Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok erről a barátság...

Mit gondoltok erről a barátságról?

Figyelt kérdés

Konkrétan arról van szó, hogy egész gimiben haverok voltunk, azóta is dumálgatunk a neten, de én Pestre költöztem már 4 éve, ő pedig maradt a másik városban.

Rám írt szerdán hogy tud-e nálam aludni csütörtökön. Mondtam hogy nem probléma... pénteken amikor köszönt el, mondta hogy ha majd jön pestre, akkor elmegyünk bulizni, iszogatni stb... mert most csak állásinterjúra jött, és megy vissza Debrecenbe utána. Erre most láttam az insta storyjában hogy itt van Pesten, és éppen egy thai-étteremben eszik valakivel.

Nem fogok neki ez miatt panaszkodni neki, igazából nem is érdekel... inkább csak felhúz.

Ezek után soha többet ingyen szállás, és totál ignoráljam az üzeneteit is? Ti mit tennétek?


2021. okt. 30. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem adnék neki többet szállást és nem is keresném a társaságát.
2021. okt. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom!
2021. okt. 30. 12:50
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Ismerem ezeket a sztorikat: "ha lenne egy percnyi szabadidőm, azonnal találkoznék veled" - mondja a telefonbeszélgetéskor... <beszélgetés tovább folyik> Pár perc múlva én: "Mit csinálsz?" -> "Lazulok ezerrel cimborákkal, nem csinálok semmit, pihenés, kikapcsolódás van."

Én nem értem, hogy egyes emberek miért ígérgetnek, amikor úgysem teljesítik és amikor - láthatóan - másra/más társaságra van idejük...

A kedves "barátod" biztos annál valamiért nem akart aludni, akivel most együtt kajál az étteremben, téged az alvási lehetőséggel kihasznált, tett egy "hazugságra alapuló ígéretet", aztán elment másvalakivel kajálni étterembe.

Egyébként ha emlékeztetnéd az ígéretre: "hohohohó, aznap úgyvolt hogy megyek haza, de nemjött a busz/lekéstem a vonatot/máshogy alakult/stb, "valahogy el kellett ütnöm az időt".

2021. okt. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen az nem barát. Mármint azt megértem, ha mondjuk meg volt beszélve, hogy XY-nal megy kajálni aznap, akkor menjen nyugodtan. De miért nem mondja meg nyíltan? Ez, hogy hazudott, és még hitegetett is, hogy majd máskor csináltok valamit együtt, nekem nagyon álszent duma. Valójában arra jó voltál neki, hogy biztosítsd a szállását, de programot már nem szeretne veled csinálni, de kimondani ezt nincs mersze (meg akkor nem adnál neki többet szállást).

Sajnos sok ilyen tapasztalatom van. "Jajj, ne haragudj, ez most nem fog összejönni, rengeteg a dolgom, dolgozom, meg kifestem a lakást, egy perc szabadidőm sincs" és hasonlók, aztán meg látom insta sztoriban 10 perc múlva, hogy másokkal tart éppen házibulit otthon, két nap múlva meg, hogy moziba mennek. Elszomorító dolog ez. Legalább mondaná meg nyíltan, hogy "Bocsi, de veled nem akarok összefutni", vagy valami ilyesmit.

2021. okt. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!