Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jobb hagyni...

Szerintetek jobb hagyni csendben elmenni az ilyen barátot?

Figyelt kérdés

Van (vagy csak volt...) egy barátom, akit én nagyon is jó barátomnak tartok még igazából most is. (Tehát nem párkapcsolat, hanem ténylegesen barát barátság.)

Viszont november óta már nem érzem a réginek ezt az egészet. Már nem is beszélünk jóformán, csak ha én ráírok, akkor is pár szót, aztán talán visszakérdez valamit, amire válaszolok, de meg sem nézi napokig (ez van most is, már 4. napja).

Persze folyamatosan aktív facebookon, instán, és nem csak a zöld pötty alapján, hanem sztoriba is posztolgat, meg a hírfolyamra is.

Találkozni se nagyon találkozunk, kb. 2 hónapja találkoztunk utoljára. Mindig én mentem hozzá, ő sosem jött hozzám.

Voltak helyzetek, mikor nagyon maga alatt érezte magát, akkor is próbáltam lehetőségeimhez mérten, ha máshogy nem is, de legalább messengeren tartani benne a lelket. Mindig számíthat(ott) rám. Most nem rég nekem is volt egy mélypontom, érdeklődött ugyan a történések iránt 1x-2x, de aztán nem igazán érdekelte tovább. Pedig tényleg súlyos helyzet volt sajnos.

Úgy érzem, ha én nem írok rá még egyszer, akkor valszeg végleg annyi a barátságnak. Szerintetek ráírjak, vagy akkor engedjem inkább útjára?


2022. jan. 3. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire erőltetettnek érzed, akkor nincs értelme írogatni. Úgy tűnik ő nem igazán úgy néz rád ahogy te rá, de ha ezt átértékeled magadban, akkor nem feltétlen kell megszakítani vele a kapcsolatot. Csak elfogadni, hogy max évi 1-2x fogtok beszélni és találkozni, talán annyit se.


Mondanám hogy beszéld meg vele, de mivel 2 hónapja nem láttátok egymást és nincs is érdemi érdeklődés felőle, ezért szerintem ezen már nem kéne rágódni. Rossz, de sok ilyen van, így alakult.


Próbálj meg ismerkedni új emberekkel és új barátságokat kialakítani.

2022. jan. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt meg kéne beszélnetek egymással, ha jó barátodnak tartod/tartjátok egymást.

Az ô részét nem tudjuk sajnos, hogy mi miatt hanyagol jobban, az is lehet neki is vannak gondjai, csak nem mondja, vagy elfoglaltabb vmi miatt talán megbantottad vmivel ezért nehéz így bármit is tanácsolni ha nem tudod mi van az érem másik oldalán.

2022. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér átbeszélni a dolgokat, hátha kiderül az oka, hogy miért viselkedik mostanság így. Lehet, hogy van igazság abban amit mondasz és megakarja szakítani veled a kapcsolatot, de az is előfordulhat, hogy túlgondolod és más áll a háttérben. 🤷‍♀️
2022. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!