Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tiszta irigy vagyok a barátaim...

Tiszta irigy vagyok a barátaimra, hogyan ne legyek az?

Figyelt kérdés
10 fős baráti társaságomnak ma volt a záróvizsgája, kivéve nekem mert én bukott szamár vagyok, úgyhogy én csak 1 év múlva záróvizsgázom. Egyszerűen nem tudok örülni a sikerüknek, irigy vagyok mint a kutya rájuk. Sírógörcsöm van. Nem tudom miért, de egyszerűen rossz érzés...

2022. jan. 26. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen sz@arság miatt marcangolod magad? Megérteném, ha hiányozna egy lábad, karod és azért lennél keserű és irigy, no de ezért? Majd sikerül neked is, nyilván valakit meg kellett buktatni, mert hogy nézne ki az, ha mindenki simán átmenne. Ne törődj ezzel!
2022. jan. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Óriási kudarc, veszteség, nagy érzelmi sokk ez, sírjál, legyél egyedül, dolgozd fel, az idő minden sebet begyógyít közhely ugyan, de megállja a helyét most. Természetes amit érzel. Ami vigasztalhat, hogy addig tanulgathatsz, magabiztos tudás és lehet egy nagyon jó eredményed, lehet pont ezzel fogod meg az interjúztatót és lesz egy jobban fizető/jobb munkakörülményeket biztosító munkahelyed. Ki is domboríthatod, hogy kiváló eredménnyel végeztem itt és itt. Ezzel tudod magad vigasztalni, illetve "elsőkből lesznek az utolsók" ilyen hasznot kihozni a mostani veszteségedből így tudsz szerintem. Sajnálom! (ha ez segít picikét)
2022. jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát ezért emésztem magam nagyon. Mindenki dicsekszik a messenger csoportban, hogy milyen aranyosak voltak a záróvizsgán, jó hogy nem jövőre mentek mert jövőre ezek a tanárok már nem lesznek az egyetemen, meg hogy ennyire még sose volt egyszerű a záróvizsga, stb. Egymást mérnökúrnak szólítják, engem meg ignorálnak, érzem bennük a lenézést, hogy én nem tartozom közéjük...
2022. jan. 26. 13:31
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Ilyen idióta sznob társaságod van? Te jó Isten, menekülj messzire, nem is csodálom, hogy ez megvisel! Tedd helyre őket, olvass be nekik keményen, ne fojtsd magadba, aztán röhögd ki őket!
2022. jan. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Nem ignorálnak, inkább nem nagyon tudnak mit mondani, kb. nem mernek hozzád szólni. Mit mondjon, sajnálom? Vagy hajrá, jövőre? Nem lehet semmi jót, még vállalhatót sem mondani. Annyit tudsz tenni, hogy abszolutóriummal elmész céghez dolgozni, megmondod, hogy minden is összejött a végére, 1 évet ki akarod használni. A csoportot meg hanyagold egy ideig, minek sózod a sebedet?

Az ő örömük érthető, kirobban a feszültség is azon túl, hogy napokig felfoghatatlan boldogság. Te is úgy éreznél, nem ellened, a te bosszantásodra szól az örömködésük. Te most jó nagyot ráb@sztál, ez ennyi, nem több, nem kevesebb. Nagy veszteség, de nem helyrehozhatatlan. Legkésőbb a kövi nemzeti ünnepünkön már előre fogsz nézni, a vizsgára, addig szomorúnak lenni ér.

(most nyáron nem lesznek záróvizsgák?)

2022. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Mérnök úr? Két mérnöki diplomám van, egy gépész és egy villamosmérnöki, mégse hívtam magam sose mérnök úrnak. Egy autóipari multinál vagyok egy kisebb mérnök csapat vezetője, jelenleg annyira unatkozom (meeting) , hogy ide írogatok. Inkább lennék még egy évig egyetemista. Igaz nem tudom, hogy most milyen a covid miatt az egyetemi élet, de anno igen jó volt.
2022. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vannak nyáron vizsgák, de én még 2019-ben buktam egy tárgyat, ami miatt 1 éves csúszásba kerültem, összedőlt az egész nálam. Most csinálom azokat a dolgokat és tárgyakat, amit a barátaim 1 éve csináltak. Nem a záróvizsgán buktam meg, hanem még évekkel ezelőtt, ami miatt leváltam a baráti társaságomról lényegében...
2022. jan. 26. 14:05
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
El kell gyászolnod ezt a kudarcot. Utána majd könnyebb lesz. Velem is hasonló volt. A szakdolgozat ladásának határidejében kórházban feküdtem. Az egyetem adott volna méltányosságból még egy hetet a leadásra, de nem tudtam befejezi, csak két hónap múlva adtam le. Így csak fél ével később záróvizsgáztam. Hát, nehéz volt látni a többieket a talárban, diplomasapkával a fejükön. Aztán rájöttem, hogy nem történt tragédia sőt, jobban is jártam, hogy a vizsgára készülés nem esett egybe a szakdoga írással. De ehhez idő kellett, hogy ennek a pozitív oldalát is lássam.
2022. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Akkor ők nem voltak a barátaid. Nyugodtan add ki magadból a fájdalmat és koncentrálj arra, hogy elérd amit szeretnél. Ne olvasgasd amiket írnak, lehet nem is nagyképűznek, csak viccelnek most, hogy megnyugodtak az eredmények után, csak te most máshogy látod az egészet.

A lényeg az, hogy ne ess teljes depresszióba, nézd úgy, hogy legalább nem teljesen buktál ki, próbálod helyrehozni és jövőre te is leteszed majd a vizsgát szépen.

A tanárok meg tök mindegy szempont, nálam a kedves tanár volt elképesztően szigorú például...

2022. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, nálam "rosszabb" nem vagy, ééés??, az a lényeg, hogy egyszer meglesz! Lehet dupla energia, de ha túl leszel/leszünk rajta, senki sem fogja nézni hány félév alatt teljesítetted/teljesítettük. ;) A többiekkel ne foglalkozz, inkább motiváljon, hogy nekik már vége, hamarosan neked is! :)
2022. jan. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!