Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 24 éves vagyok és nincsenek...

24 éves vagyok és nincsenek barátaim egyáltalán. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

2021. dec. 16. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Én is 24 vagyok, ha gondolod írj. :D
2021. dec. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Én meg 33, nem is igénylem őket. Felszínes kapcsolatok, köszönöm szépen, elég nekem annyi társaság, amennyi a melóban jut. Férjemmel nagyszerűen megvagyunk ketten.
2021. dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen normális. A testi-lelki jóbarátság többnyire csak a romantikus regényekben létezik. A barátság legtöbbször időleges, együttműködéssel kapcsolatos emberi kapcsolat. Ha nincs igazán közös érdeklődés, közös érdek, közös cél, akkor nincs, ami összekössön két embert.
2021. dec. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 Szeretetnek hívják, ami összeköt két embert, az pedig érdekmentes és teljesen mindegy hogy a barátod vagy a kiskutyád. Szereted, és érdekel.
2021. dec. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jaj de nincs tisztában a barátság fogalmával sok ember. A barátság az amikor a másik fél az akivel mindent megosztasz, akiben megbízol, akihez fordulni tudsz bármikor amikor baj van.
2021. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
fiú vagy vagy lány?
2021. dec. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális, mármint nincsen benne semmi olyan, amit én ne neveznék normálisnak. Ezer oka lehet annak, hogy valakinek nincsenek barátai és szerintem ez a kora huszonéves kor az, amikor ez egész gyakori vagy gyakoribb mint azt az ember gondolná. Ebben a korban kezd az ember önállósodni, tanul, dolgozik, esetleg elköltözik, lesz párkapcsolata, valaki akár már gyereket is vállal stb., sok változás történhet és ez mind hatással lehet az ember kapcsolataira. Én legalábbis 22 éves vagyok és a barátságaim vagy akár jobb ismerősökkel való kapcsolataim szinte min ilyen okokból kifolyólag szakadtak meg. Mikor mondjuk máshol tanultunk tovább, mikor mondjuk az egyik barátnőm kiköltözött külföldre, mikor mondjuk az egyik barátnőmnek párkapcsolata lett és én már nem voltam neki fontos stb., stb. Valakivel egy ideig még próbáltuk tartani a kapcsolatot, de általában a más élethelyzet, más prioritások, más közeg stb. miatt ez nem tartott sokáig. Valamint ebben a korban szerintem már nehéz új barátságokat is kötni, mert vannak szerencsésebbek akiknek már megvan a kialakult fix baráti köre, sokaknak ugye már a párkapcsolat és / vagy család fontosabb, sokaknak a barátság egyáltalán nem is fontos és kevesebb barátkozásra alkalmas közegben jár az ember, kevesebb emberrel találkozik. Ha valakinek esetleg nehezebben is megy a másokkal való kapcsolatteremtés, visszahúzódóbb, félénkebb, zárkózottabb stb., akkor pedig pláne. Úgyhogy szerintem ez teljesen normális, ha valaki így érez.
2021. dec. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

24 éves koromban még kollégista voltam, az ottani szobatársaimmal tartom még a kapcsolatot, de nyilván nem olyan mintha napi szinten találkoznál velük. Ha van olyan ember, akivel jóban vagy, de nem találkoztok gyakran, az szerintem teljesen normális. Elfogadtam hogy azzal a 2-3 emberrel félévente tudok csak találkozni.

De ha abszolút nincs akár csak egy ilyen ember sem az szerintem kicsit szomorú.

2021. dec. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem sincsenek, en is 24 vagyok. Nekem a koltozes az egyik oka, a masik pedig az, hogy tudod az ido soran megedzodtem es lett onbecsulesem is, mar nem turom meg a destruktiv embereket magam korul, csak hogy legyen valaki velem. A ket legjobb baratsagomat tulajdonkeppen en epitettem le, mert nagyon durva korokben kezdtek el mozogni, az olcso vodka plusz az MDMA meg nem igazan az en vilagom, pedig en is toltam a pias bulizast eleg kemenyen, de azert ez az IHB mar nem az en vilagom.
2021. dec. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

30 vagyok. 1 igazi barátom volt gyerekkorom óta, de végül mindenki éli a maga világát, nem beszélünk már jó pár éve. 2010-11 óta kb...

Akik voltak, egy se volt igazi. Mindegyik azt várta, hogy én tegyek meg mindent, mert mindig volt valami idióta kifogásuk. Ilyenek: havas az út és a nagyanyja javasolta neki (akivel lakott az akkori "barátnő"), hogy be menjen mert még kitöri a lábát. Akkor kb 22 éves csajról beszélünk... Vagy a nincs pénz buszra című kifogás. Vagy csak úgy csesztek eljönni. Ja de eljött amikor a pasi akiért odavolt, pont a falunapra jött ahol laktam. Aztán benyögte nekem a csaj, hogy csak miatta jött. Én meg haza zavartam. De nem ment haza... Most megint palira vett egy másik "barátnőm", századjára kb mert azt hittem majd megjavul. Nem.

Én nem fogok ki normálisakat.. Ha igen, olyan messze lakunk egymástól, hogy nagyon ritkán találkoznánk pláne ha munka végett el is kerüljük egymást az idővel.

Már feladtam amúgy. De hiányzik néha amikor nem a családdal szeretnék valamit megosztani de hát nem nagyon van kivel akivel személyesen is meg tudnám. Jó lenne beülni pl egy kávézóvá meg ilyenek.

2021. dec. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!