Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha neked több a fizetésed,...

Ha neked több a fizetésed, mint egy barátodnak/barátnődnek, és megbeszélitek, hogy összefuttok, akkor illik felajánlani, hogy fizeted a részét? A kevesebbet kereső fél elvárja ezt?

Figyelt kérdés

Többet keresek mint egyik barátnőm, de takarékos vagyok. Lakásra gyűjtök párommal, albérletben élünk.

Amikor összefutunk, változó hogy mi a program, van hogy egy kávézás, vagy nagyon ritkán felmegyünk egymáshoz, van, hogy vásárolni kísérjük el a másikat.

Szerintetek "elvárható", hogy álljam az ő részét? Volt hogy meghívtam, de most belegondolva lehet gyakrabban kellene felajánlanom. De kellemetlenséget sem szeretnék ebből, hogy úgy érzi tartozik nekem, vagy vissza kell hívnia... + Általánosságban én utálom ezeket a meghívjuk egymást köröket (pl. kocsmában), mert valaki mindig rosszul jár, és ezért is van fura érzésem emiatt.

Kb. havonta találkozunk, nem mindig fogyasztunk... Vagy ha én hívom el, akkor álljam én? Szokta mondani mostanában, hogy nem sok pénze marad az albérlet mellett...



2022. jan. 13. 15:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#10, ez gáz, sajnálom.

Azt gondolom kevés pénzből is lehet kedveskedni a másiknak, meg pl. a segítség nehezen beárazható. Ha Te meghívod egy-egy kávéra, ő meg mindig ugrik, ha segíteni kell, pl. költözés, bútor cipelés, stb stb, akkor simán elfogadható, hogy te adsz bele több pénzt, és a másik meg az idejét és az energiáját forgatja bele a kapcsolatba.

De tény, hogy nagyon figyelni kell, hogy senki ne essen át a ló túloldalára. Ez, hogy alap, hogy majd az xy meghív, ez nagyon gáz, akár 300 Ft-ról van szó, akár 15 ezer Ft-ról...

2022. jan. 14. 09:28
 12/19 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az én baráti körömben én voltam a balek. Nekem van kocsim, ezért segítsek költözni, bútorért menni az áruházba stb. Nálunk legyen a házibuli, rendszeressen fizessem a piákat...


Volt olyan, hogy haverok kitalálták, hogy menjünk le 3 napra vidékre és vegyünk egy házat. Béreltem a cégtől egy nagyobb autót, amibe beférünk mindannyian és összedobjuk a bérlés illetve a benzin költségét. Úgy adtak bele, ahogy Te. :D Slussz poén, hogy 2. nap elfogyott a pénzük és én vettem nekik pizzát, hogy egyenek.

Szóval mondom, én voltam a balek definiciója.


Nagyon kevés olyan barátom van, akivel oda-vissza működik minden tizenéve, a többségnél sajna átmegy egy idő után lehúzásba.

2022. jan. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
*vegyünk ki egy házat na.
2022. jan. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Tanultál belőle, és ez a lényeg. Gondolom ez a baráti társaság teljesen kikopott.

Nálunk is van néha ilyen, megyünk ide-oda és "elfelejtenek" beleadni a benzinbe, mert hát az autó az barátsággal megy. :)

Az ilyen emberek meg azt gondolják, hogy ugyan, én sem kérném el tőled, ha nekem lenne, meg szívesen adnék, ha lenne. Csak épp nekik sosem lesz semmijük, már elnézést. Így várhatjuk a viszonzást, örökre.

2022. jan. 14. 12:14
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerencsére ki, most már azt mondhatom, hogy normális emberek vannak körülöttem.


Igen, ez a benzin dolog érdekes egyébként. Mert én pl az első pár alkalommal nem kérem el, mert minek. De a sokadik alkalommal már szólok és akkor megy a sértődés és nem értik, hogy miért.


Igen, ez a vicc...ezért sem éri meg segíteni, mert utána azt hiszik, hogy neked ez a kötelességed.

2022. jan. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Alapvetően az etikett szerint, aki elhívja a másikat, annak illik állnia a fogyasztást. A Te esetedben havonta szerintem bőven belefér egyszer, és hatalmas gesztus is. Én is meghívom a barátomat, aki most elég sz@rul áll. Ez nem kihasználás. Én ajánlom fel, mert így korrekt.
2022. jan. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. És a barátod nem érzi emiatt kellemetlenül magát, vagy pl. úgy, hogy adósod emiatt?
2022. jan. 20. 07:53
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem, mert megbeszéltük. Közöltem, hogy ez nem könyöradomány, vagy ilyesmi. Egyszerűen MOST nekem könnyebb. Máskor fordítva volt. Ezért vagyunk barátok. Ha egymásra nem számíthatunk, akkor megb...szta az isten.
2022. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Van egy mondás, "pontos számla, hosszú barátság"

Volt egy munkatársam egész jó barátság alakult ki. Azután egy idő múlva a főnököm lett. Ez még nem volt baj, de egy idő múlva állandóan ő akart fizetni.Gyakran vitáztunk ezen, volt hogy gyorsan a pultnál rendezte a számlát. Én roppant bántónak éreztem, és lassan le is morzsolódtam. Nem értette, miért, pedig már nem is a főnököm, de valahogy nekem elromlott a kedvem. Pedig régebben eléggé "egy rugóra járt az agyunk" jól el voltunk egymás társaságában.

2022. máj. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!