Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mikor lehangoltak és szomorúak...

Mikor lehangoltak és szomorúak vagytok valami miatt. Olyankor, a barátaitok ha megtudják tőletek ezt, akkor mennyire próbálnak nektek támaszt nyújtani?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben borzasztóan torzult bennem a kép, hogy mit is jelent egy barátság. Sosem voltam népszerű ember, bármennyire is próbáltam barátkozni másokkal. Ennek ellenére vannak, akikhez közel állok és nagyon fontosak számomra. Én olyan típusú ember vagyok, aki ha tudom, hogy valaki lehangolt, abban az esetben ott vagyok és támogatom.(meghallgatom, nem hagyom magára, tanácsot adok, saját tapasztalatot ha van releváns) Még abban az esetben is, ha én magam is szenvedek valami miatt. Simán félre teszem a szeretteimért.


Az előbb említett dolgok ellenére sajnos azt tapasztalom, hogy ő számukra mennyire jelentéktelen az életemet érintő dolgok miatt kialakult kedvem. Mivel mindenkinél ezt tapasztalom, még a saját családom felől is, így egyszerűen már nem tudom eldönteni, hogy vannak barátaim? Hogy csak én vagyok ennyire jelentéktelen mindenki számára?



2022. jan. 18. 15:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi miatt vagyok lehangolt, szomorú.

Amikor a hormonok havonta kínoznak pár napig, akkor lehangolt vagyok, dekoncentrált, de olyankor pont nem vágyom semmilyen társaságra, csak bekuckózni otthon, és aludni.

Gyászolni keveset gyászoltam, akkor azok, akik éppen ott voltak a közelemben, ők támogattak, beszélhettem nekik, meghallgattak.

Amikor egyéb oka van, akkor nem feltétlenül veszik észre mások, mert próbálok a megoldáskeresésre összpontosítani, és amikor kevés vagyok a megoldáshoz, akkor kérek segítséget, és akkor akihez fordulok, segít.

2022. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem nem is mindig van ilyenkor szükségem támaszra, mert szeretem először magamban mérlegelni a helyzetet, csak utána kiadni magamból. Ilyenkor nem is igazán látszik rajtam, hogy valami nincs teljesen rendben.

Viszont mostanság (állítólag) sajnos látszott is néha rajtam kicsit, valamint arra is akadt példa, hogy kimondtam, hogy szomorúbb is vagyok, mégsem kaptam sem támaszt, sem tanácsot. Csak úgy elsiklottak mellette és mondták a saját dolgukat :c Nem a legszerencsésebb szitu, de igyekszem nem magamra venni.

2022. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!