Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha neked több a fizetésed,...

Ha neked több a fizetésed, mint egy barátodnak/barátnődnek, és megbeszélitek, hogy összefuttok, akkor illik felajánlani, hogy fizeted a részét? A kevesebbet kereső fél elvárja ezt?

Figyelt kérdés

Többet keresek mint egyik barátnőm, de takarékos vagyok. Lakásra gyűjtök párommal, albérletben élünk.

Amikor összefutunk, változó hogy mi a program, van hogy egy kávézás, vagy nagyon ritkán felmegyünk egymáshoz, van, hogy vásárolni kísérjük el a másikat.

Szerintetek "elvárható", hogy álljam az ő részét? Volt hogy meghívtam, de most belegondolva lehet gyakrabban kellene felajánlanom. De kellemetlenséget sem szeretnék ebből, hogy úgy érzi tartozik nekem, vagy vissza kell hívnia... + Általánosságban én utálom ezeket a meghívjuk egymást köröket (pl. kocsmában), mert valaki mindig rosszul jár, és ezért is van fura érzésem emiatt.

Kb. havonta találkozunk, nem mindig fogyasztunk... Vagy ha én hívom el, akkor álljam én? Szokta mondani mostanában, hogy nem sok pénze marad az albérlet mellett...



2022. jan. 13. 15:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Barátok közt belefér, hogy néha fizetünk a másiknak ezt-azt. Néha én hívom meg őket egy italra, néha ők engem. De alapvetően mindenki fizeti a saját részét. Nem fogom azért egy 5 fős tàrsaság piáját állni, mert 2x annyit keresek mint ők, miközben halálra dolgozom magam ezért.


Nyilván ha fuvarban párszor segíteni kell, nem kérem el a benzinpénzt sem, max a sokadik alkalommal, mert én sem lopom a benzint.


De nem kell senkinek a piáját fizetni, mert jobban keresel másoknál. Nekem is volt olyan régen, hogy nem volt ilyenekre pénzem, nem megyek el ilyen programra ha csóró vagyok. De nem is várom el, hogy más fizessen. Pláne nem rendszeresen.

2022. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Egy pajtásom megszorult anyagilag, kisegítettem. Egy-két alkalom után természetesnek vette, hogy én vagyok a bank. Ne menj bele ilyenbe.
2022. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Kettesnek igaza van, sajnos sokszor átfordul az ilyen kihasználásba is.

1 voltam.

2022. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#1, köszönöm, nem teljes baráti körről van szó, csupán egy nagyon jó barátnőmről (lassan 10 éve vagyunk barátok).

Akkor hogyha 3-4 havonta meghívom egy kávéra/sütire 500-800 Ft értékben az bőven elég?

2022. jan. 13. 15:12
 5/19 A kérdező kommentje:

Azért is merült fel bennem ez, mert amikor én hosszabb ideig munkanélküli voltam, ő egyszer meghívott egy teára. (Bár akkor még otthon élt szülőkkel, és nem kellett albérletre költenie.)

De lehet ez hülyeség. Csak tényleg hülyén érzem magam, hogy beszélünk a vásárlásról, ő felsorolja, hogy mennyire nincs pénze, felajánlom, hogy fussunk össze, és utána "állnia kell" az 500 Ft-os valamijét, ami neki jelenleg sok pénz. Őszintén szólva nem tudom hogyan kezeljem ezt. Ne hozzam fel, hogy üljünk be valahová? Vagy ő kezdeményez, vagy senki? Lehet túl gondolom ezt a szituációt.

2022. jan. 13. 15:18
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem elvárás és nem kötelesség. Szerintem vagy mindenki magának fizet, vagy felváltva, vagy felezés, ha barátokról van szó. Jó viszony esetén szerintem nem gond ezt megbeszélni sértődés nélkül.

Ha annyival többet keresnék, hogy meg se kottyan egy kávé-sütit rendszeresen állni, a másik meg kb napról-napra élne akkor felajánlanám (de nem kötelesség és nem elvárás).

2022. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Már miért illene? Akkor illik fizetni, ha én hívom meg. Meg esetleg illik olcsóbb helyet választani, hogy ne legyen kellemetlen neki.


Attól, hogy sokat keres valaki, senkinek semmi köze hozzá. Velem ezt a távoli rokonság művelte elvárás szinten, hogy na, most hogy mérnöki béred van, te tankolsz, te hívsz meg, adj kölcsön, etc... Bocs, de nem.

2022. jan. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
most komolyan 500 Ft-ért írtad ki a kérdést? :O
2022. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8, igen, mint látod. :) Nem értem ezen mi olyan megdöbbentő. Vannak emberek, akiknek ez sok, nem fér bele, sok kicsi sokra megy, és stb. És ha a saját értékrendedben figyelve valami drága, és állandóan meghívnak rá, az kellemetlen lehet. Ezért vártam válaszokat, vizsgálva mindkét oldalt (bár a kevésbé tehetős oldalról nagy bánatomra nem érkezett válasz). Én kifejezetten kényelmetlenül érezném magam, ha állandóan meghívnak, mert nekem egy összeg sok. És lehet, hogy neked, nekem, másoknak ez az 500 Ft az negyed órányi fizetés (vagy kevesebb) , de másoknak ez 45 percnyi fizetés is lehet. Remélem érted, mire akarok kilyukadni.
2022. jan. 13. 22:27
 10/19 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Nálam volt olyan elég hosszú időn keresztül, hogy nem voltam tehetős. Sokszor imádkoztam, hogy kihúzzam hó végéig, szóval sajnos ismerem azt az oldalt is, amikor 500 forint is sokat számít.


Én igyekeztem úgy intézni, hogy ha épp nem volt pénzem akkor nem mentem. De ha meghívott egy barátom valamire, akkor azt következő alkalommal viszonoztam. Szerintem úgy a normális, ha oda-vissza működik. Csak meg kell húzni a határt, hogy ne menjen át élősködésbe. Nekem pl volt olyan haverom, akinek sokáig álltam a piáját, belépőjét stb. Aztán egyszer benyögte, hogy éhes. Kérdeztem, hogy miért nem vesz akkor kaját. Aztán közölte, hogy nem hozott pénzt, hogy ne költsön. :D gondolom úgy volt vele, hogy majd a barom (azaz én) fizet. Hát nem fizetett. Azóta le is kopott...

2022. jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!