Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondanátok ezt meg a...

Hogy mondanátok ezt meg a haverotoknak? (Hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akinek sorra dőlnek be a párkapcsolati próbálkozásai 1,5-3 hónapon belül és a hetedik kapcsolata szakad meg. Általában az első a párjával közösen elutazós hétvégét követő 1-2 hétben. Szinte biztos vagyok benne, hogy miért, ugyanis a srácot én sem bírom elviselni 2 napnál tovább és ezt is évente csak egyszer vállalom be.


Ha csak fél-egy napot töltötök együtt, akkor remek társaság, de amint ez több, mint 2 nap, olyan érzésed van, mintha egy végtelenített "a buszon melléd került nagymamát kéne hallgatnod, ahogy az unokáiról mesél".


Legutóbb 2 nap alatt négyszer hallgattuk végig, hogy hogyan választ zoknit (úgy, mint mindenki más). Egyszer közel egy órán át mesélte azt, hogy hogyan pakolta be a bőröndjét előző nap, két napra a Balatonra, 28 évesen. De olyan trükköket is megtudhattunk, hogy van egy kedvenc vajazó kése, amivel sosem vág semmit, mert arra nem jó, de vajazni tökéletes és, hogy az áruházban ezt melyik polcon találta, amihez persze részletesen leírta az áruház elrendezését, mert még soha senki nem járt ott addig sem ésazóta sem.


Gondolnád, hogy biztos azért ilyesmiről mesél, mert nem történik vele semmi, de ez nem igaz. Heti 4-6 este programja van és rengeteget utazik, van hobbija, vannak barátai. Ha csak este összefutunk sörözni, akkor ezek pont elég témát is szolgáltatnak ahhoz, hogy érdekesen el lehessen vele beszélgetni, viszont ahogy egyre hosszabbra nyúlnak a szünetek, ahogy fáradunk ki és nem tudjuk az érdekes témákról kérdezni, úgy tér át a zokni párosításra és a helyes cipőfűző kötésre.


Most tőlem (is) kért párkapcsolati tanácsot, de nem tudom, hogy hogyan fogalmazzam meg ezt kedvesen, hogy ne legyen rettenetesen sértő és ne csak arról szóljon a mondanivalóm, hogy "esélytelen így, hogy párja legyen, mert ezt hosszú távon élő ember nem viseli el, viszont el nem tudom képzelni, hogy mennyire szörnyű lehet közel 30 év szokásait megváltoztatni és egész hátralevő életében figyelni rá, hogy ne hozzon fel ilyen témákat".


2021. dec. 5. 02:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, hogy megrögzlt mániái vannak, melyekről le kell szoknia.
2021. dec. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ez nem mánia. Inkább valami EQ hiánya, hogy nem ismeri fel a különbséget aközött, hogy érdekes vagy unalmas a mondandója, vagy, hogy a másik meg akarja-e hallgatni. (Volt, hogy a wc-re is követett és az ajtón keresztül mesélt tovább).
2021. dec. 5. 02:29
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Autizmus. Spektrumvizsgálat kéne neki.
2021. dec. 5. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 Miért lenne beljebb, ha papírja lenne róla, hogy aspergeres? (Szinte biztos, hogy az, évek óta gyanítjuk). A párkeresésben segítene neki, ha van diagnózisa?
2021. dec. 5. 04:58
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Oké, visszakérdezek: és ő tudja magáról, hogy aspergeres?
2021. dec. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sose kérdeztem rá, de szerintem tudja magáról. Jár pszichológushoz 5 éve.
2021. dec. 5. 05:04
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz finoman segíteni rajta, ha beteg.
2021. dec. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ő kérte valamilyen formában, hogy segítsetek neki a párkapcsolati kudarcai miatt? Csak mert ha jár pszichológushoz, akkor lehet, hogy ezek a kérdések ott is napirenden vannak.
2021. dec. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 Ő kérdezte, hogy szerintem miért nem működött a legutóbbi kapcsolata. Nem kifejezetten azt kérte, hogy segítsünk a kapcsolataiban, hanem azt, hogy segítsünk megtippelni, hogy mi volt a gond a legutóbbival.


De valami olyasmit szeretnék mondani, ami tényleg segít, viszont nem is töri össze, mert nem tud rajta változtatni. Ráadásul azt sem szeretném, hogy most nagy reményekkel elmondom, hogy biztos megtalálja az igazit (ha ezt meg ezt csinálja), miközben egy átlagos embernek is nagyon nehéz párt találnia. De ugyanakkor meg elvenni sem szeretném a kedvét a próbálkozástól.

2021. dec. 5. 05:51
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben puhatolóznék: visszakérdeznék tőle, hogy ha visszagondol, lát-e ismétlődő mintázatot a szakításhoz vezető események / párkapcsolati dinamika tekintetében. Jósolgatni meg már csak azért sem kellene neki (sem pozitívat, sem negatívat), mert se te, se más nem tudhatja, hogy ki tudja, esetleg beüthet neki, hogy rátalál egy olyan csajra, akivel valamilyen értelemben véve pont kiegészítik egymást.
2021. dec. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!