Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha a haverom egy...

Mit tegyek, ha a haverom egy pszichopata?

Figyelt kérdés
Egy ideje már érzem, hogy valami nincsen rendben vele, de most szinte teljesen bizonyos vagyok a dolgokban. Mindig is egy kicsit furább ember volt, de igazából mindig be tudott illeszkedni a különféle társaságokba és az utóbbi időben egyre jobban el tudja játszani, hogy vannak érzelmei. Pedig meg mernék rá esküdni, hogy nincsenek. Mármint egyedül akkor tűnik valósnak a dolog, amikor baromira dühös vagy éppen sugárzik belőle a gyűlölet. De egyszerűen olyan, mintha ezen kívül hiányozna belőle a többi érzelem meg az empátia is. Mások ezt kevésbé veszik észre, de én már jó pár éve ismerem, szóval nekem ez eléggé feltűnő. Ráadásul amiket mondani szokott nekem, néha az is kiborít. Én vagyok a legközelebbi barátja és nekem sokkal jobban hajlandó megnyílni, mint bárki másnak, de többnyire a frászt hozzá rám, ha olyankor elkezd beszélni. De tényleg másoknak egyáltalán nem nyílik meg, vagy ha hallom miket beszél az full kamu. És ha például valaki olyat csinál ami neki nem tetszik, vagy esetleg feldühíti, hát én még embert nem láttam, aki olyan gyűlölettel tud nézni valakire. Tiszta kifejezéstelen és hideg lesz az arca, a szeméből pedig csak a gyűlölet sugárzik. És ez az egész történet egyre durvább lesz csak. A srác régebben is gyakran beszélt gyilkosságokról, meg népírtásokról és ilyesmikről. Szinte rajongott értük. Most meg utána olvastam a dolgoknak és pont láttam az Amerikai pszichó filmet és hát nem nyugtatott meg. Egyszerűen minden úgymond "tünetet" produkál. A filmben például a karaktert akár róla is formázhatták volna. Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?

2021. nov. 12. 00:54
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

szerintem nem ismersz igazi pszichopatákat.

de egy példával.

ismerősöm iszogatott egy kocsmában, majd valaki elkezdte nézni, erre ez annyira zavarta, hogy elővette a kését és minden gondolkodás nélkül leszúrta.

csak azért nem halt meg a pali, mert a bordájában megállt a kés.


tehát a pszichopata aktívan cselekvően kártékony.

nem pedig ábrándozó vagy rajongó, míg a te példád inkább ez utóbbi.

2021. nov. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Például maradj a saját szakmádnál és ne alkoss diagnózist szakképzettség nélkül, mint egy nyomorék.
2021. nov. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

"tehát a pszichopata aktívan cselekvően kártékony"

Ez így nem igaz, brutálisan sok antiszociális személyiségzavaros ember járkál a Földön, akik nincsenek diagnosztizálva vagy esetleg nincsenek épp börtönben, mert magasan funkcionálnak, és nem követnek el csak úgy random bűntetteket, maguktól meg nem mennek el pszichológushoz, mert nem érzik rosszul magukat nyilván.

Persze vannak az alacsonyan funkcionáló fajták is, mint amit leírtál, de ez egy skála, nem egy fekete-fehér dolog.

Kérdező, nyilván nem tudjuk, hogy a haverod tényleg pszichopata-e vagy sem, de úgy tűnik, hogy te nem szeretsz a közelében lenni. A helyedben megszakítanám vele ezt a barátságot, mert te nem fogsz tudni rajta segíteni, max neked fog ártani lelkileg vagy testileg, de mivel már így is megvisel téged ez a barátság, ezért egyszerűbb kilépni ebből. Nem kell hirtelen megszakítani a kapcsolatot, inkább érdemes leépíteni szépen lassan, pl egyre kevesebbet beszélni és találkozni vele, unottnak is tűnhetsz a közelében, igazából az lenne a lényeg, hogy ő unjon meg téged, és ne tartson érdemesnek arra, hogy veled legyen.

2021. nov. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

A leírtak alapján nem hinném, hogy pszichopata, mivel a pszichopatáknak negatív érzéseik sincsenek (tehát nem szokásuk pl. gyűlölködni, haragudni).


Inkább valamiféle frusztrációról lehet szó, ami mögött traumák állhatnak.


Talán érdemes lenne szakemberhez fordulnia.

2021. nov. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

"A leírtak alapján nem hinném, hogy pszichopata, mivel a pszichopatáknak negatív érzéseik sincsenek (tehát nem szokásuk pl. gyűlölködni, haragudni)."

Ilyeneket amúgy honnan szültök?

2021. nov. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Durva. Véletlenül nem 23 éves ő?
2021. nov. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon humoros vagy. Áron.
2021. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó, szóval akkor azt mondjátok, hogy csak szimplán fura, nem pszichopata. Azért az jóval jobban hangzik.


#6 Nem 23 éves.


#7 Ki a tököm az az Áron?

2021. nov. 13. 21:28
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érzed jól magad a társaságában, akkor szakítsd meg vele a kapcsolatot. Ezerféle oka lehet annak, hogy nem mutat érzelmeket, vagy hogy nem szereti ha bámulják (asperger, borderline, skizoid szindróma, depresszió satöbbi). A pszichopatákat valóban nem kell baltás gyilkosnak képzelni, de az biztos, hogy mindenféle bűntudat nélkül kihasználják az embereket, illetve visszaélnek mások kiszolgáltatott helyzetével, nem éreznek empátiát. Nem kell mindenkire, akivel valamilyen szubjektív problémánk van, rásütni azt, hogy pszichopata. Ha nem kedveled, akkor szakítsd meg vele a kapcsolatot és kész.
2021. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

#8

basszus nem jott ossze, probaltam eljatszani a "pszichopata" haverod, de ugy tunik nem talaltam el a neved

2021. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!