Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátnőm nem köszöntött fel...

Barátnőm nem köszöntött fel születésnapomon, vajon barátság ez, vagy csak kihasznál?

Figyelt kérdés

Barátságról van szó, nem párkapcsolatról, mindketten lányok vagyunk. Ő 27, én most lettem 26 éves.


Tavasszal lesz 1 éve, hogy ismerjük egymást. Úgy ismerkedtünk meg, hogy elkezdtem a gyerekére vigyázni (gyerekekkel foglalkozok), és a bizalom lassan kialakult köztünk. Ő elég nagy bajban volt akkor, ezért én a bért is leengedtem. Nyárára a legjobb barik lettünk, mondta többször is, hogy én vagyok a legjobb barátnője, mert csak bennem tud megbízni. De mivel még pácban volt, fizetni nem tudott. El is néztem neki, ősszel fizetett először (vett fel egy kissebb kölcsönt). Az összeg amit kaptam, 2 tavaszi hónapot takart le. Ősszel már csökkent a havi összeg, minden hónapban, mert a gyerekre is kevesebbet kellett vigyázni. Pl. ha csak 2 hetet kellett vigyázni a gyerekre, akkor a megbeszélt havi összeget megfeleztem. Én írtam magamnak hónapról-hónapra az összegeket. A pénzügyi helyzete talán február-márciusra várható, hogy helyre jön, de már így is tartozik kb 1000 euróval. Bár egyre kevesebbet kell a gyerekre vigyázni, azóta nem fizetett, így lassan letelik 1 év (tavaszra), és csak 2 hónapot fizetett ki.


Attól függetlenül mi sokat voltunk együtt, majdnem mindennap beszéltünk, kávézgattunk. Ma felhívott, beszéltünk háromnegyed órát, és annyit sem mondott, hogy "Boldog szülinapot".


Tavaly én próbáltam poénosra venni neki a születésnapját, kapott tőlem egy parfümöt ajándékba, csak kicsit viccesen csomagoltam be, hogy feldobjam a napját, az estét is együtt töltöttük, átmentem hozzá, hogy ne legyen egyedül (a gyerek az apjánál volt - még most is váló félben vannak), megnéztünk egy általa választott filmet.


Nem várom el, hogy ajándékot adjon, sőt, reméltem is, hogy nem fogok ajándékot kapni, de azért egy "Boldog szülinapot" mondat jól esett volna tőle, akivel majdnem minden nap tartjuk a kapcsolatot.


Hozzá tenném, hogy a facebook is jelzi, bár ha nem jelezné, akkor is lehetnék neki annyira fontos, hogy tudja, mikor van a születésnapom.


Veszekedni nem szeretnék vele, felhánytorgatni sem semilyen sérelmet, amit ez az 1 év alatt okozott, csendben szeretek lelépni, ha valahol nem érzem jól magam, bár őszintén nem tudom, hogyan lépjek le, érdemes-e megszakítani vele a kapcsolatot.


Kicsit hosszúra sikeredett, de jobbnak láttam, ha elejétől leírom a "barátságot". Köszönöm, hogy elolvastad!


Mi a véleményetek?



2022. jan. 9. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Csak azért volt valószínűleg a legjobb barátnőd, hogy ne kelljen fizetnie. Így leírásból inkább az jön le, hogy csak lehúzott.
2022. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egészen biztosan nem egy "legjobb barátság", hanem egy ingyen bébicsősz. Akkor is, ha nem ingyen, de mindenesetre tök kihasználás szagú.
2022. jan. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem így néz ki egy barátság.
2022. jan. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én lesz@arom a születésnapokat. Mindig ugyanaz a duma, mindig a jókívánságok, amik mögött nincs semmi. Szóval minek??


Hogy kihasznál e vagy sem, azt nem tudom. De én is hasonló helyzetben vagyok, egyik barátom kért tőlem pénzt. No most két lehetőség van: vagy azért kért tőlem, mert megbízik bennem, vagy pedig azért, mert azt is lesz@rom, hogyha nem adja vissza. Pénz volt is, lesz is. Ha át akar téged/engem verni, csak magát csapja be, előbb utóbb nem lesz senkije.


Bár azt mindig furcsálom, hogyha valaki először nem a saját családjában keres segítséget.

2022. febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!