Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Normális dolog, ha egyáltalán...

Normális dolog, ha egyáltalán nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

Annyira zárkózott természetű vagyok, hogy egyetlen barátom sincs. Tulajdonképpen jól megvagyok a saját kis belső világomban, egyáltalán nem igénylem a társas tevékenységeket, és igazság szerint képes sem vagyok rá.

Ez normális? Van még rajtam kívül valaki ilyen a világon?

20/f



2017. márc. 8. 19:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Nekem hasonló a helyzetem, csak én igényelném hogy legyen társas életem. Csak képtelen vagyok bánni az emberekkel, kapcsolatokat kialakítani. Pedig nagyon szeretnék, de belebetegszek már hogy nem lehet
2017. márc. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj, hogy mindenkinek az életében lesz legalább egy olyan helyzet, amiben csak egy igazi jóbarát tud segíteni.

Ha nem járnék még gimibe, akkor szerintem nekem sem lennének barátaim, mert inkább a szobámban ülök, minthogy kimozduljak.

És tudom előre, hogy ennek meg lesz a következménye, az, hogy már senkire sem tudok majd támaszkodni a bajban.

Csak nagyon nehéz változni, változtatni.

2017. márc. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%

Az, hogy nem vagy képes társas kapcsolatok kialakítására, azt jelzi, nem vagy egészen érett lelkileg/szellemileg(valami pszichológus szerint) -de ez nem azt jelenti, hogy szellemi betegséggel rendelkezel, "ezen kívül" semmi baj nincs veled. Én is hasonlóan tengetem a napjaim és nem is vágyom társaság után, sőt inkább taszít, ha többen körbeugrálnak valamiért.

szintén 20/f

2017. márc. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
Én is hasonló vagyok, annyi, hogy van 1 darab barátom, meg 1-2 ismerősöm akivel beszélek néha. Ha téged ez nem zavar, akkor semmi gond, viszont barátnőt találni szinte lehetetlen így. Ez már nagyobb probléma.
2017. márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincsenek.
2017. márc. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#4

"Barátnőt szinte lehetetlen találni így".

Beletaláltál a közepébe.

Ezért nem lesz soha barátnőm.

2017. márc. 8. 20:54
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
Én ki tudnék alakítani baráti kört hamar,volt is,de nincs igényem a felszínes társaságra.Kevesen akarnak mély,őszinte barátságot kötni.Ezért van az,hogy én megvagyok egyedül is..barátnő viszont hiányzik..de nem az a fajta,aki havonta váltogat,olyat szintén hamar tudnák szerezni,hanem olyan nő kell,aki elkötelezi magát mellettem.Remélem benől majd a fejem lágya és engedek egy keveset ezekből az elvárásokból.
2017. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Van. Én is tökéletesen elvagyok a saját kis világomban általában könyvet olvasva, belefeledkezve egy történetbe. Azt nem mondanám, hogy nincs egyáltalán egy barátom sem, de az biztos, hogy pl. nyári szünetben vagy ha vmi van sulin kívül nem számíthatok senkire. De én nem áltatom magam: Egyedül vagyok teljesen.( van amikor ez a gondolat megrémít és rohanok a könyvtárba máskor meg az ijeszt meg ha pl. társaságban kéne lennem pár órát amikor egyedül terveztem lenni) a társas tevékenységekben szívesen ott vagyok de csak a háttérben, mint megfigyelő, aki meg se szólal de ha unatkozik elővesz egy könyvet. Ez azért vicces, mert sokszor több mindent észreveszek és megértek mint a nagyhangú emberek és utána engem kérdeznek erről-arról. Nekem ez így jó: A háttér fontos és szükséges és senki nem köt bele...meg észre se vesznek, múltkor pl 3(!) órán is beírtak tévedésből hiányzónak. De ha beszélnének hozzám és ne adj isten még választ is várnának akkor igencsak nagy bajban lennék. A csajozásról meg annyit, hogy így nehéz lesz...De nem is a zárkózóttság a fő probléma hanem - magamból kiindulva írom, lehet rád nem igaz- hogy neked senki sem lehet elég jó: (márta hs7) aki az ellentéted az azért aki nem az meg azért. Meg fiú vagy a lányok tőled várnak kezdeményezést, de te nem fogsz... Persze azért majd alakulni fog valahogy, kitartást és sok sikert az élethez! :) ( am még annyit, hogy lehet elkezdened nyitnod kifele mert az hogy ennek normálissága felmerült benned mint kérdés azt jelzi, hogy te nem tartod annak, hiába mondod azt és mi akármit írhatunk.)Bocs ez kissé hosszú lett kioktató jellegű és még zenét is ajánlottam. L17 ;)
2017. márc. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#7: Pontosan így vagyok vele én is. Akár én is írhattam volna.

#8: a barátnőt tekintve nekem sokan megfelelnének, csak egy zárkózott fiút észre sem vesznek, na meg nem kellenék senkinek.

2017. márc. 9. 08:20
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
nekem sem volt soha igazán barátom, csak nhány felszines kapcsolat fordult elő az életemben.. nincs ebben semmi rossz, nem húznak le az értéktelenségükkel :) ugyanitt ismerkednék értékes emberekkel!
2017. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!