Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kínaiak! Hogy lehet veletek...

Kínaiak! Hogy lehet veletek összehaverkodni?

Figyelt kérdés

2021. nov. 27. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
hát szerintem itt nem sok kínait ér el a kérdésed, de sok sikert
2021. nov. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyok kínai, de vannak kínai barátaim Budapestről és egyet mondhatok: ne azért akarj velük barátkozni, mert kínaiak. Kezeld őket ugyanolyan emberként, hiszen ugyanolyan emberek. Nincsen gyűjtőhelyük, bárhol előfordulhatnak.
2021. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tetszik a kultúrájuk és sosem láttam őket primitív módon viselkedni. Ez miért van 2es?
2021. nov. 27. 21:42
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

#2

Honnan tudhatnám? :D A barátja vagyok néhánynak, nem a szakértőjük, de voltam Kínában és megnyugtatlak, látni primitív kínait. A legtöbb ázsiai néphez hasonlóan mindig sokkal kulturáltabbak, ha nem otthon vannak.

2021. nov. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Kőbányán van a Kína negyed, próbálkozz ott kérdező. ott minden 2. ember kínai. :D
2021. nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%

21:42 Szerintem akikkel itthon összefutunk, és ideköltöztek, többre akarták vinni, jobb életszínvonalat biztosítani maguknak, és a (leendő) családjuknak. Ezek az emberek, akik ilyesmiért ekkora áldozatot hoznak, hogy elhagyják a hazájukat, nyilván szorgalmasabbak, kitartóbbak. Akik meg itt születtek, gyerekkorukban biztos megtalálták őket, csak mert más a származásuk. A gyerekek mindenkit piszkálnak, aki kilóg a sorból. A kirekesztett emberek sok esetben hamarabb érnek, mivel tudják milyen pl. egyedül lenni, másokkal is együttérzőbbek lesznek, nyitottabbá válik a gondolkodásuk. Sok esetben normálisabbak, értelmesebbek, persze ha nem akkora a gyerekkorból hozott sérülés, hogy ez torzítaná a személyiségüket.

Aztán ott vannak a kulturális eltérések, abba már annyira nem látok bele. Gyanítom az ő társadalmuk így van felépítve, hogy értékelik, ha valaki szorgalmas... De lehet inkább arról van szó, hogy akiket mi látunk itt, ők különösen komolyan veszik a dolgokat.

2021. nov. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Engem is érdekel. Nem jobb vagy rosszabb emberként kezelném őket, vagyis nem ennek szól az érdeklődésem, hanem ahogy előttem is írták: emberek, más kultúrával. Esetleg ennek szinonímája: más helyi szokásokkal. Máshogy nőttek fel, mint én. Erről mesélhetnének. Nem csak a kínaiak, hanem sokféle nemzetiség még. Oroszok, ázsiaiak, egyszer végighallgattam Győrben egy Iránról szóló előadást. Skandináv népek. Cigányok. Németek. Szinte bármelyik nép, aki nem magyar, vagy nem Magyarországon nőtt fel. Törökök pl. Hozzájuk konkrét kérdésem is lenne, mit tudnak ők, hogy tanítják az ő iskolai történelemkönyveik a törökök magyarországi tartózkodását? Az Astoriánál láttam egy hirdetést egyszer, hogy német nyelvű társalgócsoportba hívnak mindenkit, aki a németet szeretné gyakorolni, ott pl szerintem vannak Németországból jött német emberek is. Elmentem volna, de korhatáros, 35 évvel bezárólag. Fb-csoportok nincsenek? Kínaiak Magyarországon, indiaiak Budapesten, ilyenekre gondolok. Rá is keresek most. Köszi a gondolatébresztést mindenkinek.
2021. nov. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!