Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mihez kezdjek egy ilyen baráttal?

Mihez kezdjek egy ilyen baráttal?

Figyelt kérdés

Igazából nem szerettem volna kiírni, de már nem tudok mit kezdeni a helyzettel.

Ő amúgy egy nagyon okos ember...de vannak olyan dolgok, amikben nem reálisan gondolkodik, cselekszik, mert mindent okoskodással és belemagyarázással próbál megoldani, ha nem sikerül akkor konkrétan behisztizik. (legyen ő Anna) Azt kell még tudni Annáról, hogy szakított a barátja vele és azóta minden féle pasi tetszik neki, szinte minden héten más, de van egy, akibe kb 2-3 hónapja sem (szeptember közepe/vége óta) "tetszik" neki egy fiú (igazából rá van valamilyen szinten kattanva), legyen ő most X. Volt egy kisebb összejövetel a suliban, ahol ott volt X és Anna meg rá volt kattanva beszélgettek, de semmi olyan nem történt. Én akkor megismerkedtem egy fiúval, akivel azt hittem, hogy lesz valami komolyabb, mert nagyon úgy nézett ki (mások szerint is) a dolog. Aztán kiderült, hogy nem... Nagyon magam alatt voltam, de annyit nem kérdezett, hogy hogyan érzem magam, csak bejött kivasaltatta a haját es beszélt az ő "szerelmi" dolgairól. Majd 1 hónap után megismerkedtem Y-nal. Anna meg ahelyett, hogy beszéltek volna X-el az érzéseikről, ott siránkozott, hogy nem jött be a taktikázása, meg nem jelölte vissza instán és X milyen gyökér...

Közben kiderült, hogy Y-nak kapcsolata van és egy második fél lettem volna neki, konkrétan elérte Y hogy beleszeressek, de nekem ez az egész nem ment volna...szóval megmondtam, hogy igy hagyjuk ezt.

Rá 2 napra azzal jött, oda hozzám Anna, hogy ő lefekszik Y-nal, hogy közelebb kerüljön X-hez. Ezt neki is megmondtam, hogy zavarna, mert hát mégis csak friss ez az egész es hát Anna még is csak a barátom es nem esne jól hallgatni, hogy mi volt...ez nem tetszett neki látszott is rajta és észt így letudta taktikázásnak.

Közben volt olyan, hogy le hívta biliárdozni X-et, erre megbeszéltük, hogy majd a kolis szobaellenőrzés után lemegyünk biliárdozni, addig is ugy zártuk le, hogy majd beszélünk, ha le lett ellenőrizve a szoba. X a 3. Emeleten van a szobája nekünk meg a 2. Emeleten. Amikor nálunk végeztek Anna egyből elkezdett panaszkodni, hogy nem irt X és milyen szemét...erre mondtuk neki Lizaval, hogy majd szólunk nekik azt majd jönnek es lemegyünk. Erre Anna rögtön elkezdte, hogy neki nincs is kedve hozzá meg X milyen izé, hogy nem ir, stb. Erre mondtuk, hogy ne legyen tiszteletlen, mert X most nem csinált semmi olyat es ha meg lett vele beszélve, akkor legalább illene neki szólni... Erre Anna felall es kirohan ugy hogy ránk csapta az ajtót. Rá 2 percre jött X hogy megyünk-e biliárdozni...azt úgy mentünk is. És Anna ezt piszkálásnak vette, erre mondtam, hogy nem piszkálásnak szántuk, de amit csinált volna az tiszteletlenség lett volna... Már bocsánatot is kértünk miatta.

Most mit kezdjek Annával?



2021. dec. 3. 12:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett.
2021. dec. 3. 12:28
 2/9 Hanna S ***** válasza:
100%
Semmit, ne törődj vele! Egy idő után úgyis észhez tér, nem nagyon tudsz mit csinálni vele.
2021. dec. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#3 Használtam entert. Arról nem én tehetek, hogy nem bírsz értelmezni. Érdekes módon más értette. Legközelebb, ha nem bírsz irni egy hasznos választ, akkor ne oktatást irj, nem vagy te magyar tanár, hanem lépj tovább a következő kérdésre. Nem kötelező válaszolnod. Köszi szépen. :)
2021. dec. 3. 14:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet, hogy tartanék pár lépés távot Annától, viszont a viselkedését ne vedd magadra.
2021. dec. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Anna nárcisztikus szerintem egy kicsit. Tarts távolságot, csak a saját érdekét nézi, csak azért "barátkozik", hogy körülötte forogjon a világ, és ha valaki bírálni meri, egyből bekattan.


Egyáltalán nem kellett volna bocsánatot kérni tőle, mert jót akartatok, és nektek volt igazatok, és ő csak magával van elfoglalva. Ő sem kért bocsánatot, amikor mondta, hogy lefeküdne a sráccal, akiről tudta, hogy tetszett neked, és ha meg is tette, minek mondta el neked. Egy cseppet sem volt rád tekintettel.


Vele csak a baj lesz, ezért érdemes távolságot tartani. Ha megsértődik okkal, vagy ok nélkül, megy a balhé, meg a bosszú, esetleg a szarkavarás... Olyanokkal barátkozz, akik méltók a bizalmadra.

2021. dec. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazatok van, tényleg ideje lesz egy "kis" távolságot tartanom tőle, mert ez igy nem lesz jó...
2021. dec. 4. 16:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen barátnőm...

A csaj konkrétan körül veteti magát fiúkkal. A legjobb az volt, amikor EGYSZERRE két fiúval 'kavart', ebből az egyik akkor nekem nagyon tetszett, a másik meg régen tetszett. Az egyik fiútól elszedte a pulcsiját, felvette, és egész nap azt hordta, mintha járnának... A másikat meg közben állandóan ölelgette.

Most össze vagyunk veszve, mert konkrétan kiutált engem a baráti társaságomból. Ok nélkül



Igen, vannak ilyen emberek. Kerüld el.

A legjobban az fáj nekik, ha le sem szarják őket. Csak a figyelemért csinálja. Ha nem figyelsz rá, abbahagyja

2021. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Mond el neki hogy gyökér. Te meg szard le hogy mit gondol, mert amikor ynal lett volna te hagytad és ebből is csak hátrányod lett ő meg tojt rá.

._. ENberek

2021. dec. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira le kell szarni, hogy meg se kell mondani, hogy gyökér, és hogy mi a bajod vele. Akkor lesz csak igazán zabos. A nárcisztikusok odavannak a figyelemért, tisztázni velük úgysem lehet semmit, mert nem látnak be semmit, tehát értelme nincs bármit megmondani, ha csak egy jó kis veszekedést nem akarsz. Tojd le, és ez lesz számára a legnagyobb sértés, amivel nem tud mit kezdeni. Persze erre azt mondja, hogy nagyképű lettél, vagy ilyesmi, de le kell szarni, nem szabad vele vitatkozni, mert az is csak figyelem, energia.
2021. dec. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!