Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek túlzás ezért...

Szerintetek túlzás ezért megsértődni?

Figyelt kérdés

Van egy fiú, akivel hat éve barátok vagyunk. Elég szoros barátság,nagyon szeretem és nagyon szívemen viselem a dolgait. Most pl. volt egy szakítása, akkor is mellette álltam, de családi problémái alkalmával, munkahelyi problémái alkalmával is mindig végighallgattam, fent maradtam vele…stb.

Tegnap éjszaka, hajnali kettőkor beszélgetésbe elegyedtünk és elmondtam neki egy olyan dolgot, amit még senkinek. Ez egy étkezési zavar, ami megkeserítette az életemet az elmúlt háromnegyed évben, és nagyon nehéz volt róla beszélnem. Kifejezetten ő kérte, hogy beszéljek erről a problémáról, mivel bizonyos mértékben a barátságunkra is rányomta a bélyeget az ebből fakadó viselkedésem. (Nem tudtam emiatt találkozni vele, jó ideje, ami zavarta) Majd a beszélgetés felénél eltűnt,

és ma azt írta nekem, hogy bealudt, majd jelentkezik. Nem ez volt az első alkalom, hogy egy-egy megnyílásomkor nem reagált (pl.: volt, hogy egy közeli rokon halálakor részvétnyilvánításon kívül nem kérdezett semmit), de ez most nagyon rosszul esett. Sírtam is miatta, mert én soha nem tudtam volna egy ilyen beszélgetés közben otthagyni. Viszont az igaz, hogy viszonylag korán kellett kelnie (9 órakor) , és sok dolga volt és ezért összeveszett velem, hogy irreálisan kezelem a helyzetet és nem tudom megérteni hogy neki korán kell kelnie és nem volt ideje érdemleges választ adni, ezért ment el, ezért hagyott ott. Azt is mondja, hogy nem tudom a helyes időzítéseket, meg hogy nem tudom felfogni, hogy nem mindig tud vagy akar akkor beszélni, amikor én akarok és majd hív telefonon.

Tisztelem a munkája miatt és soha nem akadályoznám benne, de én nem tudtam volna ennyivel ezt elintézni. Szerintetek túlreagálom? Szerintetek túlzás azért megsértődni?



2021. nov. 10. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Én nő vagyok de szerintem sem hajnal 2kor kell az ilyesmit kivesézni úgy, hogy a másiknak reggel dolga van.

Ez nem egy olyan téma amit az ember 20 perc alatt átbeszél. Ez több időt igényel és abszolút nem volt jó az alkalom. Ha egy barátom elkezd nekem megnyílni én sem mondanám azt neki hogy jajj ne mert reggel korán kelek

Én is megpróbálnék ébren maradni és megbeszélni vele de sajna nekem is volt már olyan hogy bealudtam közben.

Szarul jön ki nyilván, meg nem szándékosan csinálja ezt az ember de a fáradtság ilyen 🤷‍♀️

A srác gondolom nem akart megbántani azzal hogy szól inkább majd holnap nyilj meg neki stb

De így meg neked esett rosszul

Mi nők amugyis túl érzékenyek vagyunk

Egy pasitól ha barát is, soha ne várj olyan együttérzést és támogatást mint egy nő társadtól

Szerintem kicsit túlreagálod

28/N

2021. nov. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy nem az a lelkizős típus? Nekem is van olyan ismerősöm, akinek ha valami mélyebb témát említek, egyszerűen nem tud reagálni, mert nincs hozzászokva ilyenekhez.

#1-nek igaza van, ez nem egy 20 perces téma, de lehet, hogy személyesen beszéltek róla, az is más, mert ez nem kifejezetten "telefontémának" tűnik. Én is általában inkább személyesen szoktam a komolyabb dolgokat megbeszélni, többek között azért, hogy lássam az illető reakcióját.

Szintén #1-re reflektálva, valóban, a nők sokkal empatikusabbak az esetek többségében.

2021. nov. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Igen, én is ezen gondolkodtam.

Viszont nem kötött a munkaideje, szóval nem tudtam, hogy mikor kezdi a napját.

Szerinted nem kellene ilyenkor annyit írni, hogy érdekel, de holnap korán kelek, nem tudok most beszélni.

Én lettem volna az első, aki azt mondja, hogy menj csak, mert amúgy is tudom, hogy sokat dolgozik, keveset pihen.

Tudod, az esett rosszul, hogy annyira hidegen érintette ez a téma, hogy bealudt és azt írja, hogy majd holnapután egy órakor megbeszéljük…

De igazad van, a hapsik már csak ilyenek… 😂

Csak én meg ezzel szemben annyira lelkis vagyok, hogy egyszer, amikor Lengyelországból vezetett haza éjszaka, fent maradtam vele és tartottam vele a kapcsolatot, hogy nehogy elaludjon vezetés közben, aztán aludtam egy órát és úgy mentem dolgozni.

Hát én sem vagyok normális, de én nem tudok ilyen racionális lenni, az a baj. 😫

2021. nov. 10. 15:33
 4/4 A kérdező kommentje:

#2-nek:

Köszönöm neked is.

De, lehet. Mert ugye kábé minden ilyen esetben annyit ír, hogy: “sajnálom” és felszívódik.

Erre is gondoltam, el is mondtam neki, (de kedvesen, nem bántóan), ezért veszett velem össze…

De igazatok van, mostmár rájöttem, hogy én voltam a hülye.

:D

2021. nov. 10. 15:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!