Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megmondanád a legjobb barátodn...

Megmondanád a legjobb barátodnak vagy barátnődnek a házastársáról, hogy az neked nem szimpatikus?

Figyelt kérdés

A feleségem barátnője, egyik beszélgetésük alkalmával, azt mondta a feleségemnek, hogy első látásra , ránézésre, nem vagyok neki szimpatikus.

Számomra eléggé furcsa, azaz "furcsállom" a helyzetet, hogy egy ember, egy barát,miért mond ilyet a barátjának.


Negatív szándékot vélek mögöttes indítéknak!


Én soha nem mondanék olyat egyik barátomnak sem a házastársáról vagy párjáról, hogy az nekem nem szimpatikus. Még akkor sem, ha az tényleg úgy lenne, hogy nem szimpatikus, mert tartanék attól, hogy ezzel a kijelentésemmel, esetleg elrontom a barátságunkat, vagy mert úgy érezném, hogy megsértem a barátomat.

Neked mi a véleményed, te , hogyan látod mit gondolsz erről?



#nem szimpatikus a barátom , barátnőm férje, felesége,
2022. jan. 7. 23:21
A kérdező szavazást indított:
Megmondanám.
Nem mondanám meg.
Meg mondanám de csak akkor, ha azt felém kérdésként tenné fel a barátom.
Semmiféleképpen nem mondanám azt , hogy nem szimpatikus.
20 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
A te feleséged barátnője az a 70 éves nő? Néhány napja írta ki, hogy milyen dedósan kezelted a helyzetet.
2022. jan. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Izé... ha a legjobb barátom, akkor a jelenlegi házastársát már akkor is ismertem, amikor kanyarban sem volt közöttük a házasság, legfeljebb randizgattak. Volt elég időm megmondani neki, hogy nem szimpatikus a párja.

De lehet, félreértek valamit a kérdésen.

2022. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
A legjobb barátaimnak bármit elmondanék. De amúgy meg minden barátomat a jelenlegi párjuk előtt ismertem meg, szóval már a kezdeti fázisban ismerhették a véleményem.
2022. jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2 # -es!

Nem az a lényeg, hogy a házasság megtörtént e vagy sem.

Nem az a lényeg , hogy a személy az jegyes társa, élettársa, házastársa e a barátodnak, hanem az a lényeg, hogy mondanál e egyáltalán olyat a barátodnak, hogy az ő élettársa, házastársa,jegyese, azaz neki a legközelebbi valakijéről, hogy neked az a valaki nem szimpatikus.

2022. jan. 7. 23:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondott ilyet barátnőm a volt páromra amikor még együtt voltunk, kegyetlen szrul esett.

Volt párom a szüleimről fejtette ki rendszeresen a negatív véleményét. Az is kegyetlen szrul esett.

Másik barátnőm teljesen normális hangnemben említette néhányszor a volt páromról, hogy jó ember meg aranyos, és jó, hogy egymásra találtunk, de tudja, hogy ők ketten pl baromira nem jönnének ki jól, mert neki xyz tulajdonság hiányzik/túl sok benne. Ez teljesen rendben volt, korrekt volt, még ha nem èrtettem is egyet, de mások vagyunk, elfogadtam.

Harmadik barátnőm akkor kezdte el pocskondiázni a volt páromat, amikor elmondtam neki, hogy szakítottunk. Na, őt leöntöttem volna egy vödör hideg vízzel, mert igen, voltak hibái az exemnek, de ugyanúgy nekem is, és bèkében váltunk el, ès ne formáljon már jogot arra, hogy ebbe belekavarjon és két találkozás alapján megmondja a tutit.


Szerintem alapvetően nagyon fontos tiszteletben tartani azt, hogy akiről rosszat mondasz, az a másik számára egy fontos, nagyon szeretett személy. Tehát ha ezt a személyt bántod, azzal nyilván őt is bántani fogod. Persze, lehet véleményt mondani, de közben vegye figyelembe mindig az ember, hogy egy: ő se szimpatikus mindenkinek, kettő: lehet, hogy a beszélgetőpartnetét hidegen hagyja, hogy a kis bff mit gondol az ő választottjáról.

2022. jan. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Ez a "kis bff" elég degradáló, mármint szerintem egy igazán közeli barát szava megfontolandó lehet, ha nem rosszindulatból hívja fel a figyelmet egy esetleges problémára (aki benne van az adott kapcsolatban, az sajnos hajlamosabb nem látni tisztán a helyzeteket).
2022. jan. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

#6 jogos teljesen, nem jól fogalmaztam.

Arra gondolok, amikor pl a párod nehezen nyílik meg, nehezen kapcsolódik alapból, és emiatt nyilván egy első találkozásnál ez olyan is lesz róla az első benyomás. És egy mindenlébenkanál barátnő/haverina 10 perc interakció utàn elkezdi duruzsolni a füledbe, hogy nem szimpatikus, furán néz, miért így csinált, miért nem úgy, stb.

Igen, ez nem a bff kategória, valóban, a legjobb barátnő inkább olyan, mint ami az előző válaszomban a második eset volt.

2022. jan. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Ennél sokkal rosszabbakat mondtam, aztán pár év múlva sajnos vagy szerencsére végre belátta, hogy iszonyatosan nagy hibát követett el mikor nem szakított vele amikor javasoltam, hogy tegye ki a pcsába :/
2022. jan. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ez a viselkedés nekem sem lenne szimpatikus egy "barátnő" (talán inkább csak havercsaj) részéről, de sajnos vannak felszínes emberek is.

2022. jan. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy mondanám, nem is illene. Másrészt nem az én házastársam, tehát no problem.
2022. jan. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!