Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rosszul “barátkozom”?

Rosszul “barátkozom”?

Figyelt kérdés

Harmincas éveim elején járó nő vagyok, nincsenek barátaim, de még jó ismerőseim sem. Nem tudom, mit rontok el, mintha rossz emberekkel állnék le barátkozni.


Akikkel elkezdek ismerkedni azokkal két út van.

Az egyik, hogy nem vagyok szimpatikus (általában nem vagyok az az embereknek), és nem jut tovább a köszönés szintjénél vagy ha mégis, olyan felszínes marad, hogy fordulni ahhoz ah emberhez soha nem fogok tudni semmiben.

A másik, hogy összebarátkozunk, majd idővel nem leszek nekik fontos, csak én keresem őket egyoldalúan vagy ha kibukik, mi nem fenékig tejfel az életemben esetleg lelki problémái, akkor hirtelen felszivodnak. Végeredménye ugyanaz mint az elsőnek.


Valamit nagyon elronthatok, mit kellene szerintetek máshogy csinálnom? Van remény felnőttként egyáltalán barátokat szerezni?


Minden válaszolónak kellemes karácsonyt kívánok :)



2021. dec. 24. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Próbáld az életed megváltoztatni! Ha ott jobbá teszed a dolgokat, akkor a barátok is jönnek majd :)
2021. dec. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, egyszerűen a nem megfelelő embereket találom mindig meg, bocsánat a kifejezésért, de “akivel valami gáz van”, abból meg nem lesz egészséges kapcsolat soha.
2021. dec. 24. 14:54
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Egy ideig én is görcsöltem ezen, de már nem. Ezt nem lehet erőltetni, és a mai világban szerintem felnőttként barátokat szerezni, nem egyszerű. Mindenki el van foglalva a saját életével, vagy a párkapcsolatával, vagy a gyerekével. Másrészt ennyi idősen az emberek nagy része már elég sok csalódáson túl van, így nem ölnek felesleges energiát ebbe. Szerintem ha ki is alakul valakivel ilyesmi, ahhoz évek kellenek.
2021. dec. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha próbálkozol és mindig ugyan az a vége akkor nem velük van a baj.

Lehet, hogy rossz a kisugárzásod, negatív vagy, vagy unalmas. Mindegyiken lehet változtatni.

2021. dec. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi barátságok a közös érdeklődési körökből születnek. Lehet, hogy itt rontod el.
2021. dec. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Én azt javaslom, próbáld meg magadat kívülről nézni. Valami oka biztos van, hogy nem vagy szimpatikus az embereknek, de ezt soha senki nem fogja a szemedbe mondani, magadtól kell rájönnöd.

Ha valakivel beszélgetsz, vagy akár régebbi beszélgetésekre visszagondolva is, nézd úgy magad, mintha nem te lennél. Neked mi lenne a véleményed egy olyan emberről, aki úgy viselkedik, vagy azt mondja, amit te bizonyos helyzetekben? Ne legyél kíméletes magadhoz. Ez a folyamat időnként nagyon fájdalmas tud lenni, de muszáj végigcsinálni, ha ki szeretnél törni a mostani állapotodból.

Saját példát tudok mondani, én is úgy voltam vele, mint te. Kedves, közvetlen, vicces embernek tartottam magam, és nem értettem, miért nem szeret senki. Ahogy viszont kívülről vizsgáltam magam, rá kellett jönnöm, hogy amit én közvetlenségnek tartottam, az nyomulás volt, amit kedvességnek, az harsányság, és amit jópofának, az erőltetett volt és tapintatlan. Lassan sikerült megváltoznom, most már általában szeretnek az emberek, tényleg nincsenek ilyen gondjaim. Viszont eljutni idáig néha tényleg elég fájdalmas volt.

2021. dec. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulnod egyedül is jól érezni magad, és ne másoktól várd, hogy tartalmas lesz velük az életed. Lehet az valakinek teher, ha te nagy barátkozás címén hirtelen sok leszel. Illetve nem vagyunk egyformák, vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni, nem igénylik a gyakori beszélgetést, összejárogatást, vagy időszakosan szeretnek nem találkozni senkivel, van, akit az egyedüllét feltölt, az emberek lefárasztanak.
2021. dec. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!