Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek barátokat,...

Hogyan szerezzek barátokat, ha úgy érzem senki sem akar barátkozni?

Figyelt kérdés

Három barátom van, de jelenleg egyikükkel sem tudom aktívabban tartani a kapcsolatot (messzebb költözünk egymástól, mindenki tanul és/vagy dolgozik stb., magyarul nincsen rá kapacitás, hogy rendszeresen találkozzunk, beszélgessünk, programozzunk) és emiatt is jó lenne új barátokat szerezni, hogy ne legyek mindig egyedül, legyen társaságom rajtuk kívül is. Viszont hiába találkozom és beszélgetek emberekkel, szinte kivétel nélkül mindenkin azt érzem, hogy egyáltalán nem szeretne barátkozni. Csak ilyen felszínesebb, ideig-óráig tartó, mű, sokszor személyes érdekeken alapuló haveri-ismerősi kapcsolataim vannak, vagy esetleg random idegenekkel váltok pár szót és ennyi. A legtöbbekkel el sem jutok odáig, hogy egyáltalán csak valamiféle érdemleges téma felmerüljön és rendesen beszélgessünk, vagy hovatovább valamiféle közös programot szervezzünk, mert a "hello-szia" szinten megáll a dolog.

Egyetemre járok, de gyakorlatilag ez is csak annyit jelent, hogy bemegyünk az óráinkra majd azok végeztével mindenki megy a dolgára. Talán ha két emberrel szoktam beszélgetni néha óra előtt, de velük is általában csak az egyetemmel kapcsolatos dolgokról és óra után ők is rohannak haza azonnal. Egyébként csúsztam és halasztottam, így jelenleg nem a saját évfolyamommal tanulok (bár az is ugyanilyen volt) és felvettem a kapcsolatot pár volt szaktársammal akik még szintén itt tanulnak, de velük sem tudtunk összehozni semmit. Szakos programjaink egyáltalán nem igazán szoktak lenni, az össznépi egyetemi programok is inkább csak kimerülnek a bulikban vagy tudományos előadásokban (a városi programok nagyjából szintén). Albérletben élek, ahol elvileg van egy lakótársam... valójában pedig olyan mintha egyedül laknék, szinte nem is látom (pl. a héten sem találkoztunk egyszer sem), egyáltalán nem beszéltünk még egymással egy szót sem. Járok egy kézműves szakkörre, egy nyelvtanfolyamra és az egyetemen is felvettem egy sport szabvált, de ezek is csak úgy működnek, hogy odamegyünk, folyik az óra, maximum egy-két szót váltunk (de ez is ritka) és kész vége, elköszönünk egymástól, mindenki megy a dolgára.

Szóval úgy érzem, hogy a legtöbb ember egyáltalán nem nyitott a beszélgetésre, barátkozásra és elvan egyedül vagy a meglévő baráti körével, családjával, párjával stb., nem szeretne új kapcsolatokat kialakítani. Ezt is megértem, de közben nekem így elég nehéz, mert így kb. soha nem lesznek barátaim.


2021. szept. 29. 17:56
 1/9 A kérdező kommentje:

Mármint

*messzebb költöztünk

*szakos programjaink egyáltalán nem szoktak lenni

2021. szept. 29. 17:58
 2/9 anonim válasza:
59%
Nálam is hasonló… igaz én nyáron végeztem az egyetemen ezáltal a helyzet meg rosszabb mert mostmár sokkal nehezebb ismerkedni…
2021. szept. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 eznemlényeges ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok. Középsuliban nem sikerült kialakítani mélyebb barátságokat, általánosból maradtak páran, de nagyon szétvitt minkte az élet, így nem is igazán találkozunk.

Most egyetemen 3. félévemet csinálom, online oktatás miatt az első 2 féléves fixcsoportommal nem is találkoztam. 2 emberrel tartom közülök valamennyire a kapcsolatot, de közülük is csak az egyiket láttam. Nyáron jártam sok koncertre, de hát ott nem igazán lehet ilyen céllal ismerkedni (vagy cask én nem tudok).

Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha a hobbidnál keresnél barátokat, esetleg még egyszer megpróbálkoznál pár ismerősebb emberrel az egyetemen. Talán régi ismerősöket is fel lehet keresni, hátha valahogy sikerül megint szorosabb kapcsolatot létrehozni. (Ezeket a tippeket magamnak is mondom xd)

Ha nagyon egyedül érzed magad, akkor ideiglenes megoldásnak itt a gyk, lehet itt is beszélgetni, kérdésekre válaszolni, vagy random chat oldalak. Nem túl magas a színvonal, de a semminél azért egy fokkal jobb.

2021. szept. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kreatív hobbik érdekelnek leginkább (mint pl. rajz, festés, barkácsolás stb.) és errefelé vidéken (még az egyetem városában is) nagyon kevés lehetőség van ezen a téren, inkább csak (jó drága) tanfolyamokra tudsz járni, de egyébként szabadon szerveződő, közösségi, klubszerű szakkörök nem igazán vannak. Most járok egy szakköre és összeteszem a két kezem, hogy egyáltalán találtam ilyen lehetőséget, mert régóta kerestem tulajdonképpen bármi ilyesmit... de igazából itt is ez a helyzet, amit írtam. Bemegyünk, mindenki megcsinálja amit megcsinál, elmegyünk és ennyi. Nagyrészt nem is az én korosztályom jár, hanem inkább gyerekek vagy 40/50-es nők. Más hobbim nem igazán van, ez érdekel.

A volt szaktársaimon kívül más ismerősöm nincs itt, ők is kevesen vannak ugye (a nagy részük lediplomázott és máshol tanult tovább) és mindegyikükkel beszéltem már, de semmi nem lett belőle, nem akarnak semmit.

2021. szept. 29. 18:57
 5/9 eznemlényeges ***** válasza:

Igen, így elég rossz helyzetben vagy. Igazából nem tudok jobbat mondani, minthogy járj el 1-2 koncertre/buliba ami érdekel, próbálj nyitott lenni és ismerkedni.

Esetleg netes barátkozással is megpróbálkozhatsz.

Az a baj, hogy én sem vagyok nagoyn járatos barátszerzésben, így ennél több tippet nem tudok adni :D

2021. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koncertekre, bulikba egyáltalán nem szoktam járni, mert annyira nem vonz és egyedül nem is mennék. Szerintem egyedül nem túl élvezetes és nem is túl biztonságos.
2021. szept. 29. 19:33
 7/9 eznemlényeges ***** válasza:

Mondjuk igen, velem is ez van. Párszor elrángattam magam, jó is volt, de nem éppen sikerült barátkozni :D

Akkor szerintem a net lesz a nyerő, ez sem az igazi, de lehet barátkozni valamennyire, esetleg találkozni is.

Még talán próbálj figyelni, hátha valaki jófej veled egyetemen vagy valami, és próbálj vele többet beszélgetni, közeledni, hátha :D

2021. szept. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez most kifogásnak fog hangozni, de nekem annyira a net nem szimpatikus, legalábbis nekem nem nagyon van vele pozitív tapasztalatom. Nem érzem úgy, hogy bármivel is könnyebb lenne, sőt, itt még nincs meg az a személyesség, közvetlenség sem mint a személyes találkozáskor… találkozni pedig a többség nyilván nem akar egy idegennel, sokszor a távolság, a kötöttségek is akadályt állítanak ennek. Valamint elsősorban személyes kapcsolatokra vágyom, neten keresztül tudok beszélni a meglévő barátaimmal is stb., de nem érzem kielégítőnek.
2021. okt. 1. 17:03
 9/9 eznemlényeges ***** válasza:

Neten tényleg nehéz barátokat szerezni, főleg olyanokat, akik találkoznának veled meg úgy egyébként is normálisak.

Hát igazából azt is csinálhatod, hogy vársz egy kis ideig, hátha az élet dob valamilyen lehetőséget. Én eddig nem igazán ismerkedtem neten, egy esélyt adok neki, aztán majdm eglátjuk :D

2021. okt. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!