Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondanátok ezt meg a...

Hogy mondanátok ezt meg a haverotoknak? (Hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akinek sorra dőlnek be a párkapcsolati próbálkozásai 1,5-3 hónapon belül és a hetedik kapcsolata szakad meg. Általában az első a párjával közösen elutazós hétvégét követő 1-2 hétben. Szinte biztos vagyok benne, hogy miért, ugyanis a srácot én sem bírom elviselni 2 napnál tovább és ezt is évente csak egyszer vállalom be.


Ha csak fél-egy napot töltötök együtt, akkor remek társaság, de amint ez több, mint 2 nap, olyan érzésed van, mintha egy végtelenített "a buszon melléd került nagymamát kéne hallgatnod, ahogy az unokáiról mesél".


Legutóbb 2 nap alatt négyszer hallgattuk végig, hogy hogyan választ zoknit (úgy, mint mindenki más). Egyszer közel egy órán át mesélte azt, hogy hogyan pakolta be a bőröndjét előző nap, két napra a Balatonra, 28 évesen. De olyan trükköket is megtudhattunk, hogy van egy kedvenc vajazó kése, amivel sosem vág semmit, mert arra nem jó, de vajazni tökéletes és, hogy az áruházban ezt melyik polcon találta, amihez persze részletesen leírta az áruház elrendezését, mert még soha senki nem járt ott addig sem ésazóta sem.


Gondolnád, hogy biztos azért ilyesmiről mesél, mert nem történik vele semmi, de ez nem igaz. Heti 4-6 este programja van és rengeteget utazik, van hobbija, vannak barátai. Ha csak este összefutunk sörözni, akkor ezek pont elég témát is szolgáltatnak ahhoz, hogy érdekesen el lehessen vele beszélgetni, viszont ahogy egyre hosszabbra nyúlnak a szünetek, ahogy fáradunk ki és nem tudjuk az érdekes témákról kérdezni, úgy tér át a zokni párosításra és a helyes cipőfűző kötésre.


Most tőlem (is) kért párkapcsolati tanácsot, de nem tudom, hogy hogyan fogalmazzam meg ezt kedvesen, hogy ne legyen rettenetesen sértő és ne csak arról szóljon a mondanivalóm, hogy "esélytelen így, hogy párja legyen, mert ezt hosszú távon élő ember nem viseli el, viszont el nem tudom képzelni, hogy mennyire szörnyű lehet közel 30 év szokásait megváltoztatni és egész hátralevő életében figyelni rá, hogy ne hozzon fel ilyen témákat".


2021. dec. 5. 02:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Puhatolózás, meg igazából lehet legjobb lenne annak a pszichológusnak mondani akihez jár, hogy az illetőnek ez okoz nehézséget szerinted meg mások szerint is.
2021. dec. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%

Amugy kb a vajazokesnel esett le, hogy jaja, tuti asperger. Ez azert is nehez, mert o ugye kicsit ilyen furabb, ezt megprobalhatja elnyommi magaban, de az autista jellemzoket kiirtani belole nem lehet. O tenyleg nem erzi ezt, hogy mikor sok, szo szerint keptelen ra. Hiaba mondod neki, hogy a vajazokeshez hasonlo sztorikat hagyja inkabb, neki annyi fog megmaradni, hogy a kest nem emlitjuk, cserebe meg majd elkezdi fel oran at ecsetelni, hogy hogyan es milyen szokta a szaritora felrakni a ruhat. Nem fogja erteni, hogy ez is az a kategoria mint a kes vagy a borond, mert neki ez izgalmas dolog, olyan, amirol szeret beszelni.

Szerintem egy olyan lany kell neki, aki ezeket el tudja viselni vagy talan o maga is picit aspergeres.

2021. dec. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
34%
Olyan lehet mint Sheldon az agymenőkből :D
2021. dec. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%
Nekem elég erősen autistának tűnik. Tud egyáltalán erről? Ha nem, akkor én ezt mondanám el neki, hogy ki kéne derítenie és akkor ennek tudatában kezdeni a párkeresést.
2021. dec. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Most visszaolvastam, keressen más pszichológust. 5 éve jár oda és nem tudja miért ment tönkre a kapcsolat? Akkor az a szakember biztos nem világosította fel semmiről.
2021. dec. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!