Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megmondjam neki őszintén,...

Megmondjam neki őszintén, vagy mi legyen?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, akivel már évek óta jóban vagyok. Világ életében kicsit fura volt, de nagyon kedves, segítőkész stb.

Viszont van egy elég idegesítő, önző oldala. Múltkor felborított nálam egy sört, és másra fogta, csomószor cigizikik buliban, de magának sosem vesz, mindig a legolcsóbb piát hozza hb-ba, de leszólja pl a Bombay Gint, vagy Abszolút Vodkát, “hát az nem us olyan jó, vettél volna xy-t”

stb. Sok mindent lehet róla mondani, nem is szeretném nagyon kifejteni, mert nem erről van szó.

Sokszor nem egy kellemes társaság, és ezt nem csak én vettem észre. A barátaim nagyrésze nem kedveli. Én vagyok kb az egyetlen, aki sokszor megvédi őt, vagy csak simán elhívom, ha van valami program (kocsma, buli ilyenek).

Tudja rólam, hogy én vagyok valszeg az egyetlen rendes barátja (ő sokkal jobban tekint engem barátjának mint én őt. Nekem egy haver, én neki az egyik legjobb barátja kb).

Kettesben még el is vagyok vele sokszor, mert tényleg kedves és jóarc, de van amikor rájön ez a hülyeség, és egyszerűen kibírhatatlan.

Van egy baráti társaságom aki nagyon nem kedveli őt (ezt ő is tudja nagyjából), de van csomószor, hogy én velük megyek el vhova aztán az én haverjaimnak ír, hogy köszi, hogy nem szóltatok. Jöttem volna én is.

Ezzel a társasággal ő is jóban volt régebben vmennyire (nem volt konkrét társaság, inkább csak az egyes emberekkel jóba volt).

Aztán velük már annyira nem, inkább csak velem. Szívem szerint nagyon elmondanám neki kerek perec, hogy figyelj nagyon idegesítő a magatartásod, ha nem változtatsz magadon, nem lehetünk barátok.

Csak nem szeretnék vele összeveszni, mert én nem vagyok ilyen ember. De azt sem bírom tovább, hogy ő irogat nekem, hogy csináljunk vmit, de többi barátom meg jön ezzel szembe, hogy “nehogy szólj annak a fa****oponak, mert akkor nem jövök.

Most konkrétan a szilveszter is téma, én szerveztem egy kis italozást pár haverommal (ezzel az említett társasággal), az én barátnőmmel, a társaságból az egyik srác barátnőjével és neki a lány barátaival.

Nos a kérdésben szereplő srác írt nekem nemrég, hogy van-e valami szilveszteri terv, mondtam még nem tudok semmit, lehet csak barátnőmmel leszek (ez még pár hete volt, amikor nem volt semmi terv), azt leláttamozta. Én nem tervezek neki írni, max ha ír hogy na mi van, akkor elmondom hogy én velük leszek.

Nagyon nehéz eset, mert mondom, amikor ketten vagyunk akkor okés, elvagyunk, de másokkal, társaságban én nem tudom..

Ha most nem szólok neki szilveszterkor, akkor biztosan megsértődik örökre, de talán legalább változtatni fog. Az a baj, hogy gyakorlatilag mindenki, akit ő barátjának/haverjának tart, ezzel a véleménnyel van. Mindenki nevébrn el tudom mondani, hogy gáz amit néha művel. Csak sajnos nem én akarnék ez az ember lenni. Tudom, ha a barátja vagyok elmondom, stb, de sajnos nem ismeritek őt, ezzel 1000%, hogy örökre összevesznénk, ahhoz pedig túl jól ismerjük egymást, a szüleit, sokat beszélegttünk kettesben komoly dolgokról, stb stb.

De kamu barátja sem szeretnék lenni.

Vmi olyasmit kéne kitalálnom, amivel meg is változik de nem is lesz vége mindennek. Kedvelem őt, de így nem mehet tovább.

Ti mit tennétek a helyemben?


20/f



2021. dec. 27. 00:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki ezeket amiket leírtál, csak finoman. Ha nem akarsz nyíltan kiállni elé, akkor mondd meg neki, hogy “azért nem bírnak a barátaim mert...(felsorolás)” és hozzáteszed, hogy “néha meg tudom őket érteni, mert kicsit tényleg.... (ilyen-olyan vagy)”. Szerintem ez így tök oké. Ha ezen is megsértődik, akkor menjen a pics@ba.
2021. dec. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki. Ha behisztizik, akkor ki nem szarja le? Ez van, ő baja. De, mint a barátja, igenis te dolgod, hogy észhez térítsd. Legyél vele bátran egyenes és határozott, oszt' kész.
2021. dec. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2023. jan. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!