Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Voltatok már olyan helyzetben,...

Voltatok már olyan helyzetben, hogy nulla(0) emberrel tudtatok beszélgetni?

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok (nem kérek privát üzeneteket). Középiskola után a barátaim nagy részével elváltak az útjaink. 3-4 ember maradt. Az egyikkel tavaly szakítottam meg a barátságot, éveken át tartó verbális bántalmazás után. Maradt 3. Ebből a háromból kettővel mára szinte csak havonta egyszer beszélek, de felszínes viszony maradt meg. Az egyetlen, a jelenlegi legjobb barátnőmmel 10 éve ismerjük egymást, rengeteg dolgon átmentünk és rengeteg sérelem is ért a barátság alatt. Most nagyon úgy tűnik, hogy teljesen más iránya halad az életünk (semmi rosszra nem kell gondolni) és egyszerűen külön utakon járunk, nagyon sokszor úgy érzem, hogy lenéz ezért és nem is ért egyáltalán. De most az utolsó csepp az elmúlt napokban történt, amikor kiderült, hogy elég rendesen kibeszélt és semmi empátia nincs benne. Én toleráltam, amíg tudtam, de mostmár azt érzem, hogy csak fájdalmas vele jóban lenni, nem értjük egymást többé.

Nincsenek nagyon más barátaim. Szüleimmel nem vagyok jóban, 18 évesen megszakítottam velük a kapcsolatot, mert nagyon toxikusak voltak gyerekkoromban. Párkapcsolatom nemrég ért véget, így most az sincs és nem is szeretnék ismerkedni. Egyetemre járok, de levelezőn, és emiatt (meg az online oktatás miatt) nem nagyon kerültem barátságba senkivel, nem ismerjük egymást, meg sokan sokkal idősebbek nálam. Most fogok munkát váltani, így onnan sincsenek barátaim még, remélem ez változni fog.

Ti voltatok már olyan helyzetben, hogy tényleg egyetlen egy ember sem volt mellettetek, akivel megbeszélhetnétek a napi dolgaitokat? Hogy vészeltétek ezt át? Úgy szeretnék egy normális, intellektuális közegbe kerülni, csak nagyon vidékről származom és az ottani ismerőseim nagyon előítéletesek, felszínesek és sajnos nagyon gyakran butábbak is. (Pl. lenéznek azért, mert minek járok a hülye egyetemre, ahelyett hogy keresnék egy jó kétkezi munkás embert és családot alapítanék stb.) Ekkora ostobaságokat kellett ott eltűrnöm. Pesten meg még alig ismerek valakit. Változni fog ez? Nem barátkozom könnyen, de nyitott vagyok, ha találkozom olyannal, akivel egy húron vagyunk. Furcsa ez, hogy belegondolok és tényleg egyetlen egy ember sincs velem a világon.



2022. jan. 2. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt... Jelenleg is.
2022. jan. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
7%
Még most is ebben a Helyzetben vagyok mint te.. :) pedig Még nagyon fiatal vagyok :D 16 eves vagyok, és csak toxic barátaim vannak, a szüleimmel nagyon nincs bizalmam (okkal) így egyetlen egy valaki maradt már csak nekem: ISTEN! Beszélgess vele ő meghallgat, és ha imadkozol hozzá akkor segíteni is fog.
2022. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

A nulla még mindig jobb, mint a sz-r "barátságok", amiket már csak a nosztalgia ragaszt össze és csak kárt okoztok egymásnak.


Mindenkinek van ilyen időszaka, nem feltétlen árt egyébként. Kicsit át tudod gondolni az életed, merre akarsz mozdulni, milyen emberekkel akarsz majd ismerkedni, barátkozni, milyen célokat akarsz kitűzni. Adni időt magadnak feltöltődni, fejlődni, megélni helyzeteket, akár átértékelni őket, vagy különböző problémákon agyalni és javítani rajtuk, fejleszteni a személyiséged.


A magány része rossz persze, de lehet változtatni, csak tenni kell érte. A fővárosban meg aztán tényleg millió lehetőség van, köztük a temérdek színvonalas kulturális esemény, amikről vidéken max. álmodozni lehet.

2022. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 Ateista vagyok, de örülök, te jobban érzed magad tőle :)
2022. jan. 2. 22:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaja. Volt. Elég sokszor. Nincs ebben semmi rossz vagy fura. Van, hogy így alakul a dolog. Lesz jobb is.
2022. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg megvan a rossz, addig nehezebb váltani, ha kidobod, könnyebben raveszed magad. Amúgy lehet most is hobbik alapján ismerkedni, én pl salsázni járok.

Én is vidéki vagyok, ugyanez volt, amit leírtál, annyi, hogy párom van.

Még sokkal jobban kell nyitnod és proaktívan keresni csoportokat pl.improv, bármi, ami érdekel.

2022. jan. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Leírok neked egy történetet. Anno amikor gimis voltam, volt egy jó hosszú időszak (kb 3 év), amikor 0 barátom volt. Voltak emberek akikkel elvoltam, de toxikusak voltak, kibeszéltek (nem csak engem, egymást is), sulin kívül 2 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor találkoztam velük összesen az 5 év alatt. Visszagondolva elég sokat tettem azért, hogy utálják a képem. Nagyképű voltam, lenéztem az embereket, ha valaki beszólt rögtön leugattam, mindenkinél jobban tudtam mindent és így tovább. Ezt felismertem és elkezdtem megváltozni. Gimi utolsó 2 évében szert tettem 2 igazbarátra, akikkel azóta is törtetlen a kapcsolat (7 éve). Elkezdtem eljárni velük bulizni és még több barátom lett. Szerencsésnek mondhatom magam, mert ma már 6 olyan ember van mellettem, akikért tűzbe mennék. Valaki szerint ez sem sok, de nekem bőven elég, mert tudom hogy rájuk egytől egyig számíthatok. A legrosszabb időszakban is mellettem álltak, eljöttek édesapa temetésére, amiért mindig hálás leszek nekik. Rajtuk kívűl nagyon sok jó haverom van, akikkel beszélgetni ugyan nem szoktam, csak együtt bulizni. Én úgy vettem észre, hogy annyi a titok, hogy társasági életet kell élni, ismerkedni, bulizni, kezdeményezni. Alázatosan kell másokhoz hozzáállni, megértőnek, nyitottnak lenni és jönni fognak az igazbarátok.
2022. jan. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most a munkahelyemen kb nem szolok senkihez egesz nap
2022. jan. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A #2-es válasz egyáltalán nem haszontalan!


Isten valóban mindig ott van, hogy szóljon hozzánk és Ő mindig figyel ránk, és vigyáz ránk.

Ő szeret minket a legjobban a világon.

Lehet, hogy ezt nehéz elhinni, de még a szüleinknél is jobban szeret minket. Még akkor is, ha a világ legszeretőbb szülei a mieink.


És Ő tényleg megsegíti azt, aki magányos, aki egyedül van.

És mindig velünk van.

És jó dolog beszélni hozzá.

Jó dolog kommunikálni vele.

És ha az ő akarata szerint kérünk Őtőle valamit, Ő meghallgatja a kéréseinket!


Higgyetek Jézus Krisztusban!

Aki hisz Őbenne, annak örök élete van!

2023. ápr. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ápr. 21. 00:55-ös válaszoló vagyok:

Aki hisz Őbenne, annak örök élete van! →

Jézus Krisztusban. Aki hisz Jézus Krisztusban, annak örök élete van.

2023. ápr. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!