Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emetofóbiások, pánikbetegek!...

Emetofóbiások, pánikbetegek! Sziasztok! 19 éves lány vagyok. Súlyos pánikbetegségben szenvedek, amit emetofóbia, erős szorongás és depresszió kísér. Aki hasonló helyzetben van, beszélgetne velem?

Figyelt kérdés

Jól esne ha hozzám hasonló emberekkel beszélhetnék erről, mivel a körülöttem lévő emberek előtt szégyellem bevallani..

Írjatok nyugodtan privátot! Előre is köszönöm és minden sorstársamnak kitartást!



2021. márc. 5. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Írjál, cshaje, mondjuk én egészséges vagyok. Remélem, hogy nem diszkriminálsz. :)
2021. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Én mindkettő vagyok. Egyik rosszabb mint a másik. Meg még szédülök is mellé mint a szemét.
2021. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Amúgy ti a hányástól féltek, nem? Vagy inkább undorodtok tőle? Szóval a hányástól kihányjátok magatokat? Vagy hogy kell ezt elképzelni? Hányással dolgoztok? Én nagyon ritkán szoktam hányni, legfeljebb részegen.
2021. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

#3 Úgy képzeld el, hogy rendesen félünk a hányástól, kb. kis túlzással halálfélelem van tőle. Nem csak sima undor vagy viszolygás, mint a legtöbb embernek hogy "jaj fujj ez undi", hanem pánik, rettegés a hányásnak már csak a gondolatától, látványától, hangjától is. Minden formában, akkor is ha más hány, akkor is ha csak magát egy hányást látok pl. az utcán, akkor is ha én vagyok rosszul és érzem hogy lehet hányni fogok...

Nekem gyerekkorom legtraumatikusabb élményei közé tartoznak pl. mikor a nyílt utcán bármikor hányást láttam (kb. az összeset vissza tudnám idézni), vagy mikor az egyik rendezvényen egy pali tök nyugodtan okádott a járda mellett stb... De már attól is kivagyok ha csak szóba kerül, vagy képet látok róla, minden ilyesmi.

Múltkor két óráig rosszul voltam tőle mert a Google utcakép nézegetése közben láttam hogy az akkor arra járó Street View autó megörökített egy jó nagy friss hányást a Katona utcai telefonfülkénél...

Nem olyan poénos ez, az hagyján hogy buliba meg hasonló helyekre az életben nem tud menni az ilyen ember, de még a nyílt utcára is rossz érzés kimenni, mert pl. Pesten szinte elkerülhetetlen a belvárosban hogy valahol ne láss hányást.

2021. márc. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az szívás. A félelem miatt hányhatsz is, szóval ez egy ördögi kör. Hánysz a hányástól és fordítva. Történt már veled ilyen?
2021. márc. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Emberek! Nyilván ez a fobia nem olyan gyakori, mint az arachnophobia (pókoktól való félelem), de itt kifejezetten azokhoz szólok, akiket ez érint. Nem kellemes nyíltan beszélni a témáról és szerintem minden hozzám hasonlónak elég nehéz.

A 4. válaszadó nagyon szépen megfogalmazta hogy mit is élünk át. Több ilyen kérdést nem szeretnék látni. Megértéseteket köszönöm!

2021. márc. 5. 22:56
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Már ne haragudj, de oda írok, ahova szeretnék. Legfeljebb ignorálhatod. :)
2021. márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem, hányingert nálam nem okoz, csak szörnyű erős pánikot, rettegést, menekülési kényszert, és utána még napokig szinte folyamatosan arra gondolok, és persze amíg lehet kerülöm az adott helyet/embert ahol vagy akivel az eset történt. Pl. ha tudom hogy az egyik buszmegállóban hányás van akkor nem megyek arra jó ideig. Gyerekkoromban mikor nagyanyámhoz kellett menni a városban, másfél kilométerrel többet gyalogoltam mert az ellenkező irányba indultam el és nagy kitérővel mentem, mert a szokásos út a homokozó mellett vezetett volna el, ahová előző este egy részeg belehányt...
2021. márc. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%

Köszönöm az információkat! Legalább valaki képes róla beszélni, látod, kérdező? :)


Pszichológus/pszichiáter nem segít?

2021. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Én beszélgetek, ha van kedved. 20/F
2021. márc. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!