Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ebből, hogy léphetnék ki?

Ebből, hogy léphetnék ki?

Figyelt kérdés

Bent vagyok egy baráti társaságban suliban. (Ha ezt lehetne annak nevezni)

Ebből a csoport max 1-et tekintek barátnak, bár ő sem olyan.

Nos van egy osztálytársam, aki szintén tag ebben a 6 fős csoportban, de ezt a gyereket utálom. Folyton bánt, sérteget, és az a baj, hogy egy adott vitában ezek az emberek elég semlegesek, de inkább ő mellé állnak mint mellettem, mert ő vesz nekik dolgokat a pénzéből, folyton hivásozik velük discordon. Én nem tudok menni, mert ha belépek ez a gyerek folyton elkussoltat stb. Állandóan bodyshamingel engem, és nekem nem nagy az egóm, de ez a gyerek sokkal csúnyább nálam.


Az a baj h a suliba egyedül ebben az idézőjeles baráti társaságban vagyok. Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy nem vesznek komolyan, sokszor viccet kell csinálnom magamból/magyarán társaság bohóca aki magát alazza meg/, hogy figyeljenek rám, de amúgy sem vesznek komolyan egy ideje.

Voltam/vagyok depressziós, otthon rengeteg családi problémám van 8 éves korom óta, egyedül az iskola szociális segítője az, aki mellém áll, és támogat mint egy barát (ez hülyén hangzik) a suliból. Emellett ez a gyökér belém rúg. Fizikálisan is szokott bántani. Elfog nálam egyszer durrani valami, és szerintem akkor az élő Isten sem fog megállítani.

A legrosszabb az, hogy barátként tekintenek ezek az emberek a csoportban az elmondásuk szerint, ami mégjobban felidegel.

Volt példa mikor nem volt iskolában betegség miatt, amiből mentő lett a vége, tudták, de semmit nem kérdeztek utánam. Ez volt májusban. Már akkor barátok voltunk.


Nagyon úgy érzem most, hogy cselekednem kell valamit...



2021. nov. 19. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A pozitív emberi kapcsolatoknak különböző fokozatai és szintjei vannak, az emberek ezeket mind barátságként szokták emlegetni az egyszerűség kedvéért, meg azért mivel nincsen egészen pontos definiciója a barátságnak. Az iskolai meg munkahelyi kapcsolatok többnyire nagyon felszínesek és csupán az iskolára ill. munkahelyre korlátozódnak, inkább haverkodás, minden mélyebb tartalom nélkül.
2021. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?
2021. nov. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Értem.

2. 17

2021. nov. 19. 20:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Értem, így könnyebb a válasz!

Ami nagyon fontos, hogy ami nem ápol nem szolgál azt el kell engedni! Mindennek a kommunikáció az alapja, egyszerűen mondd meg, hogy nincs rájuk szükséged! Kezdetben lehet nehéz lesz, sőt egyedül fogod magad érezni, de idővel a megfelelő emberek hozzad csapódnak majd. Bár anno ezt nekem is megmondta volna valaki, én is egy szuper lány csapatban voltam, ahova csak azért vettek be, hogy legyen kit szivatni. Hülye voltam és naiv, mert örültem, hogy “bandatag” lehettem, pedig egymás között sem volt barátság. Utólag szégyellem, hogy ezt eltűrtem. Igaz én akkor csak 13-14 éves voltam, és végül mikor ok rúgtak ki a csapatból mert meguntak, szörnyen éreztem magam, tényleg sokáig sírva mentem suliba, szándékosan betegnek tituláltam magam, hogy ne keljen ott lennem, aztán a semmiből egy osztálytársam egy csendes lány , elkezdett velem barátkozni! Nagyon jól éreztem magam vele, sőt. Egy igazi barátság vette kezdetét

2021. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szűz Mária, sajnálom. Köszönöm a válaszod, és a tapasztalatot!

Az a baj, hogy a 17 évem során igaz barátom nem nagyon volt, csak neten... Velem senki sem fog barátkozni, ez nem hiszti, ez sajnos tény.

2021. nov. 19. 21:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem, hidd el! Mindenkinek jár legalább egy szuper barát.

Csak a tiéd várat magára. Ezért is fogod jobban becsülni.

Az a legfontosabb, hogy találj magadra, hogy mi az amit szeretsz csinálni , bontakozz ki, öltözz ahogy szeretnéd, legy önmagad! És a megfelelő emberek felfigyelnek rád.

És a legfontosabb maradj pozitív

2021. nov. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a leveled.


Mai nap viszont megtörtént az, ami. Nem tudtam nagyon kontrolálni magam. Az a gyerek okoskodott a csoportba én meg beleálltam. Az lett a vége, hogy kilépett. Nem szidtam meg semmi, csak elmondtam neki amit gondolok róla. Aztán én is kiléptem, de visszavettek. Arra nem gondoltak, hogy vissza olvasom amiket írtak. Le voltam idiótázva. Erre válaszoltam, hogy miket művelt velem ez a patkány, erre arról, akiről azt hittem, hogy a barátom, olyat írt, hogy ne generáljak feszültséget, meg, hogy ezt megbeszéltük. Én erről nem tudok. Kiléptem. Rá pár perce ez az illető rám írt, egy tök más témából, hogy kell-e valamiből a házi. Gondolom a drága lelkiismeret. Nem válaszoltam. Most már nem a srácra vagyok csak bosszús, hanem úgy ámblokk az egész társaságra, hogy mellé álltak. Igazságtalan. Én tényleg barátként tekintettem ezt a sracot is, meg a másik kettőt aki védi. Hát kiderült, hogy nem.


Nehéz lesz túllépni, sőt szerintem nem is fog sikerülni új barátokat szerezni. Probléma velem van, nem vagyok nyitott új emberekre, mert félek tőlük, hogy kihasználnak, sértegetni fognak. Ilyen vagyok, és kész, ezen változtatni kell, csak nehéz..


Válaszokat köszönöm.

2021. nov. 20. 21:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Velük sosem leszel már jóba mert nem tudják hol a határ.

Mindig alázni kezdenének ha úgy adódik a helyzet.

Ha új embert ismersz meg meg kell mutatni, higy eddig és ne tovább.

Ha hiszed ha nem lett egy barátnőm úgy 2 éve, ő már 30 feletti! Az elején mindig belém állt mert a férje megszokotta vele, hogy mindig igaza van, sose látta be ha hibázik!

Párszor elküldtem, ignoráltam, most már belátja, ha hibázik és bocsánatot kér.

2021. nov. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!