyan jól éreztem magam ott a barátommal meg a haverokkal, hogy mikor visszakellett jönnöm rám jött az a depis hangulat. Mindig a szobámban ülök sulin kívül és ennyi eddig. Most nem tudom, hogy hazamenjek-e oda suliba... Apám sem egyszerű eset bár anyám sem és mindegyik szidja a másikat én meg próbálom, hogy ne befolyásoljanak de nehéz. Régi sulimba legalább ismernék sok embert és lehet, hogy koliba is mennék egyik ottani barátnőmmel és az nagyon jó lenne viszont hétvégente nem tudom hova mennék haza mivel apám és anyám osztozik a régi házunkon és hát elég bonyolult. Anyámat sem szeretném tesómmal itt hagyni meg az albérlet miattam több szobás és rosszul érzem magam, hogy nem tudtam ezt előbb eldönteni bár ő is kicsit belekenyszeritett ebbe a helyzetbe. Szepmetberig kéne oda atiratkoznom és akkor nem kell különbözeti vizsgát írnom szóval gyorsan kell döntenem és nem tudom mit csináljak, tanácstalan vagyok. Nem tudom mennyire írtam le érthetően mert elég bonyolult az egész és nehéz de remélem érhető aránylag.



2021. szept. 27. 20:45
A kérdező szavazást indított:
Maradjak Győrben és adjak neki egy esélyt
Menjek haza mert ott vannak a barátaim stb.
17 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem maradj, mert a haverokon kivül szinte nem érné meg, de ez rajtad múlik, nem szeretném, hogy miattam elbaszd az életed.
2021. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Látom többség is ez mellett döntene de én elég bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban és nem igazán tudom elképzelni, hogy itt éljek. Köszi azért:))
2021. szept. 27. 23:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy voltam, csak mi külföldre mentünk, 1000 km-re Magyarországtól. :D Akkor voltam 16 éves, szóval majdnem te korodban voltam. 4 éven keresztül nem volt egyetlen egy barátom se. Szóval tudom, hogy milyen, ettől függetlenül tarts ki, ha ott Győrben jobb élethez van lehetőséged, akkor barátok miatt nehogy visszamenj. Barátokat találsz majd, én azért szenvedtem 4 évig, mert én nem jártam soha olyan helyre, ahol korombeliek lettek volna. De te jársz olyan helyre, szóval ne aggódj. Abszolút nem dőlt össze a világ, hiába érzed úgy. Fel a fejjel, végezd el a sulit, amúgyis csak 2 év, annyit fél lábon kibírsz, főleg így, hogy csak heti 3 nap sulid van. Mekkora lazaság már, minden héten tudsz barátokkal lógni hétvégén, érted. Szóval abszolút nyugodj meg, mély levegő, legyen meg a suli, aztán utána oda mész, ahova akarsz majd.
2021. szept. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

"Félek, hogy nem nagyon fogok ismerkedni mivel inkább introvertált vagyok"

Aki introvertált, az nem is nagyon akar ismerkedni, úgyhogy jól megleszel akkor is, ha lassabban megy az ismerkedés. Adj időt az egész helyzetnek is, magadnak is, maradj az édesanyáddal.

2021. szept. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!