Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan haragszom a barátaimra...

Jogosan haragszom a barátaimra? Mit tennétek a helyemben? Hogyan tudnék új barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Van két gyerekkori barátom, óvodás korunk óta barátok vagyunk. Az utóbbi egy évben viszont összesen egyszer találkoztunk személyesen és talán kétszer tudtunk normálisan beszélgetni videócsetelve. Csak írásban szoktunk beszélni szinte naponta, de igazából mindenki leírja, amit éppen akar és ennyi. Nyilván ők is tanulnak/dolgoznak, ott a család, barátok, egyiküknek van kapcsolata, otthon is van teendő, egyedül is akar lenni az ember, ott a járvány is stb., ezt mind megérteném, de már egyszerűen túlzásnak érzem. Mindig van valami indok vagy kifogás, ami miatt éppen nem alkalmas. Többször felhoztam nekik különféle programokat, de tényleg mindenre kivétel nélkül nem volt a válaszuk. Sokszor az az indok, hogy nem érnek rá, elfoglaltak, tanulni kell stb., de közben saját maguk is elmondják, hogy minden mással foglalkoznak és minden másra van idejük csak rám nem. Ráadásul egy városban élünk egymástól pár utcányira, tehát bármikor megtehetnénk, hogy csak összefutunk vagy átmegyünk a másikhoz egy-két órára, nem nagy idő- vagy pénzigényes dolgokról van szó. Sokszor előhozzák azt is, hogy a vírus miatt nem lehet, félnek és veszélyes, de közben ugyanúgy járnak emberek közé, boltba, dolgozni, rokonokhoz, más barátokhoz. Legutóbb azért haragudtam meg, mert elhívtam őket a szülinapomra és természetesen nemet mondtak a szokásos dolgokra hivatkozva (nincs idő, tanulni kell, vírus van), majd kiderült az egyikük másnap elment valaki másnak a szülinapjára, a másikuk pedig kirándult valakivel. Vagy említhetném azt is, hogy már 3 hete(!) megbeszéltük, hogy videócsetelünk egy nap, de aznap már jött, hogy most el kell mennem boltba, pont most írt az XY, most vacsorát kell készítenem... szóval nem lett abból sem semmi. Viszont, ha esetleg nem írok a közös csoportba vagy nem reagálok az üzeneteikre, akkor keresnek, írogatnak, hívogatnak, hogy mégis mi van velem, miért nem vagyok képes válaszolni. Engem ez már zavar, mert nekem fontos lenne, hogy a barátaimmal tényleg normálisan tartsam a kapcsolatot, beszélgessünk és találkozzunk, pláne ebben az időszakban. Rajtuk kívül nincsen hozzájuk hasonlóan közeli barátom, de most ugye eleve nem járok sehová és szinte nem is találkozom senkivel, magyarul nincsen szociális életem. Fogalmam nincsen, hogy hogyan tudnék mondjuk új barátokat szerezni, tehát gyakorlatilag csak ők maradtak.

22/L


2021. ápr. 25. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos jogosan haragszol rájuk,ha ez tényleg be van bizonyítva,hogy más összejövetelekre elmennek,csak a tiedre nem,akkor valószínűleg nem érdekled őket. Tudom alapból is nehéz barátokat találni,nemhogy kovid alatt,de bízok benne előbb-utóbb találsz igaz barátokat.

Én talán még azt is megtenném,hogy nem írok nekik és ha keresnek akkor megmondom nekik a frankót hátha magukba néznek,bár ezzel fennál az esély,hogy megszakad a kapcsolat.

2021. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az is érdekes kérdés, hogy én érdeklem-e őket vagy sem. Mivel találkozni vagy rendesen beszélgetni nem akarnak, de közben rendszeresen írogatnak, küldözgetik a képeket, sztorizgatnak, pletykálnak, kérdeznek stb. és, ha esetleg nem reagálok, akkor rögtön keresnek. Valamint folyton jön ugye az is, hogy de jó lenne találkozni, milyen régen találkoztunk utoljára stb., amit mondjuk annyira nem tudok már komolyan venni.

Valamint igen, bennem is ez a dilemma, hogy most mégis melyik a jobb megoldás, ha tovább folytatjuk így vagy megszakítom velük a kapcsolatot. Ugyanis nyilván zavar, hogy így viselkednek, nekem ez így nem jó és sokszor úgy érzem nincsen ennek semmi értelme, de rajtuk kívül nincsen más és akkor gyakorlatilag egyedül maradnék.

2021. ápr. 25. 14:37
 3/6 anonim ***** válasza:
8%

Hát megszakítani szerintem felesleges,végülis írogatnak neked,legalabb addig is van valaki.

Amúgy ha megkérdezhetem,honnan derült ki,hogy máshova mentek?

2021. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát elmesélték, megírták azt is.
2021. ápr. 25. 14:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Anno a legjobb barátnõmmel sokat lógtunk együtt, heti szinten többször, de aztán elkezdett barátkozni egy új társasággal, és háromszor egymásután lemondta a talinkat, amit én próbáltam szervezni. Ezekután megszakítottam vele a kapcsolatot. Nem futok olyanok után, akiket nem érdeklek.
2021. ápr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És neked voltak más barátaid is, rajta kívül?
2021. ápr. 25. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!